999 rezultate për

barak

Mubarak, ftesë muslimanëve për bisedime Presidenti Hosni Mubarak ftoi Vëllazërinë Myslimane në bisedime, në një tentativë për të qetësuar situatën në vend, e ci
Mubarak, ftesë muslimanëve për bisedime Presidenti Hosni Mubarak ftoi Vëllazërinë Myslimane në bisedime, në një tentativë për të qetësuar situatën në vend, e ci
Mubarak, ftesë muslimanëve për bisedime Presidenti Hosni Mubarak ftoi Vëllazërinë Myslimane në bisedime, në një tentativë për të qetësuar situatën në vend, e ci
Hosni Mubarak pranon largimin Presidenti i Egjiptit, Hosni Mubarak, nuk do të kërkojë edhe një mandat tjetër në krye të shtetit. Këtë fakt ai e ka bër
Egjipti në kaos (FOTO LAJM) Në Egjipt janë mbyllur shkollat, bankat dhe tregjet e aksioneve, për shkak të protestave të vazhdueshme që kanë përfshir
Dorëhiqet qeveria egjiptiane (FOTO LAJM) Kabineti qeveritar i Egjiptit ka dhënë zyrtarisht dorëheqje, njoftoi televizioni shtetëror i vendit. Ky hap vjen pas pre
Kajro: Rritet numri i viktimave Ka arritur në 38 numri i personave që kanë humbur jetën gjatë dy ditëve të fundit në protestat antiqeveritare në Egjipt.
Simbolet fetare në shkolla, Baraku: Të rishikohet pr/ligji i MASH Komisionerja kundër diskriminimit, Irena Baraku, deklaroi sot se projektligji i Ministrisë së Arsimit për arsimin paraun
Barak Obama miraton buxhetin ushtarak Presidenti i SHBA-ve, Barak Obama, ka nënshkruar ligjin mbi buxhetin ushtarak për 2011-ën, por ai ka përsëritur vendosmë
Dita e Pavarësisë, Obama uron Topin Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi ka marrë dy dite me pare një mesazh urimi nga Presidenti i Shteteve të Bas
Barak Obama letër Sejdiut Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama i ka dërguar një letër ish-presidentit të Republikës, Fatmi
Mitchell takon sot Netanjahun dhe Ehud Barak Emisari amerikan për Lindjen e Mesme George Mitchell nis sot përpjekjet diplomatike për të shpëtuar bisedimet paqësore i
Mubarak e pranoi ftesën për bisedimet paqësore Mediat shtetërore në Egjipt kanë raportuar se presidenti Hosni Mubarak e ka pranuar ftesën e Shteteve të Bashkuara, për
Rendohet gjendja shendetesore e Mubarak Gjendja shëndetësore e presidentit egjiptian Hosni Mubarak është rënduar së tepërmi d
Barak Obama takohet me Mahmud Abasin Presidenti amerikan, Barak Obama, sot në Shtëpinë e Bardhë, takohet me presidentin palestinez, Mahmu
Operacioni i presidentit egjiptian Mubarak, me sukses Televizioni shtetëror i Egjiptit raportoi se operacioni i presidentit Hosni Mubarak ka qenë i suksesshëm,
Mubarak shtrohet ne spital Presidenti egjiptian Hosni Mubarak u shtrua në një spital të Kajros për t’iu nënshtruar n
Barak Obama, fitues i cmimit Nobel per Paqen Akademia Suedeze e cila merr përsipër akordimin e çmimeve Nobel në disa fusha të rënd&eu
Barak Obama inagurohet president i SHBA Nga ndryshimi i kushtetutës amerikane para 102 viteve, 20 janari është dita kur në Uashington mbahe
Abass pranon planin e Mubarakut Presidenti i autoritetit palestinez, Mahmoud Abass gjate fjales se tij ne Keshillin e Sigurimit te Kombeve te Bashkuara