999 rezultate për

barabarte

Sipas kushteve ruse, sportistët kosovarë nuk janë të barabartë me të tjerët Sportistët e Kosovës vazhdojnë të përballen me telashe të natyrës politike. Sa herë që ngjarjet mbahen në vende që nuk e
Dita që Ronaldo dhe Messi të jenë të barabartë para historisë erdhi Nesër do të zhvillohet ceremonia e famshme e dorëzimit të Topit të Artë, për futbollistin më të mirë të vitit 2017. Në l
Tare i vërsulet arbitrit pas penalltisë së akorduar në minutën e 93'-të (VIDEO) Ndeshja mes Lacios dhe Fiorentinës, është mbyllur me protesta dhe polemika nga ana e vendasve. Penalltia që gjyqtari
Voton Shpend Ahmeti: Është dita kur të gjithë jemi të barabartë Kryetari i Prishtinës dhe kandidati edhe për një mandat të ardhshëm nga VV Shpend Ahmeti ka thënë se i fton qytetarët e
Sadiku i kërkoi bluzën Buffonit gjatë një goditje këndi Sulmuesi i kombëtares, Armando Sadiku ka treguar si shkoi sipas tij ndeshja e kuqezinjve sonte. Sadiku tha se Shqipë
"Më shikoni si një person të barabartë, jo si dikush me aftësi të kufizuara" (FOTO LAJM) Një studente 23 vjeçare nga Bjellorusia është kurorëzuar Miss i Wheelchair World. Aleksandra Chichikova fitoi konkurs
"Shqipja është zyrtare, e barabartë me gjuhën maqedonase" Duke folur për arritjet e Qeverisë në 100 ditëshin e parë, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, në e
Selami: Gara në PD nuk ishte e barabartë, por duhej bërë Ngjarjet në gjirin e partisë kryesore të opozitës pas humbjes së thellë të 25 Qershorit kanë treguar një realitet që duk
Haradinaj mendon për personat me aftësi të kufizuar: Të jenë të barabartë në shoqëri Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në Konferencën për shënimin e Ditës dhe Javës Ndërkom
Ahmeti: Shqipja është zyrtare, e barabartë me gjuhën maqedonase Duke folur për arritjet e qeverisë në 100 ditëshin e parë, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, në
Kush është Shkëndija para Milanit? E barabartë me një lojtar stoli Në shortin e hedhur dje në Nion të Zvicrës, Shkëndija e Tetovës mësoi se në fazën e “play-off”-ëve të Ligës së Europës k
Mustafaj "çmonton" Bashën: Gjithçka e vendosur, ja me sa vota fiton Publicisti dhe ish-deputeti i Partisë Demokratike, Besnik Mustafaj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve t
Basha më në fund thyen heshtjen, nga Shkodra flet për kundërshtarët dhe Topallin Në përfundim të takimit që pati me demokratët në qytetin e Shkodrës, Basha përpara medias është pyetur lidhur më akuzat
Rexhepi kërkon që BFI të ketë status të barabartë me Kishën Ortodokse maqedonase Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni, Sulejman Rexhepi, thotë se institucioni që drejton, është diskriminuar
Ymeri kërkon angazhim masiv nga të gjitha shtresat shoqërore Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka thënë se cdo përkrahje financiare nga shteti për ndërmarrjet prodhuese
Mourinjo humb kontrollin: Portierët vijnë këtu për tu... Jose Mourinho ka qenë i nervozuar me gazetarin në fund të sfidës ku ekipi i tij barazoi brenda në “Old Trafford” për të
Vendi ku të gjithë do të marrin paga të njëjta Islanda pretendon të bëhet vendi i parë në botë, ku të gjithë punonjësit do të kenë paga të barabarta. Sasia e njëjtë
Duka dhe Vokrri gati për Ligën Kombëtare Gjatë mbrëmjes gala që u zhvillua mbrëmë në Prishtinë, ku ishin prezent, si presidenti i Federatës së Futbollit të Kosov
Opozita: Fletarrestimet, shkak i dialogut të pabarabartë me Serbinë Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Rexhep Selimi, ka thënë se arrestimet e ish-krerëve të UÇK-së me kërkesë të Serbisë
TABELA/ Para në vend të burgut, ja sa mund ta blesh një ditë burg Kush paguan 5 000 lekë për një ditë burgim, do të fitojë lirinë. Ky është plani i ri i Ministrisë së Drejtësisë, për të