999 rezultate për

banesa

Rama jep lajmin e mirë: Të gjithë në banesa të reja brenda qershorit 2021 Kryeministri Edi Rama gjatë një video në Facebook tha sot se banorët në fshatrat e Shqipërisë që u goditën nga tërmeti i
Kontrolli në banesa "fundos" të rinjtë në Tiranë, çfarë u gjet Dy persona janë arrestuar në flagrancë ditëne sotme në Tiranë pasi akuzohen për shpërndarje të lënëdëve narkotike.
Banorët rrezikojnë duke hyrë nëpër shtëpitë e dëmtuara: Po na vjedhin Nga tërmeti i 26 nëntorit, dhjetra familje në Kombinat u detyruan të brakstin banesat e tyre për shkak se ekspertët i sh
Shoqata e Inxhinierëve zbardh 3 propozimet për zgjidhjen e situatës së tërmetit Pak minuta më parë Shoqata e Inxhinierëve doli në një deklaratë për mediat, ku renditi 3 propozime për qeverinë me qëlli
Behgjet Pacolli zbulon projektin: Kështu do të ndërtohen banesat në Thumana (FOTO LAJM) Zëvendëskryeministri i Kosovës Pacolli ka dhënë lajmin për përfundimin e projektit për ndërtimin e shtëpive në Thumanë p
Mori 51 jetë e dëmtoi mbi 2 mijë banesa e pallate, ende nuk dihet sa ballë ishte tërmeti 16 ditë pas tërmetit që mori 51 jetë, dëmtoi rëndë mbi 2 mijë banesa e rreth 260 pallate referuar vlerësimëve paraprake.
Këto janë banesat që qeveria planifikon të ndërtojë për të prekurit nga tërmeti (FOTO LAJM) Në Durrës, Tiranë dhe Laç qeveria shqiptare ka planifikuar ndërtimin e disa lagjeve të reja për të strehuar banorët e pa
VLORË/ 3 të rinj bien në pranga, vodhën sende me vlerë në 2 banesa Policia e Vlorës ka arrestuar 3 të rinj të cilët akuzohen për një sërë vjedhjesh të kryera në qytetin e Vlorës. Sipa
Xhaferaj: Ju tregoj vendimin e vetem të qeverisë për Durrësin (VIDEO) Tërmeti i 26 nëntorit ka shkaktuar rrëmujë të madhë në Durrës dhe Tirana. Banorë të shumtë kanë mbetur në qiell të hapu
Propozimi i Luljeta Bozos: Të paguajnë edhe qytetarët për banesat e tyre "Kush të tha ta bësh shtëpinë pa themel, pa kollona. Bën katin e parë dhe bën të dytin. Pa teknik" Inxhinerja Lulje
Rama zbulon planin: Do të detyrohen qytetarët të sigurojnë banesat! Kryeministri Edi Rama tha në mbledhjen e Komitetit të Rindërtimit se shumë shpejt do të bëhet me detyrim sigurimi i bane
BILANCI/ 39 objekte të hedhura në erë, si është situata pas tërmetit të 26 nëntorit Zyra e Menaxhimit të Fatkeqësive Natyrore ka bërë një bilanc të banesave të inspektuara në terren. Deri më tani bën m
Ishte larguar prej ditësh nga shtëpia, gjendet i pajetë 28 vjeçari Një 28 vjeçar është gjetur pa ndjenja nga familjarët e tij në orët e vona të mbrëmjes së shkuar. Sipas policisë, i ri
Përfshihet nga flakët banesa në Fier Një banesë është përfshirë nga flakët në fshatin Suk 1 të Fierit. Mësohet se banesa është në pronësi të shtetasit En
Pallati është shpallur i pabanueshëm, banorët të detyruar të mos ikin nga banesa Në pallatet e shpallur të pabanueshëm në zonën e ish Kombinantit në Tiranë vijojnë të jetojnë banorë. Ata shprehen se nu
TËRMETI/ E frikshme, 3396 qytetarë të evakuuar në Tiranë, 810 godina të pabanueshme Më 26 nëntor Shqipëria u trondit nga një tërmet i fuqishëm i cili mori 51 jetë dhe lëndoi mbi 750 shtetas. Banesat e
Çfarë tregojnë shenjat në banesat e dëmtuara? Ky është bilanci nga tërmeti Zv. Ministrja e Brendshme Rovena Voda ka bërë një bilanc mbi qarkun e Durrësit (tre bashki) dhe situatën e deritanishme
Shkrumbohet banesa dy katëshe, 8 anëtarë të familjes shqiptare rrezikojnë jetën Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kotodesh të Përrenjasit pasi një banesë dy katëshe është përfshirë nga flakët për shka
Humbën familjarë e banesa, merren në pyetje të mbijetuarit e pallateve të shembura në Thumanë Shembja e tre pallateve në Thumanë që shkaktoi 24 viktima ka dyshime se nuk ka ardhur vetëm nga tërmeti i 26 Nëntorit.
Rritet numri i objekteve të pabanueshme, si është situata në qarkun e Lezhës Tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi 51 viktimaa si dhe sheshoi dhjetra banesa. Teksa ekspertiza vazhdon kontrollin, numri