999 rezultate për

bananen

Askush nuk guxon t'ia nxjerrë në tavolinë, 3 ushqimet që mbretëresha nuk fut kurrë në gojë Kur ishim të vegjël, një ndër shprehjet që përdornim për t'i ururar natën e mirë shokëve e shoqeve ishte ''Pafshi në ënd
Hëngri bananen e ngjitur në mur me vlerë 120 mijë dollar, artisti ka një shpjegim Vendosja e një bananeje në mur dhe shitja e saj për një vlerë prej 120,000 dollarë, tingëlloi e çuditshme dhe absurde, p
Dikush hëngri bananen e ngjitur në mur që kushtonte $120,000 Kur një artist ngjiti një banane në mur dhe ia vuri çmimin $120,000, të gjithë e dinim ç’e priste veprën e artit. Pun
Dietologët cilësojnë bananen si frutin më të mirë për të rënë nga pesha A mund t’ju ndihmoj banania të bini në peshë? Përgjigja është po! Vetëm 1 banane me madhësi mesatare ka 3 gram fibra, 14
Largoni stresin e ditës dhe flini të qetë përmes këtij çaj magjik Shumë njerëz që kanë probleme me pagjumësinë zgjedhin stimulantë natyralë të gjumit. Por për fat të mirë, ka shumë alter
Dy receta për gjumë të rehatshëm Duke pasur përpara vetë diçka për të ngrënë përpara se të flini është gjithmonë shumë joshëse, por sigurisht që nuk ësht
Hodhi bananen në drejtim të Aubameyang, gjykata dënon tifozin me gjobë dhe 4 vite larg stadiumeve Në ndeshjen derbi të Londrës mes Arsenalit dhe Tottenhamit e cila përfundi 4-2 në favor të Topcinjve, e zhvilluar më 2
Hodhi bananen drejt Aubameyang, tifozi anglez e pëson keq Ditën e djeshme Arsenal ka triumfuar ndaj Tottenhamit me një rezultat 4-2. Por gjatë kësaj ndeshje nuk kanë munguar
Zieni bananen, mjaltin dhe ujin, magjia ndodh për tre ditë Përshkruajeni dhe ruajeni këtë recetë. Shërimi i kollës kronike dhe bronkitit gjithmonë ka qenë problematik, madje edhe
Kujdesuni për dhëmbët, fytyrën dhe flokun me banane Përdorimin e bananes e gjejmë në forma nga më të ndryshmet, ndërsa përdoret si një maskë për fytyrën, zbardhues dhëmbësh
Si të bëni akullore të shëndetshme pa sheqer Akulloret e bëra vetë në shtëpi janë një dashuri më vete. Kjo është një recetë shumë e shëndetshme sepse nuk duhet të pë
Mënyrat e ndryshme si të përdorni bananen Çdo ditë, rreth 1.4 milion banane përfundojnë në koshin plehrave, vetëm se marrin një ngjyrë të kafenjtë. Një studim
Mënyrat e ndryshme si të përdorni bananen Çdo ditë, rreth 1.4 milionë banane përfundojnë në koshin plehrave, vetëm se marrin një ngjyrë të kaftë. Një studim pë
Rama kujtohet për mandarina në prill, qytetari: Na e rrit edhe bananen (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto të mandarinave, të cilat sipas tij po eksportohen jashtë vendit në saj edhe
Përbërësit "magjikë" për një gjumë të thellë e të qetë Gjumi luan një rol të rëndësishëm në shëndetin dhe mirëqenien tonë. Mungesa e vazhdueshme e gjumit shkakton probleme
Përzieni bananen me birrë, dhe fitoni flokë të rinj Një ndër problemet më të zakonshme që prek të mjerëzit me kalimin e kohës është rënia e flokëve. Ajo ndodh papritma
Ja për çfarë shërben lëngu i patates me banane Banania dhe lëngu i patates janë një ilaç ideal që mundësojnë lehtësimin e simptomave dhe ulcerat gastrike. Për të përga
Si duhet ta hamë bananen me apo pa lëkurë Bananja shpesh kemi dëgjuar se ka një rëndësi të veccantë në shëndetin tonë, dhe është e rëndësishme që ajo të hahet e p
Cilët janë më të shëndetshme, bananet jeshile apo të verdha? Bananja është një ndër frutat më të këshillueshëm për një shëndet të mirë. Ato i kemi dy llojesh jeshile që janë të papj
Arrestohet tifozi që i hodhi bananen Dani Alves-it Telashe të tjera për njeriun që i hodhi bananen Dani Alves gjatë ndeshjes Villareal-Barcelona. Siç raporton e përditshmj