999 rezultate për

ballkan

Europa nën ethet e variantit anglez të Covid, "gropë e zezë" në Ballkan, shifra tragjike në SHBA Bota është duke kaluar një periudhë mjaft të vështirë me koronavirusin, ndërsa ai rishfaqet edhe në vende ku mendohet se
Paolo Tramezzani merr drejtimin e skuadrës së njohur ballkanase Njeriu që e ndihmoi Shqipërinë të kualifikohet në evropian merr drejtimin e skuadrës ballkanase Paolo Tramezzani ësh
Stuhia "Leonardo" godet Ballkanin, mot i acartë dhe temperatura nën zero Nga Selaniku në ishullin e Kretës, Greqia është përfshirë nga një mot i keq, kryesisht e ndikuar nga stuhia polare Leand
FT: Presioni mbi Shqipërinë dhe loja e madhe e Erdoganit në rajon, intriga turke në Ballkan Nga Financial Times Më shumë se një vit më parë, shtetasi turk Harun Çelik u la i lirë nga burgu dhe u “paketu
Çudit ministri turk: Nuk na i ka errësuar sytë pasuria, me Ramën bëmë plane për Ballkanin Ministri i Brendëshëm turk, Suleyman Soylu ka përdorur rastin e Shqipërisë si shembull për të theksuar se Turqia po ndih
Më e forta në 50 vitet e fundit! Pas Spanjës, stuhia godet Ballkanin: Preket edhe Shqipëria Stuhia “Filomena” ka shkaktuar sasi të mëdha dëbore në pjesë të ndryshme të Spanjës, ndërsa gati gjysma e vendit ndodhet
Media greke: Takimi sekret, Rama ka frikë se e quajnë ushtar të Erdoganit në Ballkan Kryeministri Rama ndodhet sot për një vizitë zyrtare në Greqi, pak ditë pasi takoi në Ankara edhe Presidentin Erdogan.
Tërmeti i fuqishëm shkund sërish vendin ballkanik (FOTO LAJM) Një tërmet me magnitudë 5.0 të shkallës Rihter ka goditur vetëm pak minuta më parë Kroacinë. Epiqendra e lëkundjeve sizm
Gazeta serbe Danas: Maqedonia Veriore po kthehet në Amsterdamin e Ballkanit? Fenomeni më i rëndësishëm i Ballkanit është natyrisht ofensiva e qeverisë së Maqedonisë së Veriut për të zgjeruar gamën
"I papranueshëm diferencimi i BE-së për Ballkanin", Rama tregon marrëveshjen për vaksinën Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në rrjete sociale ku ka njoftuar se Shqipëria ka dakordësuar marrëveshjen me ko
ZYRTARE/ Ballkani shkarkon trajnerin, Ismet Munishi Skuadra nga Suhareka, FC Ballkani e ka shkarkuar trajnerin, Ismet Munishi. Lajmin e ka konfirmuar për Kanal10 vetë M
Gjermania: Mosçelja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë, rrezik për stabilitetin e Ballkanit “Ne (Gjermania) si drejtues të Presidencës së Këshillit të Bashkimit Evropian, po bëjmë të gjitha që janë në mundësinë t
Drita në krye, ja renditja e plotë në Superligën e Kosovës (FOTO LAJM) Drita ka shënuar fitore në derbin e javës së 16’të ndaj Ballkanit. Skuadra e Dritës ka fituar ndaj Ballkanit me rezul
Mbyllen dy ndeshjet e sotme të Superligës, Ballkani ruan kreun (VIDEO) Janë mbyllur tashmë dy ndeshjet e fundit të javës së 15-të të Superligës së Kosovës. Ballkani ka mposhtur Arbërinë m
Diplomati amerikan: Çelësi që Biden do bindë Serbinë për të njohur Kosovën Mediat serbe kanë publikuar një analizë të ish-diplomatit amerikan me një përvojë në Ballkan, aktualisht Profesor në Uni
FMN: Shqiptarët, populli më kursimtar në Ballkan Shqiptarët janë populli më kursimtar në Ballkanin Perëndimor. Të dhënat krahasuese nga Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN)
Zaev: Unë dhe Borisov kemi ëndërruar që i gjithë Ballkani të jetë në BE Kryeministri i vendit Zoran Zaev sonte në emisionin “Click Plus” tha se kur e kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëpun
Firmoset ekstradimi për shqiptarin e rrezikshëm, dyshimet për rolin e Ndragheta-s në Shqipëri e Ballkan Bujar Sejdinaj, një prej më të kërkuarve në Itali, me kodin e kuq të rrezikshmërisë i arrestuar në Shqipëri në korrikun
Samiti i Sofjes: Rama konfirmon pjesëmarrjen, Kosova dhe Serbia përfshihen në Tregun e Përbashkët Rajonal Sot do të mbahet Samiti i Sofjes, i cili do të mbledhë krerët e Rajonit dhe drejtuesit e vendeve kryesore të BE-së, për
Kosova i bashkohet tryezës së "Shengenit Ballkanik" Kosova duket se ‘ka thyer akullin’, për sa i përket ‘Shengenit Ballkanik’! Burime për mediat në Kosovë kanë bërë të ditu