999 rezultate për

banoreve

Deri në -71 gradë, brenda qytetit më të ftohtë në botë (FOTO LAJM) Të jetosh në fshatin e vogël të Oymyakon, në Rusi nuk është lehtë, pasi ai cilësohet si vendi më i ftohtë në botë për të
"8 vite të braktisur", Bardhi premton kthimin në normalitet të banorëve në fshat Drejtuesi politik i Partisë Demokratike në Elbasan, Gazment Bardhi ka reaguar ditën e sotme, teksa ka theksuar se qeveri
"Rrofsh sa malet e Shqipërisë", Rama i përgjigjet me batuta banorëve Kryeministri Edi Rama ishte sot në Vorë për të inspektuar punimet pas tërmetit që nxori jashtë përdorimit qindra banesa
10 banorë të Shupenzës në spital, ish-deputetja bën akuzën e rëndë: I helmuan Ditën e sotme 10 banorë u paraqitën në qendrën shëndetësore Shupenzë në Bulqizë me diarre dhe të vjella. Dyshimet e para
Shembet sot pallati 9 katësh në Durrës, IKMT thirrje banorëve Një pallat 9 katësh i cili ka mbetur i dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit parashikohet të shembet sot rreth orës 13:00 në
Bashkia e Durrësit u jep njoftimin e rëndësishëm banorëve: Hapni dyert e largohuni nga banesa! Banorët e Durrësit nëse në orën 10:00 deri në orën 17:00 duhet të lënë dyert hapur dhe të largohen nga banesat e tyre.
"Mos dilni jashtë", autoritetet thirrje banorëve në Itali pas stuhisë Komuna e Krotonës (Crotone) në Itali ka dhënë alarmin në mediat sociale për shkak të një të ashtuquajture “bombë e motit
Ndërron jetë mjeku 57-vjeçar Eduart Dhamo Mjeku Eduart Dhamo ka ndërruar jetë ditën e sotme. 57-vjeçari ishte një mjek mjaft i njohur në qytetin e Lushnjës, k
Rama jep premtimin: Në 2023 ujë në çdo çezmë të Shqipërisë Kryeministri Edi Rama, deklaroi se numri i banorëve që kanë 24 orë ujë është dhjetëfishuar në krahasim me 7 vite më par
Përfshihet nga flakët Kurora e Gjelbër në Milot, në rrezik jetët e banorëve Mesditën e kësaj të diele është përfshirë nga flakët Kurora e gjelbër në Milot. Flakët janë përhapur me shpejtësi duk
"Tmerri" i banorëve në Sarandë, ndiqen dhe arrestohen dy grabitësit Policia e Sarandës ka arrestuar dy grabitës të dënuar edhe më parë për vjedhje. Në kurthin e policisë ka rënë Mentor
Pallati pa dëmtime do të shembet, zyrtari i Bashkisë së Lezhës del bllof kur flet për evakuimin e banorëve Problemet me akte-ekspertizat e pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit vazhdojnë të jenë prezente. Pjerin Fr
Gati të shembet pallati 6 katësh në Durrës, bashkia u bën thirrje banorëve përreth Një tjetër pallat në Durrës, i dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit po bëhet gati për tu shembur. Pallati 6 katësh nr.10
Kina rrezikon sërish nga COVID 19? Banorëve të Wuhan u kërkohet të forcojnë masat mbrojtëse Banorët e Wuhan janë paralajmëruar të qëndrojnë brenda dhe të forcojnë masat e mbrojtjes, disa ditë para se të planifiko
Habiten ekspertët: Pjesë e Lombardisë, kjo qytezë në Itali nuk ka asnjë të prekur nga COVID-19 Italia është rajoni më i goditur nga COVID-19, ku vetëm në 24 orët e fundit humbën jetën 969 njerëz, një shifër kjo që t
Familja u infektua me koronavirus, izolohet gjithë fshati në Fier Një familje e prekur nga koronavirusi ka bërë që një fshat i tërë në Fier të vetëkarantinohet. Bëhet fjalë për fshati
Plas sherri mes banorëve të BB: Bën si palaço që të dalësh në TV, shet çdo gjë (VIDEO) Dy ish-banorët e “Big Brother” Graciano Tagani dhe Valer Kolnikaj janë përplasur me njëri-tjetrin në studion e emisionit
Tension në Astir: Ultimatum për lirimin e shtëpive, pritet të nisë shembja Efektivë policie dhe punonjës të IKMT-së janë shfaqur paraditen e sotme në zonën e Astirit. Shkak për këtë është bërë la
PD letër qeverisë: Plotësoni këto katër kërkesa, që banorët të mos nisin grevën e urisë Pas një takimi me banorët e Thumanës, që kanë paralajmëruar grevë urie në kundërshtim të vendimit të qeverisë për lirimi
Rama e shtyn sërish premtimin: Brenda 2021 nuk do ketë njeri në çadra Në mbledhjen e tretë në Kryeministri po diskutohet për bilancin e dëmeve të tërmetit të 26 nëntorit. Kreu i qeverisë