999 rezultate për

banimit

Kosovë, përleshen babë e bir Bab e bir jan konfrontuar fizikisht mes tyre pas një mosmarrveshje në familje. Policia ka konfirmuar se rasti ka ndo
Njoftim i rëndësishëm për drejtuesit e automjeteve Ndryshimi i vendbanimit nga ana e shoferëve duhet të pasqyrohet menjëherë në Drejtoritë e Transportit Rrugor, të cilat d
Transformohet blloku i banimit “Frederik Shiroka”, në Njësinë 7 Nga rrugët me çakull e gropa pa fund, ku mungonte thuajse çdo element i zhvillimit urban, blloku i banimit “Frederik
Rehabilitohet pas 60 vitesh blloku i banimit në Sauk Pas 60 vjetësh, një nga lagjet më të vjetra të Saukut është transformuar tërësisht. Bashkia e Tiranës ka përfunduar reha
Bashkia e Tiranës nxjerr në dritë bllokun e banimit në Laprakë, ja si po transformohet Bashkia e Tiranës vijon ndërhyrjet e saj në të gjithë kryeqytetin për rehabilitimin e blloqeve të pallateve. Ndërma
Rehabilitohet blloku i banimit në Njësinë 8 Edhe pse një nga banorët e saj ka qenë kryetar i Bashkisë së Tiranës për 4 vjet, Njësia 8 në kryeqytet nuk ka patur asnj
Transformohet i gjithë blloku i banimit prej 57 hektarësh nga Alliasi deri në Bregun e Lumit Deri para pak muajsh e gjithë zona përreth rrugës “Njazi Meka” në Njësinë nr.4 konsiderohej si një lagje e dorës së dytë
Rehabilitohet blloku i banimit në Selitë, rrugë dhe rrjet i ri ujësjellës-kanalizimeve Veliaj: “Mbajmë premtimin për investime në çdo bllok banimi; Ftoj qytetarët të regjistrojnë vendbanimin e saktë” Inve
35 rrugë të reja në bllokun e banimit te Dogana Një vit më parë, blloku i banimit në zonën e Doganës i ngjante një zone lufte, ku kalimi në dimër ishte tejet i vështirë
Bashkia e Tiranës përfundon rikualifikimin urban të bllokut të banimit në “Don Bosko” Rrugë më të mira, trotuare, lulishte dhe një kënd lojërash për fëmijët, janë dhurata që Bashkia e Tiranës u bëri banorëv
Transformohet blloku i banimit në Shkozë Nga një zonë krejtësisht informale, e lënë pasdore, ku pluhuri dhe balta mbizotëronin në çdo kohë, blloku i banimit prej
Bëhuni gati! Nga 1 prilli në faturën e dritave do të keni një taksë të re Një tjetër taksë do të futet në faturën e energjisë Elektrike dhe ajo është taksa e pronës. Ministri i Financave, Ah
Transformohet blloku i banimit pranë Ambasadës Amerikane Blloku pranë Ambasadës Amerikane në kryeqytet po merr një pamje krejtësisht të re. Kjo zonë, edhe pse një nga më të p
Publikohet leja e banimit të Sarah Blloshmit, ja vendi ku ka jetuar në Shqipëri Studiuesi Kastriot Dervishi çdo ditë publikon dokumente të rralla të shtetit Shqiptar. Sot në llogarinë e tij në Fac
Bashkia e Tiranës nis rikualifikimin e bllokut të banimit në Njësinë 8 Bashkia e Tiranës ka nisur rikualifikimin e bllokut të banimit prej 13.2 hektarë në Njësinë 8. Nga një hapësirë e deg
Bashkia e Tiranës nis rikualifikimin urban të bllokut të banimit në Kombinat Rrugët e dëmtuara ndër vite, me ujërat e zeza që rrezikonin të ktheheshin në burim infeksioni, së shpejti do të jenë thj
Nisin punimet për sistemimin e bllokut të banimit në Rr. “Alla” dhe “Shyqyri Brari” Bashkia e Tiranës ka nisur punimet për shtrimin e Rr. “Alla” dhe hapjen e segmentit të ri që e lidh atë me Rr. “Shyqyri
Rita i shpëton për pak tragjedisë në Londër, ja fjalët e saj (FOTO LAJM) Mbrëmë pas mesnatës ka ndodhur një tragjedi në Londër, ku një ndërtesë 24-kateshe është përfshirë nga zjarri duke lënë 6
Inaugurohet blloku urban i banimit në rrugën “Vëllezërit Manastirli” Nga sot, banorët e bllokut të banimit në rrugën “Vëllezërit Manastirli” në kryeqytet kanë një lagje me rrugë, trotuare,
Bashkia e Tiranë nis rikualifikimi i bllokut të banimit pranë Ambasadës Amerikane Bashkia e Tiranës vijon investimet në çdo lagje të kryeqytetit. Nis puna për rikualifikimin urban të një tjetër blloku b