999 rezultate për

banane

Dietologët cilësojnë bananen si frutin më të mirë për të rënë nga pesha A mund t’ju ndihmoj banania të bini në peshë? Përgjigja është po! Vetëm 1 banane me madhësi mesatare ka 3 gram fibra, 14
Nuk e dinit, por banania ka një orar të caktuar për tu ngrënë Nga të gjitha vaktet që konsumojmë në ditë, mëngjesi është absolutisht më i rëndësishmi. Nga të gjitha vaktet që konsumo
Derdh qumështin dhe ha banane, Françeska Jaçe i vuri "flakën" skenës (FOTO&VIDEO) Françeska Jaçe ishte e ftuar në “Shiko Kush Luan” dhe duhet thënë se i vuri flakën skenës. Ajo pranoi sfidën për të r
Pse nuk duhet t’i hedhim "fijet" nga bananet Kur qërojmë bananen pothuajse gjithmonë do t’i shohim këto “fije karakteristike, të cilat instiktivisht i tërheqim dhe i
Çfarë ndodh nëse hani dy banane në ditë? Ekspertët thonë se konsumi i dy bananeve në ditë do të furnizojë trupin me 900 mg kalium, që i bën mirë zemrës dhe mirëm
Nuk e dinit, por banania ka një orar të caktuar për tu ngrënë Nga të gjitha vaktet që konsumojmë në ditë, mëngjesi është absolutisht më i rëndësishmi. Nga të gjitha vaktet që konsumo
Dhjetë frutat më të çuditshëm në botë (FOTO LAJM) Të lodhur nga kivi, bananet apo rrushi? Dëshironi të provoni fruta të reja këtë vit? Lexoni listën tonë të 10 frutave dh
Konsumimi i bananes në mëngjes nuk është ide e mirë Shumica prej nesh mendon se vakti i mëngjesit mund të kalojë edhe vetëm me konsumimin e një bananeje, e cila duhet thënë
Si ndikon në organizëm ngrënia e dy bananeve në ditë për një muaj rresht Sipas shkencëtarëve dhe nutricionistëve, nuk është e qartë pse shumica e njerëzve në Perëndim preferojnë vendosjen e ban
Askush nuk guxon t'ia nxjerrë në tavolinë, 3 ushqimet që mbretëresha nuk fut kurrë në gojë Kur ishim të vegjël, një ndër shprehjet që përdornim për t'i ururar natën e mirë shokëve e shoqeve ishte ''Pafshi në ënd
Dhjetë frutat më të çuditshëm në botë (FOTO LAJM) Të lodhur nga kivi, bananet apo rrushi? Dëshironi të provoni fruta të reja këtë vit? Lexoni listën tonë të 10 frutave dh
Ndoka nuk kursehet ndaj Ramës: Të përfundojë me një banane në ... Kreu i demokristianëve Nard Ndoka ka bërë një postim të ashpër në rrjetin social Facebook kundër kryeministrit Rama.
Pa shpenzuar para! Si të zbusni natyralisht thembrat e çara Për të gjithë ju që keni thembra të çara, shpesh me dhimbje dhe burim infeksionesh, Shije ju tregon si ti kuroni ato në
Egbo këndon himnin shqiptar: Këtu më kanë hedhur banane dhe më kanë pështyrë (VIDEO) Emanuel Egbo së fundmi ka treguar shumë për jetën e tij, që shumë pak i dinë, duke filluar nga ardhja në Shqipëri te lid
Ëmbëlsirë për verë, tortë akulli me banane dhe çokollatë NGREDIENTËT 500 ml ajkë e ëmbël 250 ml qumësht i kondensuar Biskota Banane UDHËZIMET 1 Përziejmë ajkën e ëmbë
Bananet e rralla ngjyrë të kaltër kanë një shije të veçantë Këto banane janë të rralla dhe kanë një shije si akullore vanile. Besoj secili nga ju ka dëshirë që të ushqehet shënd
Jul Deda me tone të ashpra Veliajt: I pashpirt, kur shisje fiq s'të ngacmonin (VIDEO) Nuk është hera e parë që dëgjojmë se policia bashkiake sekuestron mallin e fshatarëve që shesin nëpër rrugë për të fitua
Nga dobësimi te bukuria, 6 arsye pse s'duhet të hidhni lekurën e babanes Herën tjetër që do vendosni për të ngrënë një banane, me siguri nuk do të hidhni lëvoren e saj në plehra. Edhe pse lëvor
Bukë si kjo me banane, çokollatë dhe lajthi nuk keni ngrënë asnjëherë INGREDIENTËT 3 banane të pjekura 3 vezë të mëdha 2 lugë gjelle shurup panje 1 lugë ekstrakt vanilje 2 filxhanë mi
"12 vjeç shisja banane", fëmijëria e vuajtur e Albano Bogdos pas divorcit të prindërve (FOTO LAJM) Aktori Albano Bogdo ishte i ftuar ne Glamour Zone ku tregoi jo pak për jetën e tj personale. Pasi shkëmbeu batuta të shu