999 rezultate për

ballisti

"Si i hodha në erë depot e Rradhimës", zbulohet dëshmia e ballistit Publikohet historia e panjohur e aksionit të ndodhur në gushtin e vitit 1941 ku u hodhën në erë depot e municionit që it
Lëvizje surprizë në Kuvend, Ballisti në krye të deputetëve nga partitë e djathta Wshtë zyrtarizuar grupi i tretë parlamentar nga opozita e re. Pas grupit parlamentar demokrat që drejtohet nga Rudin
"Rroftë shpirti i shqiptarit", këto janë fjalët e para të Ballistit në liri "Rroftë shpifti i shqiptarit" Këto janë fjalët e para të Ismail Morinës i njohur ndryshe si Ballisti, i cili sot lajm
Lirohet nga burgu Ismail Morina (FOTO LAJM) Ismail Morina ose i njohur ndryshe si Ballisti është liruar nga paraburgimi. Me një foto me konsullin shqiptar në Ba
Pacolli i lumtur për mosekstradimin e Ballistit Ismail Morina, i njohur ndryshe si Ballisti ka qenë në burgun e Zagrebit qysh nga 10 qershori i vitit 2017. Ai ishte
"Ballisti" nuk ekstradohet në Beograd, pritet të lirohet Ismail Morina, i ashtuquajturi “Ballisti” i dronit të Beogradit mbrëmjen e 14 tetorit të vitit 2014, duket se ka gjetur
Ballisti Morina i braktisur, fati i tij vendoset nga Kroacia Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburevic në një intervistë për të përditshmen Blic ka foluar në lidhje me çështjen e
Ballist Morina merr një lajm të gëzueshëm në qeli Ballist Morina është duke pritur ekstradimin për në Serbi, por atij i ka ardhur një lajm shumë i mirë teksa është në qel
Vllai i Morinës tregon momentin e arrestimit të Ballistit Vëllai i Ismail Morinës, i njohur si Ballisti, rrëfen momentet kur ka mësuar arrestimin e vëllait të tij në Kroaci, dhe
Ballisti flet nga burgu: Kam parë në ëndërr plakën, më tha do lirohem më 2 prill Ismail Morina i njohur si Ballisti ka thënë se nuk frikë nga ekstradimi dhe as nuk pendohet për atë që kishte bërë në Be
Shesheli tregon pse Serbia nuk duhet ta marrë "Ballistin" Politikani i njohur serb dhe radikali Vosjllav Sheshel ka folur për arrestimin e Ismail (Ballist) Morinës në Kroaci.
KOMENT/ Hashim "nacionalisti" harron Ballistin në takim me deputetët kroatë Nga Ervin Shkulaku Fjalimi i djeshëm i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi gjatë shugurimit të Katedrales Nën
Ministrja Serbe: Ballistit do i sigurojmë një gjykim të drejtë Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviç, ka folur për çështjen e ekstradimit të Ismail (Ballist) Morinës në Beog
Flet vëllai i Ballistit, tregon të rejat e fundit për ekstradimin në Serbi Vëllai i Ismail Morinës "Ballistit", ka folur në një intervistë direkte për "Report TV". Xhevahir Morina ka treguar se ë
Bashkëshortja e Ballistit rrëfen tmerrin: Shtatzënë në pritje të tim shoqi Ismail Morina është njeriu i cili ngriti dronin gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri në minutën e 40', ndeshje e cila u ndërp
"Shpëton" Ballisti, vendimi i gjykatës kroate tërbon serbët Gjykata e Lartë e Kroacisë ka rikthyer për shqyrtim nga fillimi çështjen e ekstradimit të Ismail Morinës për në Serbi.
Ekstradimi i Ballistit, Bushati rrëfen se për çfarë foli me homologun serb Autoritetet shqiptare po bëjnë të gjitha përpjekjet për lirimin e Ismail Morinës, personi i cili u bë njohur për ngritje
"Ballisti s’do ekstradohet në Serbi, kjo falë ish presidentit kroat Stipe Mesic" Ismail Morina, i njohur si “Ballisti”, nuk do të ekstradohet në Serbi nga Kroacia. Kështu ka njoftuar Naim Murseli, njër
Plisat kanë një kërkesë për “Ballistin” Plisat, tifozët nga Prishtina, kanë publikuar një reagim, në Facebook, pas lajmit për mundësinë e ekstradimit të Ballist
"Ata duan Ballistin në burg, ne u punësojmë të birin", tërbohen tifozët e Kukësit Vendimi për ekstradimin e Ballist Morinës ka shkaktuar tërbim tek tifozët e futbollit në vend. Ndër reagimet më të a