999 rezultate për

bardheblu

Merr fund ëndrra e Tiranës, bardheblutë eliminohen nga Young Boys (VIDEO) Tirana ka zhgënjyer totalisht! Bardheblutë e Emanuel Egbo, janë mposhtur ne “Play-Off”-in e Ligës së Europës nga Jang Bo
Ndeshja e historisë, Young Boys-Tirana: Formacioni i mundshëm i kampionëve "bardheblu" (FOTO LAJM) Tirana do të kërkojë të shkruajë historinë mbrëmjen e sotme. Bardheblutë kanë mbërritur në kryeqytetin zviceran Bernë
Gentian Muça largohet nga Tirana (VIDEO) Tirana ndan rrugët me Gentian Muçën. Mbrojtësi, i cili kaloi momente të vështira larg futbollit, sezonin e shkuar u kthy
Mund të përballet sërish me Crvena Zvezda, Tirana mëson 5 rivalët e parë që mund të përballet në play-off Tirana do të presën datën 18 shtator ku do të mësojnë edhe rivalin e Play-Off. Tirana ka mësuar edhe 5 prej 8 kundër
Me fat u kualifikuan në "Play-Off", Tirana mund të ndeshet përsëri me Crvena Zvezdën Tirana do të ketë short të vështirë në "play off"-in e Europa League. Bardheblutë me një koeficient modest, 1.475 në tur
Tirana në play-off të Europa League, ja kur e mësojnë bardheblutë kundërshtarin Tirana ka një shans të artë të kualifikohet në grupet e Europa League. Bardheblutë do të merrnin pjesë në turin e tretë,
Duka elozhe Tiranës: Nderuat futbollin shqiptar Paraqitja dinjitoze e Tiranës ndaj serbëve të Crvena Zvezdës në turin e dytë kualifikues të Champions League, ka marrë e
Mposhti Tiranën, Stankovic thur elozhe për yllin "bardheblu" Trajneri i Crvena Zvezdës, Dean Stankoviç, foli në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Tiranen. Ai u shpreh se ndih
Ndeshje e rëndësishme për "bardheblutë" në Champions, Meta: Forca Tirona, jemi me ty Presidenti Ilir Meta i ka uruar suksese, ekipit të Tiranës sot, në ndeshjen me ekipin serb Crverna Zvezda, ndeshje që do
"Vij me mbrojt vatan…aty ku vdekja është më e sigurt", ultrasit e Tiranës i përgatisin mirëseardhjen Crvena Zvezdës (VIDEO) Supersfida me Crvena Zvezdën po mbushet me atmosferë ekzaltuese në kampin bardheblu. Fakti se do të luajnë përballë
Tirana e mbyll kampionatin në "paqe" me Bylisin dhe nis festën e titullit Tirana mbërrin te titulli më një barazim. Bardheblutë sot kanë zhvilluar një ndeshje me ritëm të lartë ndaj Bylisit, por
Tirana e dehur pas titullit, Laçi e mposht dhe siguron vendin e 3 (VIDEO) Pasi u shpall zyrtarisht si kampione e Shqipërisë, Tirana ka udhëtuar për të luajtur ndaj Laçit në transfertë. Një pë
Osmani flet me kode: Grent Halili më veshi bardheblu, prisni të vërtetat e tjera (FOTO LAJM) Tefik Osmani paralajmëron, si zakonisht. Qendërmbrojtësi i Tiranës, i përdor shumë pak nga Emanuel Egbo, u shpall kampio
Shpërthen festa në Tiranë, tifozët bardheblu marshojnë në rrugë (VIDEO) Tirana ka fituar titullin e 25 në histori pas plot 11 vitesh. Menjëherë sapo Kukësi u mposht nga Vllanzia, tifozët b
Një vit pa Fatmir Frashërin, Rama zbulon "dobësitë" e legjendës bardheblu Një vit pa Fatmir Frashërin, legjendën e Tiranës dhe të futbollit shqiptar. Një nga tribunat e “Air Albania Stadium” mba
Tirana mposht Bylis dhe siguron finalen (VIDEO) Tirana është finalistja e parë e Kupës së Shqipërisë të këtij edicioni. Klubi bardheblu preu biletën për në ndeshjen
"Dy lumenjtë" e kuq dhe bardheblu nuk do të ndajnë dot qytetin", derbi i kryeqytetit i lë vendin atij të tamponëve Nga gazetari Altin Sulçe: A e bëri ai tamponin? Pyeti i frikësuar një futbollist për lojtarin x të Partizanit… Më
Situatë qesharake te Etika, një e-mail "pengon" Tiranën të dëshmojë për ndeshjen me Bylisin Sot duhej të ishte dita kur Tirana do të provonte pafajësinë e saj përballë akuzave për trukime ndeshjesh, por për çudin
Tirana pa "frena", bardheblutë dyfishojnë shifrat (VIDEO) Tirana dukert sikur po e këthen stërvitje transfertën ndaj Luftëtarit. Bardheblutë kanë shënuar në minutën e 20 me a
Tirana triumfon ndaj Laçit dhe blindon kreun (VIDEO) Tirana duket të jetë e pandalshme në kampionat teksa ka regjistruar një tjetër fitore ndaj Laçit. Takimi u mbyll me s