999 rezultate për

balotazh

Kë do të zgjedhin shqiptarët në balotazhin presidencial në Maqedoninë e Veriut? Stevo Pendarovski dhe Gordana Siljanovska-Davkova kanë kërkuar që në paraqitjen e parë pas shpalljes së rezultateve, vot
Dreshaj harron pasaportën, del pa votuar Kandidati i AAK-së për kryetar të Komunës së Istogut, Gani Dreshaj, ka shkuar për të votuar por nuk e ka marrë me vete p
KQZ shtyn certifikimin e rezultatit të balotazhit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shtyrë mbledhjen e paraparë për tu mbajtur të mërkurën, në të cilën ka qenë e planifik
KQZ sot shpall rezultatet përfundimtare të balotazhit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të shpall sot në orën 13:30 rezultatet përfundimtare të balotazhit të zgjedhjeve lokal
Kosova në balotazh, Presidenti Thaçi në Kanada Sot mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve në Kosovë, mirëpo Presidenti i vendit Hashim Thaçi nuk do të kryej obligimin e tij
Këto janë të gjitha komunat që sot votojnë në balotazh Sot 19 komuna të Kosovës do të votojnë për herë të dytë për të zgjedhur kryetarët që do të qeverisin në katër vitet e ar
Mbi 14 mijë komisionarë, gati për balotazhin e nesërm Qytetarët e 19 komunave të Kosovës do të zgjedhin kryetarët që do t’i udhëheqin për katër vitet e ardhshme. E që çdo
Një ditë para balotazhit, Arban Abrashi bëhet baba për herë të dytë Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi sot është bërë baba për herën e dytë. Lajmin e ka konfirm
Heshtje zgjedhore Me fillim në orën shtatë të mëngjesit të së shtunës ka nisur heshtja zgjedhore e cila do të zgjatë 24 orë, deri në orën
Koalicionet e pabesueshme nëpër komuna për balotazhin Duke i mos përfillur në tërësi marrëdhëniet historike dhe dallimet me njëra –tjetrën, partitë politike kanë realizuar ko
VV: Këta dy persona po u gënjejnë, s'ka koalicion (FOTO LAJM) Lëvizja Vetëvendosje-dega Kastriot me anë të një komunikate për media ka bërë të ditur se nuk do të mbështesin asnjë kan
Balotazhi i burrave Vetëm dy kandidate femra janë në garë të balotazhit për kryetarë të komunave të Kosovës, përderisa në shtatëmbëdhjetë të
LDK do të garojë e vetme në Suharekë Kandidat i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Suharekë, Sali Asllanaj ka treguar në emisionin e radhës së Fidan Jupollit
Dreshaj zyrtarizon koalicionin e parë në Istog për balotazh Kandidati për kryetar të Istogut nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Gani Dreshaj ka zyrtarizuar marrëveshjen e parë p
Zyrtarizohet aleanca e LDK-së me AAK-në për balotazhin në Prishtinë LDK ka konfirmuar marrëveshjen për bashkëqeverisje me AAK-në në komunën e Prishtinës. Në deklaratën e lëshuar për me
Deputeti i PAN-it mbështet VV-në kundër PDK-së Kryetari i Nismës në Prizren, Zafir Berisha do ta mbështesë në balotazh kandidatin e Vetëvendosjes, Mytaher Haskukën.
Java e ardhshme është vendimtare për fatin e balotazheve Partitë politike tashmë kanë nisur takimet për mundësinë e lidhjes së koalicioneve për balotazh, që do të mbahet më 19 n
E FUNDIT/Arrihet koalicioni për zgjedhjet e balotazhit Shpend Ahmeti i VV-së ka arritur marrëvëshje koalicioni me Selim Pacollin e AKR-së për balotazhin e 19 nëntorit. Ai n
PDK e PD arrijnë marrëveshje për balotazh në Vushtrri Është nënshkruar marrëveshja për mbështetjen e Idrizit. Kryetari i degës së PDK-së në Vushtrri, Kurtan Kajtazi dhe kr
Surdulli merr mbështetjen e AKR-së për balotazh (FOTO) Aleanca Kosova e Re në Kamenicë dhe dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në këtë Komunë, kanë arritur marrëveshje bashk