999 rezultate për

banka

Vodhën 84 mijë euro duke klonuar kartat bankare, si e pësuan 3 durrsakët Policia ka finalizuar operacionin e koduar “BOOKING”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e mashtrimit kompj
Banka Botërore: 60 milionë njerëz drejt varfërisë ekstreme si pasojë e COVID 19 Banka Botërore ka paralajmëruar se pasoja nga pandemia do të jenë të mëdha dhe se deri në 60 milionë persona do të vuajn
Banka e Shqipërisë blen një ton ar Banka e Shqipërisë ka diversifikuar rezervën valutore të vendit duke riinvestuar një pjesë të saj në ar gjatë vitit 2019
I njohur ndryshe si Poturri, kush është "tmerri" i bankave që vodhi 130 milion lekë në Krujë Ditën e sotme, 31 vjeccari Andi Rexhepi u vu në pranga nga policia pasi akuzohet për 15 vjedhje. I njohur ndryshe si
Vjedhje me armë dhe eksploziv, arrestohet i riu që "boshatiste" bankat dhe argjendaritë (VIDEO) Një 31 vjeccar është vënë në pranga pasi akuzohet si autor i 15 vjedhjeve që kanë terrorizuar jo pak vendin. I riu ak
Gati të hidhet në treg 10 mijë lekëshi i ri, elementët e sigurisë që i shtohen Brenda verës Banka e Shqipërisë do të hedhë në treg prerjen e re 10 mijë lekëshe. Zëvendësguvernatorja Luljeta Minxhozi
''Vendet e punës do të shkatërrohen'', Banka Botërore bën parashikimin e zymtë për Shqipërinë Ekonomia shqiptare pritet të vuajë shenja të përhershme në ekonominë e saj të lena nga kriza që po shkakton COVID-19. Në
Ademi: Nxënësit nuk do të kthehen në bankat shkollore këtë vit Ministri i Arsimit Arbër Ademi, njoftoi se në mbledhjen e sotme, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka miratua
Vijon dyndja e qytetarëve nëpër banka në Tetovë, autoritet apelojnë për respektimin e masave (VIDEO) Pavarësisht se një ditë më parë hyri në fuqi mënyra e re e marrjes së pensioneve në bazë të shumës dhe në bankomate, pra
Akoma të paqartë? Banka Qendrore Evropiane tregon a infektohemi nga paratë Banka Qendrore Evropiane (BQE) tha të martën se nuk ka rrezik të konsiderueshëm për kontraktim të koronavirusit nga bank
Qytetarët denoncojnë abuzimet në OSHEE, UKT dhe banka: Të presësh 4 orë për të marrë paratë e tua (VIDEO) Prej javësh qytetarët përballen me pritje të gjata tek pikat e OSHEE-së, UKT-të apo tek bankat. Një situatë e tillë nuk
COVID-19/ Udhëzimet se si mund të aplikoni për ndihmën e qeverisë Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve iu ka ardhur në ndihmë të gjithë të interesuarve, për mënyrën se si duhet të aplikoj
"Do iu vras, kam 300 milionë në llogarinë bankare:, biseda e Ibrahimovic me shokët e skuadrës të LA Zlatan Ibrahimovic njihet për personalitetin e fortë që ka, teksa gjithmonë kërkon të marrë maksimumin nga ajo që bën, a
Filipçe apel qytetarëve: Të respektojmë masat Apel deri te qytetarët që të mbajnë pajisje mbrojtëse nëse dyshojnë se janë të sëmurë kur shkojnë në dyqane, farmaci, ba
Farmaci, banka e dyqane do të mbyllen në një tjetër orar, Rama sqaron kur mund t' i riktheheni punës Kryeminstri Edi Rama ka njoftuar sot ndryshime të tjera në lidhje me masat ndaj pandemisë. Rama ka theksuar se farmac
Banka Botërore bën gati ndihmën për Kosovën, rrezikon për shkak të pandemisë Banka Botërore po bën gati një program me vlerë 120 milionë euro për të ndihmuar Kosovën në menaxhimin dhe zbutjen e ndi
Keni probleme me shtyrjen e kredive? Rama jep mesazhin e rëndësishëm Kryeministri Edi Rama ka dhënë një mesazh të rëndësishëm në lidhje me problemet që kanë qytetarët me bankat dhe pagesat
Enigma e Masonëve dhe e Iluminatit! Rreth viteve 100-të një profesor i moshuar dhe i mençur i shërbimeve sekrete të pleqve të Zionit, hipur në një kalë tran
Rama flet për paketën financiare të ''luftës'', çfarë do të ndodhë me punonjësit që mbetën në shtëpi Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim virtual me bankat për paketën financiare të luftës. “Me bankat për p
COVID-19/ Ahmetaj: Ja kur do ta marrin qytetarët pagesën e parë prej 26 mijë lekësh Koordiantori për situatën COVID Arben Ahmetaj në një dalje në "Opinion", ka shpjeguar procedurën dhe periudhën kohore që