999 rezultate për

banesat

Përmbytet Shijaku, 1 metër ujë në banesat e qytetarëve Reshjet e shiut kanë ripërmbytur tërësisht lagjian Erzeni në Shijak. Burimet bëjnë me dije se niveli i ujit në banesa
Shkrumbohen gjatë natës banesat e dy vëllezërve Dy banesa janë djegur gjatë natës në fshatin Mzi të Fushë-Arrëzit, si pasojë e një shkëndije elektrike. Banesat kanë
COVID-19/ Rekord infektimesh e viktimash, Britania rikthen karantinën Mbretëria e Bashkuar vendosi mbylljen e të gjitha dyqaneve jo të domosdoshme, pabeve, restoranteve, bareve dhe qendrave
Vidhte banesat e abuzonte me të moshuarat, vihet në pranga "tmerri" i Palasës Policia e Vlorë ka vënë në pranga "tmerrin e Palasë" në Himarë. Shtetasi në fjalë akuzohet për grabitjen e një sërë
Shembet pallati i VIP-ave në Durrës, dëmtohen banesat përreth IKMT ka shembur me shpërthim të kontrolluar sot në Durrës pallatin 6 katësh që njihet ndryshe edhe si pallati i VIP-ave
Gati të shembet pallati 6 katësh në Durrës, bashkia u bën thirrje banorëve përreth Një tjetër pallat në Durrës, i dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit po bëhet gati për tu shembur. Pallati 6 katësh nr.10
Banesat ua prishi tërmeti, banorët e Durrësit në protestë Me zbutjen e masave kundër Covid 19, banorët e Durrësit i janë kthyer shqetësimit për banesat e tyre të dëmtuara nga tër
Marrëveshja korruptive që po shtrenjton banesat në Tiranë: Miliona euro për koncensionarin në Sharrë duke mos bërë asgjë Çmimi i apartamenteve në Tiranë dhe qytete të tjera ka vijuar të rritet për një mori shkaqesh, të cilat nisin nga vetë k
Lajm i mirë për të moshuarit, deri në orën 11 mund të dalin nga banesat Pensionistët kanë të drejtën që nga sot deri ne oren 11:00 te paradites të dalin për të marrë jashtë banesave të tyre.
Dalin pamjet, si i vidhte banesat dhe dyqanet i riu në Peshkopi (VIDEO) Policia Dibër ka zbardhur 2 vjedhje të ndodhura më parë dhe ka arrestuar në flagrancë një 26-vjeçar. Shtetasi J.B. dy
TIRANË/ Qytetarët braktisin banesat, frikë nga tërmeti (VIDEO) Tërmeti i fuqishëm me magnitutë 5.4 i shkallës rihter, ka tronditur Durrësin dhe Tiranën. Nga informacionet e para më
Durrsakët rikthehen në banesat e rrënuara: Le të më zërë brenda Dy muaj pas tërmetit shkatërrimtar në Durrës shumë banorë janë ende në mëshirë të fatit. Ata ankohen se autoritetet i ka
Vidhnin nga banesat e dëmtuara në Durrës, kapen "hajdutët e tërmetit" Tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri bëri që shumë njerëz të braktisin shtëpitë e tyre dhe nga frika të mos futen aty as p
Zbardhet vendimi i qeverisë: Si do të përfitohen banesat e reja, familjet me më shumë prioritet Qytetarë që kanë humbur shtëpitë e tyre nga tërmeti i 26 Nëntorit do t’i përfitojnë banesat, në bazë të numrit të anëtar
Çfarë zbulojnë prokurorët për cilësinë e betonit në banesat e ndërtuara në Durrës Tetë nga nëntë anëtarët e familjes Lala humbën jetën më 26 nëntor, pasi lëkundjet e tërmetit shkatërrimtar e kthyen ndër
Basha nga Thumana: Shteti ka dështuar, vetëm që mos preken 150 milion dollarët e oligarkëve Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ditën e sotme ka vizituar Thumanën. Basha shprehet se përtej propagandës
Durrsakët nuk gjejnë rehat, pas tërmetit tani përballen me një tjetër kërcënim Banorët e shtëpive të dëmtuara në Durrës tani duhet të përballen me një tjetër kërcënim krahas frikes dhe dëmeve të pësu
Pamjet e para, tërmeti i fortë trondit qytetarët të cilët braktisin me shpejtësi banesat (VIDEO) Një tërmet i fuqishëm ka goditur vendin vetëm pak minuta më parë. Me magnitutë 4.7 ballë i shkallës righter, tërmeti
Tronditet vendi, tërmeti i fortë prek sërish Shqipërinë Një tërmet i fuqishëm ka goditur sërish vendin. Lëkundjet e forta janë ndjerë fuqishëm edhe në Tiranë ku banorët kan
Banesat shkaktuan 51 viktima pas tërmetit, inxhinieri grek zbulon si duhet të ndërtojmë Dëmet e mëdha që ka shkaktuar tërmeti i 26 nëntorit ende nuk janë verifikuar të gjitha, por sipas profesorit Anastasios