999 rezultate për

ballkan

Mbyllen dy ndeshjet e sotme të Superligës, Ballkani ruan kreun (VIDEO) Janë mbyllur tashmë dy ndeshjet e fundit të javës së 15-të të Superligës së Kosovës. Ballkani ka mposhtur Arbërinë m
Diplomati amerikan: Çelësi që Biden do bindë Serbinë për të njohur Kosovën Mediat serbe kanë publikuar një analizë të ish-diplomatit amerikan me një përvojë në Ballkan, aktualisht Profesor në Uni
FMN: Shqiptarët, populli më kursimtar në Ballkan Shqiptarët janë populli më kursimtar në Ballkanin Perëndimor. Të dhënat krahasuese nga Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN)
Zaev: Unë dhe Borisov kemi ëndërruar që i gjithë Ballkani të jetë në BE Kryeministri i vendit Zoran Zaev sonte në emisionin “Click Plus” tha se kur e kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëpun
Firmoset ekstradimi për shqiptarin e rrezikshëm, dyshimet për rolin e Ndragheta-s në Shqipëri e Ballkan Bujar Sejdinaj, një prej më të kërkuarve në Itali, me kodin e kuq të rrezikshmërisë i arrestuar në Shqipëri në korrikun
Samiti i Sofjes: Rama konfirmon pjesëmarrjen, Kosova dhe Serbia përfshihen në Tregun e Përbashkët Rajonal Sot do të mbahet Samiti i Sofjes, i cili do të mbledhë krerët e Rajonit dhe drejtuesit e vendeve kryesore të BE-së, për
Kosova i bashkohet tryezës së "Shengenit Ballkanik" Kosova duket se ‘ka thyer akullin’, për sa i përket ‘Shengenit Ballkanik’! Burime për mediat në Kosovë kanë bërë të ditu
Mbyllet drama mes Feronikelit dhe Ballkanit, Gjilani fiton ndaj Llapit Në kryendeshjen e javës së 11-të në Superligën e Kosovës, Feronikeli ka qenë nikoqir i Ballkanit të Suharekës. Në nde
Hoti konfirmon pjesëmarrjen në takimin e minishengenit ballkanik Kryeministri Avdullah Hoti ka deklaruar se do të marrë pjesë në takimin e radhës së liderëve ballkanik për të ashtuquajt
Përmbysje spektakolare, Ballkani mposht Prishtinën Ka përfunduar pa fitues kryendeshja e xhiros së nëntë mes Ballkanit dhe Prishtinës. Në Therandë ndodhi një përmbysje
Ndeshje e "çmendur" me 7 gola, përmbyset Ballkani Trepça ’89 ka bërë një rikthim të pabesueshëm në duel ndaj Ballkanit, ku ishte duke humbur 0-3 dhe në fund fitoi 4-3.
Marrëveshja Kosovë-Serbi, çfarë pritet të ndodhë në Ballkan nëse Trump humbet zgjedhjet Kur më 4 shtator, në Zyrën Ovale, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç nënsh
Fitojnë Ballkani dhe Gjilani Gjilani ka shënuar fitoren e parë këtë sezon në Superligën e Kosovës. Skuadra që edicionin e kaluar përfundoi në vend
Bregu: Të hapen pikat kufitare të Ballkanit Perëndimor, kursehen miliona euro “Nëse do të kishim më shumë pika të përbashkëta të kalimit kufitar dhe nëse ato do të punonin 24 orë në 7 ditë, me lehtë
Punë në Gjermani dhe bashkim familjar? Çfarë po ndodh në ambasadë në Tiranë Pandemia zgjat kohën e pritjes në ambasadat gjermane për bashkim familjar, bëhet e ditur nga një përgjigje e qeverisë gj
Katër shqiptarë Ministra të Jashtëm në Ballkan, Abazoviç drejt pozitës së re Udhëheqësi i platformës “E Zeza në të bardhë”, Dritan Abazoviç pritet të ketë postin e ministrit të jashtëm në Qeverinë
"Shengeni Ballkanik", Zaev: Tani na është bashkuar edhe Kosova (VIDEO) Në afat sa më të shpejtë kohor do të vazhdojnë aktivitetet për hapjen e pikës kufitare që lidh Llojanin dhe Miratovcin,
BE siguron mbi 1 miliardë vaksina kundër Covidit, ja si do të shpërndahen në Ballkan Vendet e Ballkanit Perëndimor do të mund ta sigurojnë vaksinën potenciale kundër koronavirusit edhe përmes donacioneve a
OBSH: Ballkani Perëndimor, vatër e pandemisë Organizata Botërore e Shëndetësisë u shpreh se Ballkani Perëndimor u shndërrua në një vatër të koronavirusit gjatë sezon
ZYRTARE: Gripshi lë Shqipërinë, firmos me ekipin e ri Ballkani ka nisur një projekt shumë serioz për të ardhmen. Ekipi suharekas rrëmbeu Jashanicën dhe tashmë ka bindur dhe N