999 rezultate për

barazime

Juventusi e mbyll sezonin me humbje dhe me 5 ndeshje pa fituar (VIDEO) Juventusi e ka mbyllur sezonin me humbje, pasi u mposht 2-0 në udhëtim te Sampdoria. Kjo ishte ndeshja e pestë me radhë
Barazimet e shumta i bëhen “makth” Mançinit Roberto Mancinit nuk po i hecën sic duhet me kombëtaren Italiane. Në ndeshjen e djeshme Azurrët barazuan 0-0 në San Sir
CR7 është "formula anti-Valencia", kaq goli i ka shënuar Valencia do të ketë përballë Juventusin mbrëmjen e sotme në debutimin e Cahmpions Leagues. Disa statistika në letër
Barcelona synon rekordin më të madh në historinë e La Liga (FOTO LAJM) Barcelona ka para vetës edhe 10 finale për ta kompletuar një sezon historik dhe për të tentuar që ta fitojë titullin në
Valverde: Qëllimi ynë ishte që të ktheheshim tek fitorja pas dy barazimeve të njëpasnjëshme Ernesto Valverde thotë se fitorja 2-0 e Barcelonës ndaj Eibar ishte një ndeshje shumë e vështirë. "Ka pasur shumë ten
STATISTIKË / Barcelona klubi më i mirë në Evropë Barcelona është klubi i vetëm ende pa humbje në Evropë. Barazimi 1-1 me Espanyolin të dielën, ishte ndeshja e 22-të n
REKORDE / Barcelona 21 ndeshje pa humbje në kampionat, Valverde barazon rekordin e Guardiolas (FOTO LAJM) Barcelona mposhti sonte Alaves me rezultatin 2-1 në "Camp Nou" me dy golat e Suarezit dhe Messit. Kjo është ndeshja e
Ky është Reali më i dobët në histori, sa i përket ndeshjeve në Santiago Bernabeu Real Madridi po kalon në sezonin më të keq të historisë së tij në Santiago Bernabeu. Me 9 fitore, 5 barazime dhe 4 hu
Mançesteri e nis mbarë vitin e ri, gjen fitoren pas 3 barazimesh radhazi Mançesteri Junajdit e nisi me fitore vitin e ri kalendarik. Pas 3 barazimesh radhazi, skuadra e Murinjos mposhti Everton
STATISTIKË / Liverpooli ka po aq barazime sa skuadra e parafundit në Premier League (FOTO LAJM) Skuadra e Jurgen Klopp-it duhet të ishte më e fortë këtë sezon pas ardhjes së egjiptianit, Mohamed Salah nga Roma. N
Laci – Kukësi, supersfida e javës së 12 në Superligë Java 12 e kampionatit do të startojë me sfidën Laçi-Kukësi, një duel interesant për vete rivalitetin që kanë treguar të
STATISTIKË / Manchester United i sezonit 2016/17 me atë të 2017/18 në 10 ndeshjet e para Manchester United e ka nisur mjaft mirë sezonin 2017/18 pas blerjeve që bën në merkaton e verës, ku shpenzuan milion eur
Humbja 3-0 i jep fund rekordit të Italisë Humbja e mbrëmshme 3-0 ndaj Spanjës ishte e para në një kualifikuese Botërori apo Europiani për “të kaltrit” që nga shta
Reali në ndjekje të një rekordi tjetër, por turpërohet ke një detaj Goli mahnitës i Marco Asensio për Real Madridin siguroi vazhdimin e ndeshjeve duke shënuar në çdo ndeshje, duke e çuar a
Stadiumi fortesë e fortë për Juven, kanë një armë më shumë (VIDEO) "Juventus Stadium" është një fortesë e fortë për bardhezinjtë jo vetëm në kampionat, por dhe në Europë. Skuadra e Allegr
Barcelona e nis me barazime, mbetet prapa Real Madridit (VIDEO) Barcelona e ka nisur me barazim vitin 2017 në La Liga. Pas humbjes në Kupën e Mbretit nga Athletic Bilbao, katalunasit t
Kuksi mes ekipeve të pathyeshme në Europë për këtë sezon Kukësi është në mesin e skuadrave në Europë që nuk ka pësuar asnjë humbje deri më tani në kampionat. Verlindorët nuk kan
FIFA mendon të zhdukë barazimet në Kupën e Botës FIFA po mendon për një projekt revolucionar për kampionatet e ardhshëm botërorë. Qeveria e futbollit ka hedhur idenë e h
United vazhdon me barazime (VIDEO) Manchester United nuk arriti dot të merrte më shumë sesa një barazim. Pas barazimit 1:1 në “Old Trafford” ndaj West
Zidane sot tenton të barazojë rekordin e Ancelottit Që nga humbja e 6 prillit ndaj Wolfsburgut 2-9, Zidane dhe Real Madrid nuk kanë njohur më disfata. Ata janë deri më tani