999 rezultate për

ballkanit

Zaharieva-Dimitrov: Ta bëjmë të pandalshme lidhjen e Ballkanit Perëndimor Ministrja e Punëve të Jashtme të Bullgarisë, njëkohësisht edhe zëvendëskryeministrja e vendit, Ekaterina Zaharieva, pas
Ministrat e Jashtëm të Ballkanit në Sarajevë: Koha për të mos humbur shansin historik Sarajevë - Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (KBER), Goran Svilanoviç, merr pjesë sot në Sar
Nuk dëshiron të dalë në fotografi me Thaçin, lideri spanjoll le nam Kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy, po planifikon të mungojë në një samit ndërmjet Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Pe
Ballkani, duhet të tregojë se mund të punohet së bashku Bruksel - Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal organizoi sot në Bruksel takimin e katërt vjetor të Koordinimit të Donatorëve
Takimi i BE-së me liderët e Ballkanit, pse nuk është Ramush Haradinaj por Hashim Thaçi? Sot ka filluar punimet në Sofie të Bullgarisë takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor me përfaqësuesit të lartë të Bas
May pret në takim Haradinajn sëbashku me liderët e Ballkanit Perëndimor Zya për media e kryeministrisë ka bërë të ditur se Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, është pritur
Rreziku që i kanoset Ballkanit nga Rusia dhe Turqia Lufta e Dytë Botërore ka përfunduar, por e para ende jo. Analisti i “The Guardian”, Ivan Krastev citon fjalët e një zyrt
Junker fillon vizitën në Ballkan Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker nis të dielën turin në vendet e Ballkanit Perëndimor, të përfshira
Ky veprim i Bosnjës për Kosovën tërbon mediat serbe Nën përkujdesjen e Konsullatës së Bosnjës e Hercegovinës në Mynih të Gjermanisë është mbajtur manifestimi Dita e Ballkan
Juncker, Mogherini dhe Hahn vizitojnë Kosovën Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e BE-së, Federica Moghe
Kreu i Komisionit Evropian të dielën viziton Maqedoninë Kryetari i Komisionit Evropian, Zhan Klod Junker të dielën më 25 shkurt do të vizitojë Maqedoninë si vend i parë nga tur
Ku ndodhet sot Eskobari i Ballkanit? Xhafaj rrëfen çfarë po ndodh me Balilin Në Opinion, Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj deklaroi në lidhje me Klement Balilin ose sic tashmë ka marrë nofkën, "E
Policia kontroll të beftë në shtëpinë e vjehrrit të Eskobarit të Ballkanit I konsideruar ndryshe si Eskobari i Ballkanit, Klement Balili është një nga emrat më të kërkuar të policisë shqiptare.
Hahn: Anëtarësimi i vendeve të Ballkanit në BE, në bazë të meritave Komisioneri evropian për zgjerim dhe politikë fqinjësore, Johanes Hahn po vazhdon turin e tij të vizitave nëpër disa ven
Gjykata hedh poshtë kërkesën e Çakos për heqjen e licensave të Eskobarit të Ballkanit Urdhëri i ish-kreut të Policë Haki Cako, për t'ju hequr licensën 4 shoqërive të ruajtjes fizike, në pronësi të vëllezërv
FMN godet rëndë Shqipërinë për infrastrukturën rrugore Vendet e Ballkanit Perëndimor mbeten dukshëm larg standardeve që ofron Bashkimi Europian lidhur me infrastrukturën. Nuk
Dera BE-së, e hapur- ndryshimi duhet të vij nga Ballkani Strategjia e sapo publikuar e BE për Ballkanin Perëndimor vë theksin te bashkëpunimi rajonal dhe marrëdhëniet e fqinjësi
Shuhen shpresat e Shqipërisë për integrim të afërt në BE Ditën e sotme përfaqësuesja e Politikës së Jashtme të BE-së, Federica Mogherini është shprehur mesditën e sotme se nuk k
Mogherini: Nuk kemi asnjë afat të caktuar për integrimin e Shqipërisë Përfaqësuesja e Politikës së Jashtme të BE-së, Federica Mogherini është shprehur mesditën e sotme se nuk ka asnjë datë z
12 shtete të BE-së kërkojnë më shumë të drejta për Kosovën dhe Shqipërinë Më shumë se dhjetë shtete anëtare të BE-së kanë dalur me një propozim të ri për shtetet e Ballkanit Perëndimor të cilat