999 rezultate për

banor

“Nisi si me shaka!“ Ish-banorja e BB rrëfen historinë e re të dashurisë (FOTO LAJM) “Jam e dashuruar mbas kaq kohësh”! Kjo është deklarata më e fundit e ish-banores së Big Brother, Fiorentina Halili.
Flakët shkrumbojnë disa banesa në Lurë, banorët kërkojnë ndihmë Zjarret janë shndërruar në një problem shqetësues në mbarë vendin duke ngritur alarmin si për shkatërrimin e mjedisit as
Banorët u ankuan për erën e keqe, gjenden 44 trupa në një pus Pas ankesave të banorëve të zonës për erën e keqe, ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 tr
Ndërtimi i HEC-it, banorët ngrihen në protestë Banorët e 5 fshatrave të njësisë administrative të Kaçinarit të Mirditës kanë dalë sërish për të protestuar kundër ndërt
"Mos na vrisni, një jetë kemi", banorët protestojnë kundër fabrikës së tullave Banorët e rrugës josif Pashko tek Shinat e Trenit në Tiranë, kanë protestuar ditën e sotme pasi kundërshtojnë veprimtari
Tërmet i fuqishëm në Itali Një tërmet i forcës 4.75 të shkallës richter ka rënë pak më parë në zonën e Kalabrisë në Itali duke shkaktuar panik tek
Çdo gjë është shkatërruar, nga Bahamet largohen qindra banorë Me qindra banorë të Bahameve, të cilët i mbijetuan uraganit “Dorian”, janë larguar për t’i shpëtuar kaosit dhe shkatërri
Gerta e “Big Brother” pranon publikisht se bën buzët dhe rezultati nuk është aspak siç e priste (FOTO LAJM) Ish-banorja e edicionit të 9-të të “Big Brother Albania”, Gerta Shino, është shumë e ndjekur në rrjete sociale dhe tashm
"Autori i vrasjes në Bulqizë ishte denoncuar dhjetra herë, por policia nuk mori asnjë masë" Vrasja e 20 vjeçarit Arlind Pasha me thikë sot në Bulqizë ka tronditur komunitetin lokal në këtë qytet. Autori Fatjo
Uragani "Dorian" po i afrohet ShBA-së, urdhërohet evakuimi i banorëve Uragani "Dorian", i cili ka shkaktuar disa viktima dhe dëme të mëdha materiale në Ishujt Bahamas, është duke iu afruar b
Banorët përplasen me Policinë te Pallati me Shigjeta në Tiranë Rreth 100 banorë janë mbledhur sonte në mbrëmje pranë Pallatit me Shigjeta në Tiranë, ku kundërshtojnë vendosjen e disa
Zëri misterioz nga varrezat tmerron banorët, me zbardhjen e ditës zbulohet gjithçka (FOTO LAJM) Zërat dhe thirrjet e forta të ardhura nga varrezat i tmerruan gjatë natës banorët e lagjes aty pranë në qytetin Aydin të
Shumë të sëmurë, pak shtretër: Si renditet Shqipëria në Europë (FOTO LAJM) Shqipëria renditet ndër vendet me numër të ulët shtretërish spitalorë në raport me popullsinë. Sipas të dhënave që ka pu
Arrestohen në flagrancë 3 të rinj, ju gjet drogë në pikën kufitare Shërbimet policore të Sarandës në bashkëpunim edhe me policinë e kufirit, kanë arrestuar në flagrancë shtetasit G. Sh
"I vodhi çantën Channel", banori i Big Brother zbulon sherrin mes Kejvinës dhe Françeskës (FOTO LAJM) Të gjithë ata që i ndjekin në rrjetet sociale Françeska Jaçen dhe Kejvina Kthellën kanë vënë re së fundmi që dy vajzat n
Tmerroi banorët duke qëlluar me kallash në ajër, arrestohet 24 vjeçari në Shkodër Telefonata në 112 nga banorët dhe reagimi në kohë i Policisë vuri në pranga 24-vjeçarin për armëmbajtje pa leje dhe pris
Era e rëndë alarmoi banorët, gjendet i dekompozuar brenda shtëpisë trupi i një burri në Fier Një shtetas i cili dyshohet se ka pësuar vdekje natyrale, është gjendur i pajetë mesditën e sotme në banesën e tij në la
Shpërthen predha e Luftës së Dytë Botërore në Tepelenë, rrezikohet banorët Në fshatin Malas bashkia Tepelenë ka shpërthyer një predhë e Luftës së Dytë Botërore. Si pasojë e shpërthimit të pred
Mes akullit dhe zjarrit, jeta e banorëve të arktikut rus (FOTO LAJM) Për mijëra vite, nenetët kanë migruar me drerët e tyre në gadishullin Yamal në pjesën ruse të Arktikut. Jeta e tyre k
Basha firmos marrëveshjen me banorët e Unazës së Re: Do u mbështesim Partia Demokratike sot ka nënshkruar në marrëveshje mirëkuptimi me banorët e Unazës së Re, të cilët prej muajsh po prote