999 rezultate për

bankĂ

Po braktiset nga të gjithë! Trump largohet me 1 miliard dollarë borxhe si President Donald Trump ka 1 miliard dollarë borxhe, mbi shpenzimet e tepruara. Një gjyq që e fajëson mbi protestat e dhunshme d
Vajza e çiftit Pasho rrëfen si i mori e dashura eurot nga banka: Ti moj k*rvë i ke vjedhur Pak ditë pas arrestimit te Elona Kaleshit, më 22 dhjetor të 2020 detaje te reja zbulon në një tjetër intervistë dhënë pë
Arsenali në krizë, kërkon mbështetje nga Banka e Anglisë Pandemia Covid-19 ka goditur gjithë botën edhe sportin e sidomos futbollin. Kështu, skuadra e Arsenalit ka pranuar ng
Vodhi 155 milion lekë të "pagës së luftës", merret vendimi për hakerin nga Durrësi Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Denis Trungun. Ky i fundit u arrestua për mashtrim kompjuterik dhe dyshohet se ka përf
28 mijë qytetarë mund do të mbeten pa ndihmën prej 6 mijë denarëve? Qeveria dhe bankat në Maqedoninë e Veriut edhe sot kanë qëndrime të ndryshme në lidhje me pagesën e qytetarëve, të cilët
Brenda 10 minutave grabiten dy banka në Prishtinë Mëngjesin e sotëm, grabitësit janë hedhur në aksion në lagjen Dardania për t’i grabitur filialet e bankave. Sipas inf
Ndeshja e bamirësisë nga Tyson, legjendës së boksit po i "shpërthen" llogaria bankare U rithye në ring pas 15 vitesh për të zhvilluar një duel bamirësie ndaj Roy Jones Jr., por në fund u largua më një lloga
FMN: Shqiptarët, populli më kursimtar në Ballkan Shqiptarët janë populli më kursimtar në Ballkanin Perëndimor. Të dhënat krahasuese nga Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN)
Hajdut bankash dhe shitës droge, OFL godet tre të dënuarit e radhës në Vlorë Operacioni Forca e Ligjit i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë tre shtetasve banues n
Raiffeisen Bank anullon mijëra karta krediti, klientët ankohen se po penalizohen Raiffeisen Bank ka anulluar sot mijëra karta krediti të cilat kanë akoma afat, si pjesë e ndryshimit të sistemit të bren
"20 mijë dollarë nga Amerika", shkarkohet nga detyra zv.komandanti i Gardës së Republikës Vettingu ka shkarkuar nga detyra Besim Shabanin, zv drejtorin për Sigurinë Fizike të PLSH-ve, të personaliteteve të lart
Evropa drejt euros digjitale, kur pritet të jetë në qarkullim Derisa pandemia e koronavirusit po ndikon me shpejtësi te njerëzit që gjithnjë e më pak të përdorin para të gatshme, por
Banka Botërore: 10% e popullsisë në Tiranë jetojnë në banesa me rrezik të lartë Banka Botërore analizoi së fundmi se 10% e popullsisë në Tiranë dhe 6% e popullsisë në Durrës jetojnë aktualisht në ndër
Qeveria do të ketë akses dhe tek llogaritë bankare të shqiptarëve? Qeveria do të ketë tashmë një “sy”, madje edhe “duart” në llogaritë tona bankare. Të paktën kjo është ajo që synon përme
Shqiptarët tërheqin lekët nga banka pas pandemisë, kaq lekë mbahen nëpër shtëpia (FOTO LAJM) Kriza e epidemisë së Covid-19 ka nxitur një rritje të qarkullimit të parasë jashtë bankave. Të dhënat e Bankës së Shqipë
Hapen shkollat në vend, ulen në banka 5400 nxënës Janë hapur sot 600 shkolla publike në Shqipëri para fillimit të vitit shkollor për 5400 nxënës që nuk kanë ndjekur mësim
BSH: Pas izolimit shqiptarët qarkulluan rreth 39 miliard lekë më shumë jashtë sistemit bankar Sipas të dhënave të Bankës së Shqipërisë në muajin qershor të këtij viti kanë qarkulluar jashtë bankave 317,2 miliard le
9-vjeçarja e gjimnazi rikthehen në banka më 14 shtator, shkollat hapen me turne Nuk ka një vendim në bllok për të gjitha shkollat për mënyrën sesi do ta organizojnë mësimin, por një gjë është e sigurt
Gjesti i turpshëm, infermieri shqiptar i zbraz llogarinë bankare të moshuarit që vdiq nga COVID-19 Në një kohë kur COVID-19 po i merr jetën shumë pacientëve në botë, një infermier shqiptar ka gjetur kohën të bëjë një gj
"Histori si në filma", me firma false dhe llogari bankar, çfarë ndodhi me Erald Çinarin Erald Çinari është pezulluar nga FIFA, për shkak se ka nënshkruar dy kontrata. Sulmuesi i Partizanit nuk mund të luajë p