999 rezultate për

banesave

Kujt do ti kalojnë pronat e paluajtshme të sekuestruara dhe për çfarë do të përdoren Qeveria parashikon që disa pasuri të paluajtshme të sekuestruara pasi janë vënë me aktivitet të paligjshëm, t’i kalojnë
Armenia fillon t'i dorëzojë territorin Azerbajxhanit, banorët u vënë flakën banesave Armenia do të fillojë t’i dorëzojë një pjesë të territorit Azerbajxhanit, më 15 nëntor, si pjesë e një marrëveshjeje paq
Miliarderi norvegjez, gati t’i blejë 4.000 apartamente në Berlin, acarohen gjermanët Kompania suedeze "Heimstaden Bostad", me pronarin norvegjez Ivar Tolefsen ka njoftuar se është në bisedimet finale për b
Kaq para akordoi qeveria për rikonstruksionin e banesave të dëmtuara nga tërmeti Qeveria me anë të një VKM-je ka akorduar 4 miliardë e 852 milionë e 410 mijë e 743 lekë nga Fondi i Rindërtimit për të f
Marrëveshja me Turqinë, gati ndërtimi i 522 banesave në Laç Tërmeti i 26-nëntorit la pasoja të rënda për vendin tonë dhe një ndër vendet e para që afroi ndihmë për rimëkëmbjen isht
Gati të shembet pallati 6 katësh në Durrës, bashkia u bën thirrje banorëve përreth Një tjetër pallat në Durrës, i dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit po bëhet gati për tu shembur. Pallati 6 katësh nr.10
"Tmerri" i banesave dhe lokaleve në peshkopi, ndalohet i riu Policia Dibër ka zbardhur 2 vjedhje të ndodhura më parë dhe ka arrestuar në flagrancë një 26-vjeçar. Shtetasi J.B. dy
FNSH dhe Forcat Shqiponja zbarkojnë në Astir, nis shembja e banesave (VIDEO) Ka filluar që në orët e para të mëngjesit aksioni i IKMT për prishjen e pesë banesave në Astir të cilat përfshihen nga p
Shoqata e Inxhinierëve zbardh 3 propozimet për zgjidhjen e situatës së tërmetit Pak minuta më parë Shoqata e Inxhinierëve doli në një deklaratë për mediat, ku renditi 3 propozime për qeverinë me qëlli
Basha: Banorët kanë një javë që flejnë në streha plastmasi Lulzim Basha së fundmi ka vizituar banorët e prekur nga tërmeti në Borizan. Në një postim në facebook, Basha bën me d
Basha: Po nxitohen me shembjen e banesave, të shtohen grupet e vlerësimit në terren Kreu i PD Lulzim Basha ka deklaruar se po nxitohet me shembjen e banesave dhe pallatave të dëmtuara. Në një intervist
Basha i përgjigjet sërish Ramës: Ky është plani që propozojmë ne Ditën e sotme Lulzim Basha ka zhvilluar një vizitë pranë banorëve të prekur nga tërmeti në fshatin Bubq ku është njohur
Basha i përgjigjet Ramës, cili është plani i tij Kryedemokrati Lulzim Basha ditën e sotme ka vizituar të prekurit nga tëmeti në lagjen numër 7 në Durrës. Basha nuk mu
"Plaga" e banesave, kreu i Shoqatës së Ndërtuesve propozon zgjidhjen e shkurtër Kreu i Shoqatës së Ndërtueseve, Artan Dulaku ka propozuar një tryezë trepalëshe me qeverinë, sistemin bankar dhe ata që
17 kilometra nga epiqendra e tërmetit, banorët në panik nga çarja e banesave Tërmeti tragjik që ra mëngjesin e 26 nëntorit ka shkaktuar deri më tani 42 viktima dhe mbi 700 të plagosur. Në Tiran
Tërmeti i frikshëm, i vendoset shiriti i sigurisë 173 banesave të dëmtuara në Laç Tërmeti i fuqishëm i mëngjesit të së martës, ka shkaktuar dëme të shumta materiale kudo në vend. Në Laç shumë pallate
Situatë alarmante në Lezhë e Himarë, dallgët i afrohen banesave (VIDEO) Dallgë gjigande dhe furtuna kanë pushtuar ditën e sotme Himarën. Të tilla pamje si këto janë janë rregjisturar edhe n
Tensione në Astir, Basha anulon takimin me përfaqësuesit nga biznesi Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka vendosur të anulojë tëkimin me përfaqësuesit e biznesit të planifikuar ditën
Ulërima dhe flakë, momenti i përplasjes së banorëve dhe FNSH tek Unaza (VIDEO) IKMT ka nisur sot shembjen e banesave tek Unaza e Re me mbështetjen e qindra forcave policore të cilat janë vendosur në
Tensione dhe përplasje në Astir, 10 protestues dërgohen te Spitali i Traumës IKMT ka nisur sot shembjen e banesave tek Unaza e Re, e mbrojtur nga forca të shumta policie që kanë rrethuar zonën.