999 rezultate për

banda

Francë, shkatërrohet banda shqiptare e hajdutëve, 9 në pranga Një rrjet shqiptarësh që merrej me vjedhje është goditur nga policia franceze. Në pranga janë vënë 9 shtetas me origjinë
QINDRA TË VRARË/ Emrat dhe qytetet, bandat kriminale më të rrezikshme në Shqipëri (FOTO LAJM) Mbi ta rëndojnë akuzat më të rënda, vrasje, grabitje, përdhunime, trafik droge, armësh e qenie njerëzore deri dhe terror
INVESTIGIMI/ Bandat e drogës në Angli rekrutojnë djem nga veriu i Shqipërisë Bandat shqiptare të krimit po dominojnë tregun e kokainës në Britani, duke u mbështetur tek emigrantë të paligjshëm nga
PËRGJIMI/ Si Gjiknuri nisi bandat në Dibër Ish-ministri i Energjetikes ka qenë pjesë e përgjimeve të publikuara sot nga BILD, ku flet me drejtorin e Ministrisë së
Skenë filmash: Si u arrestuan banda e shqiptarëve në Britani (VIDEO) 17 anëtarë të një bande janë dënuar, pas një operacioni sekret në Britani. Në mesin e të ndaluar janë edhe dy shqipt
Goditet banda e shqiptarëve në Londër, 4.2 milion paund të fituar nga kokaina Një bandë shqiptare e drogës në Londër arriti të fitonte 4.2 milion paund nga "dërgesat" për banorët e lagjes së të pasu
Greqi, arrestohet banda shqiptare e cila grabiste shtëpitë e futbollistëve (FOTO LAJM) Athinë / Me urdhër të prokurorisë janë publikuar emrat dhe fotot e pesë anëtarëve të bandës që vidhnin shtëpitë e futbo
Zbulohet kontrabanda e makinave, 10 policë në hetim Dhjetë punonjës policie janë në hetim për shpërdorim detyre dhe kontrabandë. 4 punonjës janë arrestuar ndërsa 6 janë pez
Nikoll Lesi: Edi Rama ik sot të shpëtosh veten, të shtunën është vonë! Nikoll Lesi ka kërkuar largimin e Ramës si kryeministër që sot, ndryshe, sipas tij, të shtunën do të jetë vonë. Sipas
Shkatërrohen dy banda shqiptare rivale me njëra-tjetrën, sillnin vajza si turiste dhe i prostituonin (FOTO LAJM) Policia italiane ka publikuar pamjet e operacionit "Fossalta" që ka zhvilluar mëngjesin e sotëm në Modena. Dy banda shq
Trafik droge dhe prostitucion, shkatërrohen dy banda shqiptare në Itali Në orët e para të mëngjesit të sotëm një operacion i Policisë italiane të Modenas ka çuar në shkatërrimin e dy bandave s
"Elita politike e Prishtinës merr një pjesë të fitimit nga kontrabanda në veri" Magazina e njohur amerikane që trajton tema të politikës së brendshme amerikane dhe të asaj ndërkombëtare, ka shkruar nj
Një tmerr i vërtetë, bandat e Vejushave të Zeza bëjnë kërdinë në këtë shtet (FOTO LAJM) Një dukuri e rrezikshme ka nisur të shfaqet në një prej vendeve më të dhunshme në botë. Disa grupe kriminale në El S
Shkatërrohet banda e trafikantëve, arrestohen 5 persona Finalizohet një tjetër operacion për kapjen e personave të kërkuar për trafikim të lëndëve narkotike. Arrestimet janë
Bandat e Tiranës: Pas "Gert Gjeneralit", pritet lirimi i "të fortit" tjetër të kryeqytetit Pas Gert Gjinanarit, një tjetër i "fortë" i bandave të Tiranës kërkon lirinë edhe pse është dënuar me burgim të përjetsh
Shkatërrohet banda italo-shqiptare, Salvini: Asnjë tolerancë ndaj kriminelëve Antimafia italiane në bashkëpunim me Policinë e Firences kanë shkatërruar mëngjesin e sotëm një bandë që trafikonte lënd
Njerëz të vdekur rrugve dhe banda të rrezikshme, jeta fatale në Venezuelë (FOTO LAJM) “Djemtë e Çmendur” të Venezuelës janë kthyer në persona mjaft të rrezikshëm, duke e bërë vendin në një nga më të dhunshm
Shkatërrohet banda shqiptare në Spanjë, kjo është taktika që përdornin grabitësit Agjentët e Gardës Civile në Spanjë kanë shkatërruar një bandë shqiptarësh në Madrid. Megjithatë ata kishin kryer vjedhje
Grabisnin shtëpi në Itali, shkatërrohet banda e shqiptarëve që tmerruan Lombardinë Policia italiane ka shkatërruar një bandë shqiptare, e cila kryente grabitje me dhunë, duke vënë në pranga 4 persona.
Skatërrohet banda e kokainës në Angli, të përfshirë dy shqiptarë (FOTO LAJM) Sipas mediave britanike, një bandë që merrej me trafik droge është shkatërruar në Angli. Në total u dha dënim me 69