999 rezultate për

barinj

Sherr midis barinjve shqiptarë: Njëri në gjendje kritike, tjetrin e godet kamioni pas zënkës Dy barinj shqiptarë kanë përfunduar në spital në Greqi pas një sherri mes tyre. Pacienti i shtruar në njësinë e kujde
Barinjtë, që e drejtojnë kopenë nga ajri (VIDEO) Për disa fermerë në Zelandën e Re, Australi e Britani, drejtimi i kopeve dhe grumbullimi i tyre ka nisur të bëhet nga qi
Mediat italiane japin alarmin: Rruga e heroinës, nga fshati i barinjve në Has drejt Milanos Një fshat barinjsh e fshatarësh në malet e Verilindjes shqiptare, rreth 1300 kilometra larg nga Milano, Hasi ndihmon për
Luftë mës barinjëve dhe fermerëve 86 të vdekur Të paktën 86 njerëz kanë vdekur në Nigerinë qendrore, pas përplasjeve të dhunshme ndërmjet fermerëve dhe barinjve. Përle
Librazhdi nën flakë, autoritetet: Po rrezikojmë edhe jetën Policia, ushtria dhe zjarrëfikësit janë në aksion për të shuar zjarrët që kanë përfshirë vendin. Librazhdi është një
Arrestohen dy barinj në DIvjakë, s'kallëzuan autorët që vodhën bagëtitë Burime nga policia bëjnë me dije se janë arrestuar dy persona në Divjakë për shkak se kishin informacione mbi hajdutët e
Delet pushtojnë rrugët e Madridit (VIDEO) Mijëra dele kanë pushtuar sot rrugët e Madridit në festivalin vjetor të zhvendosjes sezonale te këtyre kafsheve në qytet
33 vite burg dy barinjve që përdhunuan çiftin e të fejuarve në Fier Gjykata e Fierit ka dënuar me 33 vite burg dy persona, të cilët akuzoheshin se kishin vjedhur dhe dhunuar nën kërcënimin
Servet Pëllumbi këshillon Ramën e Metën të mos sillen si “barinj” Servet Pëllumbi ka një qasje tjetër për sa i përket shkaqeve të humbjes së kandidates së LSI-së në Pogradec edhe pse kjo
Gjuriç: Edhe barinjtë e dinë qëndrimin e Serbisë Deklarata e ministrit për Integrime, Bekim Çollaku, i cili ka thënë se Serbia do të njohë statusin e Kosovës dhe se bash
Bllokohen 10 barinj në Darëzezë, kërkojnë ndihmë për delet (FOTO LAJM) Për shkak të situatës së rënduar, raportohet se 10 barinj në Darëzezë prej shumë orësh janë bllokuar nga uji. Ata kanë k
Shpëtohet me helikopter bariu i bllokuar në Nemërçkë Update - Kanë rezultuar të pasuksesshëm tre aksione shpëtimi për 2 barinj të bllokuar prej 3 ditësh në malin Nemërçkë, n
Ndihma nga ajri për barinjtë e izoluar afër Restelicës Pas njoftimit nga banorët lokalë të Restelicës dhe fshatrave përreth për 5 barinj të izoluar nga bora e madhe në vendin
Mat, 5 barinjë prej 7 ditësh të bllokuar 5 barinj me rreth 300 kokë bagëti kanë mbetur të bllokuar prej 7 ditësh në vendin e quajtur Pasdeje në Mat. Familjarët e