999 rezultate për

ballkanin

Ministri britanik: Nuk do ta lëmë Ballkanin Perëndimor të rrezikohet nga Rusia Vendet e Ballkanit Perëndimor apo edhe Ukraina do të vazhdojnë të jenë në vëmendje të Britanisë së Madhe, shkruan Albeu.
Bregu takon Vuçic: Interesi, do ta fusë Ballkanin në rrugën e BE-së Sekretari i Përgjithshëm Bregu dhe Presidenti Vuçiç patën një diskutim të sinqertë dhe konstruktiv mbi bashkëpunimin raj
"SHBA po destabilizon Ballkanin" Presidenti rus Vladimir Putin akuzon Shtetet e Bashkuara se po destabilizojnë Ballkanin. Akuzat i bëri në një shkrim për
Gazeta serbe shfrenon imagjinatën: Kosova kërkon të na kthejë Ballkanin kundër Gazeta serbe Telegraf, në numrin e saj të fundit i ka kushtuar ballinën e gazetës së sotme deklaratave që u publikuan ng
Viti 2018 përfundon me dështimin e BE-së në Ballkanin Perëndimor Viti 2018 për Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë, Malin e Zi, Serbinë, Bosnje-Hercegovinën mund të quhet çdo gjë tjetër, po
Mogherini thërret në Bruksel liderët e Ballkanit Perëndimor Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, do të organizojë një takim joformal
Mogherini: Urgjent, duhet të ndihmojmë Ballkanin Perëndimor Marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës e Serbisë dhe hapja e bisedimeve me Tiranën e Shkupin – ja
Hoxhaj: Serbia po destabilizon Ballkanin me mediat që kontrollon Zëvendës-kryeministri Enver Hoxhaj, përmes një postimi në Twitter i ka reaguar Serbisë, për propagandën e vazhdueshme që
Euro 2020, Shqipëria sfidon Francën, Kosova ndez Ballkanin Në Dublin të Irlandës,është hedhur shorti i Euro 2020 per fazën e grupeve të eliminatoreve, ku 55 Përfaqësueset europian
Kurz: BE është e plotë me Ballkanin Perëndimor Kancelari austriak, Sebastian Kurz e ka përshëndetur marrëveshjen e arritur në Kuvendin e Maqedoni, i cili mundësoi shum
Sot është një ditë e bukur për Ballkanin Perëndimor Koment nga Ervin Shkulaku Pas atij referendumi në Maqedoni sa është rikthyer shpresa pasi kuvendi ka kaluar me
Mogherini: Marrëveshja e Maqedonisë ndikon në gjithë Ballkanin Perëndimor Marrëveshja e Prespës është rast unikat për pajtim dhe mbyllje të kontestit dydekadësh mes Shkupit dhe Athinës dhe ky r
Cikloni mesdhetar do godasë nesër Ballkanin Meteorologët kanë paralajmëruar se një ciklon tropikal mund të ndodhë nesër në brigjet e Greqisë. Erërat e forta do të v
Svilanoviç: Viti vendimtar për Ballkanin! Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal organizoi sot një mëngjes pune të ministrave të jashtëm të Ballkanit Perëndimor dhe Kom
Lavrov: Edhe ne po merremi me Ballkanin Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov ka thënë se Rusia e përshëndet dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Begradit si d
Ministrja austriake kërkon më shumë angazhim për Ballkanin Ministrja e Jashtme e Austrisë, Karin Kneissl ka kërkuar më shumë angazhim të vendeve të BE-së për anëtarësimin e gjasht
Hahn trishton shqiptarët: Bisedimet për anëtarësim do të zgjasin më shumë Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han, në një intervistë për gazetën ditore austriake “Tiroler Tage
BE të reagojë pasi Erdogani dhe Putini po destabilizojnë Ballkanin Profesori austriak në një analizë për gazetën Der Standart ka paralajmëruar Bashkimin Evropian që të mos presin deri sa
Ambasadori austriak: Rusia dhe aventurat Neo-Ottomane rrezikojnë Ballkanin Një debat interesant është zhvilluar në mes dy “ujqve të vjetër” të politikës botërore në Ballkan, ekspertit amerikan Da
Zëri i Amerikës: Si Turqia po ndikon në Ballkanin Perëndimor Turqia po e zgjeron ndikimin ekonomik dhe kulturor në vendet e Ballkanit dhe analistët thonë se strategjia me objektiv v