999 rezultate për

bardhezinjte

E BUJSHME/ Ronaldon e dëshiron klubi ku u bë i njohur, ja oferta që pritet t’i bëjnë Juventusit Mançester Junajtid mendon rikthimin e bujshëm të Kristiano Ronaldos. Sipas asaj që shkruan “Don Balon”, “djajtë e kuq
Sulmuesi i shumëdëshiruar nga Juventus, bardhezinjtë i qëndrojnë planit A Juventus në këtë merkato është duke këmbëngulur për të gjetur një sulmues i cili mund të zëvendësojë Alvaro Moratën në m
Çfarë po ndodh me Juventusin? Bardhezinjtë turpërohen keq nga Fiorentina (VIDEO) Juventus ka pësuar një humbje shokuese 0-3 në shtëpi nga Fiorentina. Një ndeshje që nisi keq në fakt për skuadrën e P
Maldini "ngacmon" Pirlon: I thashë se mos bëhej trajner i Juves kur drejtonte bardhezinjtë U-23 Paolo Maldini u intervistua nga Sky Sport. Drejtuesi i Milanit përfitoi nga lidhja direkte për të përshëndetur Andre
Formacionet zyrtare, Juventus-Dynamo Kyiv (FOTO LAJM) Juventus pret në shtëpi Dynamo Kiev. Një ndeshje e lehtë për bardhezinjtë teksa në këtë takim do të kenë nga minuta
Juventus shkatërron Spezian me golat e CR7 (VIDEO) Cristiano Ronaldo kthehet, Juventusi ringjallet. U desh rikthimi i CR7 që kampionët e Italisë të gjejnë golat dhe paraqi
Juventusi pritet të jetë i "gjymtuar" ndaj Barcelonës, të tjera lajme negative vijnë nga bardhezinjtë Juventusi ka marrë një tjetër goditje në prag të sfidës kundër Barcelonës në Champions League. Pas kapitenit Chiellin
Juventus vuan pa CR7, dështon sërish (VIDEO) Juventus ka marrë barazimin e dytë radhazi në Serinë A. Bardhezinjtë kanë barazuar 1-1 në shtëpi me Veronën. Pas
Juventus-Napoli e pavlefshme, bardhezinjtë braktisin stadiumin, ja kur merret vendimi final Juventus largohet nga stadiumi “Allianz Arena”. Pasi u prit sipas protokollit dhe rregullohet, bardhezinjtë janë kthy
Çfarë po ndodh me Juventus-Napoli? Bardhezinjtë marin në tavolinë fitoren 3-0 (VIDEO) Sfida e madhe e Juventus-Napoli nuk do të luhet. Këmbëngulja edrejtuesve napolitanë për të mos udhëtuar drejt Torino
Luajti si të kishte firmosur për bardhezinjtë, gazetari shpërthen ndaj Dzekos: T’i hiqet rroga (VIDEO) Juventusi arriti të barazonte në shifrat 2-2 kundër Romës mbrëmjen e djeshme, pavarësisht se në fushë qendronte me një l
Pirlo debuton sot si trajner i Juventusin, gati për titullin e 10 radhazi Juventusi fillon mbrojtjen e titullit në Serinë A të dielën në mbrëmje, teksa do të presë në Torino skuadrën e Sampdoria
Kean përsëri te Juve? Pirlo e do me çdo kusht Moise Kean verën e shkuar vendosi të lërë Juventusin dhe të kalojë te Everton, ku priste të kishte më shumë minuta.
Largohu ose... Drejtuesit e Barcelonës "kërcënojnë" Luis Suarez Mediat katalanase konfirmojnë se marrëdhëniet mes Barcelonës dhe Luis Suarez janë mjaft të tensionuara, pasi futbollisti
Rindizen polemikat për Calciopolin, ish-numri një i futbollit italian sulmon Juventusin Franco Carraro, ish-president i Federatës Italiane të Futbollit, është kthyer të flasë për një çështje që shkakton gjith
Higuain kthehet në problem për Juventusin, kërkon dëmshpërblim Gonzalo Higuain ishte futbollisti i parë që Andrea Pirlo “dogji” pasi u ul në pankinën e Juventusit, pasi në konferencën
Sa tituj ka Juve? Bardhezinjtë kundër të gjithëve me atë që vendosi së fundmi në stadium Titulli kampion i radhës i Juventusit në Serinë A kthehen edhe një here polemikat e vjetra mes klubit bardhezi dhe kundë
Formacionet zyrtare: Juventus-Sampdoria, bardhezinjte me një fitore nisin festën e titullit Juventus mund ta festojë titullin e Serie A para tifozëve të vet, në rast se sonte fiton kundër Sampdorias. Formacion
Kampionë pa qenë "të parët", nuk kishte ndodhur kurrë, titulli i çuditshëm për Juventusin Sulmi më i mirë pas 35 javëve të kampionatit? Atalanta, 95 gola kundër 73 të Juventusit. Mbrojtja më e mirë? Inter, 36 g
Zhgënjen Juventusi, Udinese i shtyn festën e titullit (VIDEO) Juventusit e ka çuar dëm asistin e dhënë nga Interi mbrëmjen e djeshme, teksa me një fitore sot ndaj Udinezes shpalleshi