999 rezultate për

bankat

Robotët bëjnë "me dhimbje koke" punonjësit e bankave Robotët dhe kompjuterët kërcënojnë ekzistencën e 14% të pozicioneve aktuale të punës gjatë njëzet viteve të ardhshme, si
Nisi viti i ri shkollor, 24 mijë nxënës ulen për herë të parë në bankat e shkollës Në Shqipëri ka nisur viti i ri shkollor 2019-2020. Rreth 380 mijë nxënës janë ulur në bankat e shkollave, ndërsa për 24
Nuk janë bankat. Çfarë duan të vjedhin shqiptarët më shumë? (FOTO LAJM) Përmendëm bankat nisur nga fakti se çfarë gjendet brenda tyre është nevoja bazë për të mbijetuar. Paraja! Ndonëse asgjë
Kriza politike në vend, bankat japin alarmin, çfarë pritet të ndodhë Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Genc Sejko duke folur për zhvillimet ekonomike në vend, deklaroi se zgjatja e mosmarr
Në Shqipëri është "leku letër", bankat kanë para me tepri dhe s'kanë ku t'i çojnë Bankat në Shqipëri detyrohen të organizojnë transferta parash të thata disa herë në muaj dhe kjo për arsyen e thjeshtë s
Dramë me euron, frika nga Rinasi dhe leku i pisët e çojnë në pikatë (FOTO LAJM) Grabitja e Rinasit po vijon të japë efekte në zhvlerësimin e valutave. Pasi mori veten për disa ditë, euro dhe monedhat
Grabitja në Rinas zhvlerëson ndjeshëm euron, bankat nuk po tërheqin valutë Grabitja e para disa ditëve në Rinas, ku brenda barkut të avionit që po nisej drejt Vjenës u vodhën thasët me valutë që
Pse bankat dërgojnë thasë me para jashtë Shqipërisë Sistemi bankar funksionon duke mbledhur para nga kursimtarët, kundrejt një përqindje të caktuar interesi. Njëlloj si
Bankat mbledhin të dhënat, këta persona nuk marrin dot kredi Asnjë person që nuk ka paguar faturat e dritave, ujin apo telefonin, apo nëpër dyqane dhe kompani, nuk do ketë mundësi q
Plas "bomba" tek bankat: Katër më të mëdhatë nën hetim për marrëveshje në kurriz të shqiptarëve Gjatë viteve të fundit ka një rënie të ndjeshme të normave të interesit për depozitat në lek dhe euro, madje ka disa ban
Bojkot i pazakontë te Filologjiku, studentët nxjerr karriget dhe tavolinat jashtë (FOTO LAJM) Studentet edhe pse te pakte në numër, po vijojnë të protestojnë për plotësimin e 8 ërkesave të tyre. Disa pamje nga
Qytetarët, 3 miliard euro kursime në bankat e Kosovës Vlera e depozitave të klientëve në dhjetë bankat komerciale në Kosovës, deri në tetor të këtij viti ka arritur në mbi 3
Viti 2018 i keq edhe për bankat në Shqipëri, ja sa ra fitimi krahasuar me një vit më parë Fitimi neto akumulativ i bankave në Shqipëri u ul në 11 miliardë lekë (101.5 milionë dollarë / 87.7 milionë euro) në fun
Bankat japin më shumë kredi për individët, më e vështirë për bizneset Bizneset, sidomos ato të mëdha, e kanë pasur më të vështirë që të merrnin kredi në tremujorin e dytë të vitit, ndërsa më
Konkurenca hap hetimin për bankat: I detyrojnë klientët ta bëjnë sigurimin Teksa bankat dhe shoqëritë e mëdha të sigurimit dyshohet se po mundësojnë që klientët të sigurojnë jetën për huatë ose p
Trump-it nuk i intereson BE, ky vendim mund ta dobësojë euron Në SHBA po zbuten rregullat e ngurta bankare. Kjo u jep bankave amerikane përparësi kundrejt bankave evropiane. Ky hap k
Rritet numri i borxhlinjve në bankat e Kosovës Në fund të muajit shkurt të këtij viti vlera totale e depozitave të qytetarëve nëpër bankat komerciale në vend ka arritu
Kush është Iluminati? Illuminati, ose më saktë "Rendi i Illuminati" , ishte emri i një shoqërie sekrete Bavareze të shekullit të tetëmbëdhjetë
Bankat, nuk do të ketë ulje të kamatave Bankat nuk do të ulin shkallën e interesit të kredisë për qytetarët dhe kompanitë, tha kryetari i Shoqatës e Bankave, Ko
Serbia kërkon 660 milionët e privatizimit të ndërmarrjeve kosovare Serbia vazhdon ta trajtojë Kosovën si plaçkë. Shteti që ka kryer masakra në Kosovë, ka bërë dëme materiale miliarda euro