Para në këmbim të notës kaluese, pranga tre sekserëve në Elbasan
999 rezultate për

bananeve

“Luftë për mbijetesë”, bananet në rrezik zhdukjeje Një banane që mund të mbajë çelësin e mbijetesës së bananeve të ngrënshme në botë, është vendosur tani në listën e bimëv
Kokaina e kapur në Gjermani, ministri bavarez “humorist”: Jam konsumator…i bananeve! “Askush nuk duhet të shqetësohet për oreksin e tij”, deklaroi me humor ministri i Brendshëm i Bavarisë, Joachim Herrman
Mësoni edhe këtë, ja çfarë shërojnë bananeve! Bananet përmbajnë sasi të larta kaliumi, mangan, selen, zink, fibra, acid folik, kompleksin e plotë të vitaminës B, vita
Dobitë shëndetësore të bananeve Bananet përmbajnë sasi të larta kaliumi, mangan, selen, zink, fibra, acid folik, kompleksin e plotë të vitaminës B, vita
Çmimet e bananeve rriten me 35% në tregun vendas Çmimet e bananeve kanë pësuar një rritje të shpejtë dy ditët e fundit, teksa tregtarët në pikat e pakicës e kanë shitur
Lum kokaine, përveç bananeve nga Kolumbia blejmë edhe këtë produkt të çuditshëm Deri dy vjet më parë, importet nga Kolumbia ishin minimale. Sipas të dhënave zyrtare të INSTAT, në vitin 2015, import
Përveç bananeve dhe kokainës, çfarë produkti tjetër ka ardhur nga Kolumbia Deri dy vjet më parë, importet nga Kolumbia ishin minimale. Sipas të dhënave zyrtare të INSTAT, në vitin 2015, importet
Sa konsumojmë dhe si u 10-fishuan importet e bananeve nga Kolumbia Kur bananet hynë për herë të parë në Shqipëri, u bënë alternativa e qindra ambulantëve, që shisnin frutin tropikal me ar
Si vijnë bananet në tavolinat tona? Videoja tregon rrugën e gjatë (VIDEO) Bananet janë një nga frutat më të njohura në botë. Bananet nuk janë pemë, por bimë të mëdha. Vjelja e bananeve ës
A keni provuar banane të kuqe? Llojet e panjohura të bananeve (FOTO LAJM) Banania është fruti më popullor në botë. Ky frut i ëmbël dhe plot vitamina e minerale përdoret në të gjithë botën, jo ve
Zieni lëkurat e bananeve! Përfitime mahnitëse për trupin tuaj Jemi mësuar me këshillat se bananja është një ndër frutat të cilat kanë shumë veti ushqyese dhe proteina, por a e dini s
Zieni lëkurat e bananeve! Ja çfarë përfitime kanë për organizmin tuaj Rreth 50% të përfitimeve të bananes vijnë nga lëkura e saj? Për shkak të fibrave që përmban ajo mund të ulë rrëzikun
Çfarë bëri Behgjet Pacolli pasi shitësi i krem bananeve i pagoi darkën 470 euro?! (VIDEO) Burimi, një djalë me kapelë me profesion shitësi i krem bananeve në rrugët e Prishtinës ka qenë i ftuar në emisionin Për
Kokainë në vend të bananeve Në raftet e disa supermarketeve në veri të Portugalisë mbërriti gabimisht një ngarkesë prej më shumë se 200 kg drogë, e
Procesi i mbledhjes dhe paketimit të bananeve (VIDEO) Të gjithëve na pëlqejnë bananet por e dini se cilët janë proceset që kalojnë bananet deri sa vijnë nga shtetet afrikane
Predikuesi, gratë islame larg bananeve dhe kastravecave Një predikues islam që jeton në Evropë ka thënë se gratë islame nuk duhet të jenë të afërta me fruta apo perime si banan