999 rezultate për

bankes

Hetoi çështje "të nxehta", KPK shkarkon nga detyra kandidatin për SPAK Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkaruar nga datyra Prokurorin Ndini Tavani pasi një raport i DSIK ka zbuluar parr
Dalin shifrat e Bankës Botërore: Shqipërisë po i ikën “truri”! Emigrimi i punëtorëve me arsim të lartë drejt vendeve europiane shihet me shqetësim në raportin e fundit të Bankës Botër
Breshëri ndaj policisë, zbulohet identiteti i njërit prej grabitësve të dyshuar të bankës në Shtime (FOTO LAJM) Adil Krasniqi, 33 vjeç nga Kolovica e Prishtinës, është personi i kërkuar për grabitjen e armatosur të ndodhur të hënën
Ekstradohet nga Gjermania "Ish-drejtori i bankës" Janë ekstraduar nga Gjermania dhe Italia 2 shtetas të kërkuar nga drejtësia shqiptare. U ekstradua nga Gjermania shte
Euro drejt rekordit negativ, Banka e Shqipërisë e konsideron normale Nuk ka të ndalur rënia e euros. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e përbashkët europiane ka zbritur n
Malaj del hapur: Shkarkimi im nga Banka e Shqipërisë u porosit nga Veliaj Ish ministri i Financave dhe ish anëtari dhe deputeti socialist, Arben Malaj, është duke u përballur me një nismë të 28
Kërkesa për shkarkimin e Malajt, reagon Banka e Shqipërisë Banka e Shqipërisë ka reaguar për herë të parë, lidhur me kërkesën e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës Arben
Shkarkimi i Arben Malajt, Banka e Shqipërisë ndan të njëjtin mendin me PS (FOTO LAJM) Një ditë pas shkresës që grupi parlamentar i partisë socialiste i dërgoi Kuvendit për shkarkimin e Arben Malajt nga anët
Mblidhen votat për të shkarkuar Arben Malajn nga Banka e Shqipërisë Maxhoranca socialiste pritet të shkarkojë ish-deputetin e saj, Arben Malaj nga Bordi i Bankës së Shqipërisë. Burime t
Parashikimi i Bankës Botërore: Nga Shqipëria do largohen edhe 280 mijë persona (FOTO LAJM) Së paku deri më vitin 2050 shqiptarët që do të emigrojnë do të jenë në nivele shumë më të larta se ato që do të zgjedhin
"Prusjane e veshur me Chanel", kush është presidentja e Bankës Qendrore Europiane Christine Lagarde njihet si drejtuese e FMN nga e gjithë bota. Fjala e saj ka peshë, qoftë për krizën e Greqisë apo për
Kursi i këmbimit valutor, 2 korrik 2019 (FOTO LAJM) Kursi i këmbimit valutor, sipas Bankës së Shqipërisë:
Projekti i ri për tregun e kapitaleve dhe sigurimet, AMF asistencë nga Banka Botërore Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Ervin Koçi priti në një takim përfaqësues të
Detajet e vjedhjes së bankomatit, autorët të maskuar me maskat e RENEA dhe uniforma policie Një bankë e nivelit të dytë ka rënë pre e vjedhjes nga persona ende të paidentifikuar, të cilët kanë thyer vetratën krye
Rama thotë se PS ka bërë kërdinë me punësime Edi Rama ka komentuar në "Twitter"raportin e Bankës Botërore për ecurinë e Shqipërisë gjatë vitit 2018 e cila sipas tij
Shoferi i blindit merr paratë e bankës dhe zhduket me 1 milion paund Grabitje të blindave me para nuk ndodhin për herë të parë në Shqipëri, megjithatë rrallë ndodh në botë që grabitësit të
Pamje të makinës së djegur pas grabitjes së bankës në Maqedoni (VIDEO) Pasi grabitën bankën në Butel, keqbërësit janë larguar me makinë nga vendi i ngjarjes për t'i shpëtuar ndjekjes së polic
Pse bankat dërgojnë thasë me para jashtë Shqipërisë Sistemi bankar funksionon duke mbledhur para nga kursimtarët, kundrejt një përqindje të caktuar interesi. Njëlloj si
Shqiptari futet me gjithë makinë brenda bankës në Itali Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane pas një aksidenti të shkaktuar në Trentino të Italisë. Shqiptrai n
Prokuroria nxjerr personin tjetër që ndihmoj vrasësin e policit në Istog Prokuroria Themelore e Pejës ka ngritur aktakuzë ndaj të personit me iniciale U.M, nën dyshimet se kishte ndihmuar tashm