999 rezultate për

ballesh

Meta-Ramës: Respekto "5 qershorin" përndryshe do të përballesh me shqiptarë "të shkalluar" Presidenti, Ilir Meta i ka bërë sërish apel kryeministrit Edi Rama të respektojë marrëveshjen e “5 qershorit”. Nëse një
Skriniar: Do të doja të përballesha me Ronaldo fenomenin Në këto ditë të vështira dhe izolimi nga Coronavirus, klubi i Interit është përpjekur të jetë sa më afër tifozëve zikalt
Do përballeshin me banorët e Astirit, përfaqësuesit e maxhorancës largohen nga studio Një incident ka ndodhur në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili. Për të diskutuar për prishjen e banesate tek Astiri
Salianji-Klosit: Ke frikë të përballesh me krimin, o babagjysh krimi Ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji i ftuar në emisionin “360 Gradë” është përfshirë në debat me ish-kreun e SHISH, Fa
Manchester City "tërmet 7 ballësh" në FA Cup (VIDEO) Manchester City ka mundur me rezultatin e thellë 7-0 skuadrën e Rotherham për raundin e 1/32-ve të FA Cup. Ndeshja e zhv
Tërmeti i fuqishëm në Tiranë, ja sa ballësh ishte (FOTO LAJM) Lëkundje sizmike janë regjistruar ditën e sotme në Tiranë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ka qenë me mag
Alarm për cunami pas tërmetit 7.6 ballësh Një tërmet me magnitudë 7.6 ka goditur nën det afër brigjeve të territorit francez të Kaledonisë së Re në jug të Oqeanit
Tërmeti 7 ballësh trondit Alaskën, rrugët kthehen në “ferr” Alaska Jugore është tronditur këtë të premte nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7 ballë. Deri tani dëmet janë të
Tërmet 6 ballësh, tronditet vendi Një tërmet 6 ballë i shkallës Rihter goditi brigjet e ishujve indonezianë të Javas dhe Balit, sipas Institutit Gjeologji
Tërmeti lëkund 4 shtete (FOTO LAJM) Tërmeti i fuqishëm që ra para pak minutash në Shqipëri, e ka patur epiqendër n8 kilometra nga Burreli. Ndërkohë rapor
Sot duhej të përballeshin në gjykatë, Basha mungon në gjyqin ndaj Ballës Sot ishte përcaktuar të mbahej seanca e parë gjyqsore në Gjykatën e Krimeve të Rënda mes Kryedemokratit Lulzim Basha dhe
Bayern Munich deklason Dortmundin, tërmet 6 ballësh në "Allianz Arena" (VIDEO) Bayern Munich ka deklasuar Borussia Dortmundin me shifrat 6-0 në "Allianz Arena", duke turpëruar verdhezinjtë dhe i larg
Xhaka me shokë poshtërojnë Panamanë, tërmet 6 ballësh në Luzern (VIDEO) Zvicra ka turpëruar sot Panamanë, duke fituar me rezultatin e përgjithshëm 6-0 në Luzern. Vendasit e mbyllnin pjesën
Tërmeti prej 4,5 ballësh godet Athinën Një tërmet prej 4.6 ballësh sipas shkallës së Rihterit, mëngjesin e sotëm goditi Athinën dhe pjesët qendrore të Greqisë.
Ekuadori goditet nga dy tërmete të forta Dy tërmete të forta goditën Ekuadorin, duke shkaktuar dëme të mëdha, ndërsa nuk ka raporte për vdekje apo lëndime në nje
Tërmeti i fuqishëm 7,2 ballësh godet Irakun Një tërmet prej 7,2 ballësh ka goditur qytetin Halepçe në Irak, në afërsi të kufirit me Iranin. Instituti Amerikan pë
Tërmeti 3 ballësh godet Maqedoninë Në orën 00:42 Maqedonia është lëkundur nga tërmet 3 ballë sipas Rihter. Dridhja vinte nga një thellësi prej 2 kilomet
Tërmeti i dytë i fuqishëm nxjerr mekiskanët e frikësuar në rrugë (VIDEO) Një tërmet i fuqishëm 6.2 ballësh ka goditur sërish Mexico City ditën sotme. Paraprakisht njoftohet për ndërtesa të
Tërmet prej 4.2 ballësh në detin Egje Agjencia shtetërore për menaxhim me kriza (AFAD) ka bërë të ditur se sot në ora 6:20 në Detin Egje është regjistruar tër
Bie tërmet i fuqishëm prej 6.8 ballësh në Zelandën e Re Një tërmet i fuqishëm ka rënë pak minuta më parë në brigjet e Zelandës së Re. Tërmeti mësohet se ka qenë 6.8 ballësh