999 rezultate për

banore

Në luftë me COVID-19, rajoni i Alpeve gjermane futet në izolim total Një zonë e Alpeve në jug të Gjermanisë është futur në izolim total, për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Landi B
COVID-19/ Ky shtet do të testojë çdo banor, falas Të gjithë banorët e Sllovakisë, nga mosha 10 vjeç do të testohen për koronavirusin. Lajmi u konfirmua nga kryeministr
Terrorizonin banorët me të shtëna, policia sekuestron arsenal armësh në shtëpitë e dy personave Policia e Fierit ka goditur dy raste të armëmbajtjes në Mallakastër dhe Divjakë, në kuadër të kontrolleve masive të usht
Artan Hoxha publikon videon brenda parcelës me hashash ku kryhet procesi i tharjes (VIDEO) Gazetari Artan Hoxha ka publikuar në emisionin “Opinion” disa imazhe të regjistruara në zona të ndryshme të vendit, ku s
Përgjysmohet Gjirokastra, Durrësi bëhet qyteti i dytë më i madh në vend Durrësi është renditur në vitin 2020 në qarkun e dytë më të madh në vend, pas Tiranës, duke ia kaluar në këtë mënyrë Fie
Tërmeti godet Kretën 10 herë brenda pak orësh, banorët në panik Kreta sot është zgjuar nga tërmete, duke ngjallur kështu panik te banorët. Presidenti i Qendrës Kombëtare Sizmologjik
Rama jep premtimin: Në 2023 ujë në çdo çezmë të Shqipërisë Kryeministri Edi Rama, deklaroi se numri i banorëve që kanë 24 orë ujë është dhjetëfishuar në krahasim me 7 vite më par
Gjirokastra që prej orës 4 pa drita, OSHEE lë pa përgjigje banorët Lagjia ish-SMT në qytetin e Gjirokastres vuan prej disa kohësh mungesën e energjisë elektrike. Ditën e sotme banorët
Flakët dalin nga toka, tmerr i vërtetë në Turqi Banorët e fshatit Gaziemir në Izmir të Turqisë janë duke u përballur prej vitesh me një situatë të pazakontë. Në dës
COVID-19/ Manastirliu zbulon arsyen pse BE "i ka mbyllur derën" Shqipërisë Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi se trendi i infektimeve në javët e fundit në vend është 65 raste p
Popullsia po tkurret më shpejt se sa projeksionet pesimiste të INSTAT Popullsia e vendit po tkurret me ritme me të shpejta se sa parashikimet pesimiste të INSTAT në projeksionet për popullsi
Konspiracionisti shqiptar: Shqipëria në 2025-ën do të jetë 500 mijë banorë Aktivisti dhe konspiracionisti Alfred Cako i cili bën pjesë tek ata persona që nuk besojnë në ekzistencën e virusit dhe
"Kush shkel vdes", në këtë ishull misterioz nuk ka prekur kurrë modernizimi Të gjithë e dinë që nuk ka asnjë vend në hartën e planetit Tokë që nuk është eksploruar nga njerëzit. Por ja që është nj
DETAJET/ Lefter Zhidru ishte konfliktuar me një banore të lagjes 5 muaj para ekzekutimit Policia e Shtetit ka reaguar lidhur me lajmin e publikuar ditën e sotme në media, se një qytetare i kishte shprehur shqe
Dalin pamjet, si i kërcënonte Zhidru banorët e lagjes me thikë (FOTO LAJM) Lefter Zhidru, i moshuari, 71 vjeçar i cili u ekzekutua nga forcat RENEA gjatë një aksioni dje pas 5 orëve rezistencë ka
Terrorizoi banorët e plagosi dy të rinj, si po "lufton" policia me 71-vjeçarin në Elbasan Një ngjarje tragjike po ndodh në këto momente në Elbasan, në lagjen 11 Nëntori, ku një 71-vjeçar ka qëlluar me breshëri
Banorët nxjerrin bllof policinë për granatën në Laprakë: Nuk është hequr ende! Pasditen e sotme në zonën e Laprakës, Tiranë, u gjet një granatë dore. Policia reagoi menjëhere duke deklaruar se gra
Fenomeni i çuditshëm, bregu i detit në Greqi mbushet me shkumë Goditja që cikloni po sjell në Greqi ka shkaktuar alarm te banorët. Në një fshat bregdetar në Itakë, një nga tre ishu
Tërmeti i 26 nëntorit i shkatërroi pallatin, banorët çojnë çështjen në SPAK Banorët e pallatit nr 8, në lagjen 5 të qytetit të Durrësit kanë dërguar çështjen e dëmtimit të banesës së tyre në SPAK.
San Francisko si në një film të frikshëm, qielli portokalli vazhdon të frikësojë banorët (FOTO LAJM) San Francisko dhe pjesë të tjera të Kalifornisë vazhdojnë të zgjohen nën një qiell portokalli, që të sjell në mendje viz