E FUNDIT/ Sërish lëkundje tërmeti në Durrës
999 rezultate për

baltĂ

Martohet sërish biznesmenia shqiptare, dhëndri është një holandez (FOTO LAJM) Sipërmarrësja dhe gazetarja shqiptare Silva Baltadori ka celebruar në martesë historinë e saj të dashurisë më inxhinieri
Manchester Unitedit i largohet shefi i skautëve Manchester United ka mbetur pa shefin e skautëve të tij. Derisa po ofron data përfundimtare e afatit kalimtar të verës,
Të mbuluar nga balta, mjellma përpjekje të shpëtojë shoqen (VIDEO) Momenti prekës teksa një mjellmë mundohet të shpëtojë dëshpërimisht mikun e saj që të mos fundoset nën baltë është filmu
Zbulim i rrallë në Japoni, balta më e çmuar se paratë Një sasi kolosale balte e vlerësuar në rreth 16 milionë tonë në ishullin e vogël Minamitori. Brenda kësaj balte gjendet
Si po transfrmohet hapësira te Banka e Shqipërisë Një tjetër lulishte i është shtuar kryeqytetit. Punonjësit e Bashkisë së Tiranës kanë nisur rehabilitimin e sipërfaq
Apokalips në Florida, lumenj balte marrin para qytetin (FOTO LAJM) 17 të vdekur numërohen deri më tani në Kaliforninë e Jugut pas reshjeve të dendura, të cilat u shoqëruan me vërshime të
Rama i jep mend qytetarëve: Vetëm i zoti e nxjerr gomarin nga balta Komentet e Ramës me qytetarët tashmë janë bërë një hapësirë e mirë për të lexuar mbi atë që mendon vërtet populli për pu
Gurët dhe balta pushtojnë Gjirokastrën (VIDEO) Në disa pamje nga qyteti i Gjirokastrës duket një situatë tejet e rënduar. Nga pamjet shihet që qyteti është mbuluar nga
Rritet intensiteti i reshjeve, këto janë rrugët e bllokuara nga uji dhe balta Reshjet e shiut kanë filluar sërish me intensitet të lartë duke bllokuar disa akse në vend. Sipas Autoritetit Rrugor ka
Roshi ia kthen PD: Doli pseudo-juristi me emër limonate (FOTO LAJM) Lidhur me akuzat e PD, një kundërpërgjigje e menjëhershme ka ardhur nga kreu i Bashkisë Kavajë, Elvis Roshi. Përmes një
Maska me baltë, e shkëlqyer për trajtimin e rrudhave Balta është trajtues i shkëlqyer për lëkurën. Efektet pozitive të baltës njihen që në kohën e Kleopatrës, por edhe në di
Beqaj i kthehet PD: Balta që vjen drejt meje, nuk ndal reformën në shëndetësi Pas akuzave të hedhura në drejtim të Ministrit të Shëndetësisë, ai i është kundërpërgjigjur me të njëjtën monedhë, duke
PD: Përmbytjet për shkak të neglizhencës së qeverisë Sekretari i përgjithshëm i PD, Arben Ristani, ne një reagim nga selia blu, ka akuzuar qeverinë se ka gisht në përmbytjet
Pluhuri dhe balta po mbysin Tetovën (FOTO LAJM) Qyteti i Tetovës është mbuluar nga pluhuri dhe balta masive që po rrezikon jetën e përditshme të qytetarëve, pas vrasësi
Martohen të rrethuar nga balta, vendi i tyre ideal Mund të cilësohet si një ndër martesat më të çuditshme, por kjo nuk përbënte problem për ta, pasi kujtimi do të ishte i
PS: Balta dhe shpifja, e vetmja zgjidhje pĂ«r opozitĂ«n Duke ironizuar me grevĂ«n e paralajmĂ«ruar tĂ« premten nga opozita, deputetja Ermonela Felaj ftoi qytetaret ‘tĂ« dalin tĂ« pr
Ndërron jetë tenistja Elena Baltacha (FOTO-LAJM) Ndërron jetë në moshën 30-vjeçare tenistja e njohur britanike, Elena Baltacha. Sipas mediave të huaja tenistja vuante ng
Jeta në fshatin e helmuar Dikur në Hade, kanë jetuar afro dyqind familje ndërsa sot numri i shtëpive është përgjysmuar pasi shumica e banorëve jan
Për këta pilotë, balta nuk është problem (FOTO-LAJM) Ata nuk janë më fëmijë, por me sa duket këtyre piloteve iu pelqen ende te luajnë në baltë. "Mbretërit e rrugës", po zhvi
Kinë, 62-vjeçari shpëton për mrekulli nga balta (FOTO-LAJM) Një 62-vjeçar kinez ka shpëtuar për mrekulli edhe pas rënies në një gropë me baltë dhe llum në zonën e Sichuan në Kinë.