999 rezultate për

balistike

"E aftë të godasë kudo në botë", 10 vendet që zotërojnë raketat balistike Shumëkush mund të mendojë se me stadin aktual të zhvillimeve teknlogjike në botë, ndërtimi i raketave balistike ndër-kon
Ekspertët e balistikës sot pyeten për rastin Monstra Sot në Gjykatën Penale do të vazhdojë gjykimi për rastin “Monstra”, në të cilin ekpertët e balistikës nga MPB do të dekl
Koreja e Veriut zhvillon paradë ushtarake pa raketën bërthamore Koreja e Veriut duket se ka hequr dorë nga raketat balistike. Në paradën e fundit ushtarake për të përkujtuar 70 vje
Frikë për luftë, rikthehen tensionet me Korenë e Veriut Koreja e Veriut duket se po përfundon zgjerimin e një baze të rëndësishme të prodhimit të raketave balistike. Të paktën
Fuqia ushtarake e Iranit: A duhet pasur frikë? (FOTO LAJM) Edhe pse financiarisht jo fuqi e madhe Irani për të kompesuar dobësinë relative mbështetet ushtarakisht tek aftësitë asi
Bisha e Trump, limuzina prej 1.5 milion dollarë, e cila do ta mbrojë atë nga armët balistike Një mishërim i ri i limuzines zyrtare e quajtur "Bisha", e ndërtuar posaçërisht për Presidentin Trump , do të zbulohet b
Pas raketave balistike, Kim Jong po përgatitet për diçka tjetër Koreja e Veriut, ku programi hapësinor nuk është gjë tjetër veçse një mbulesë për programin e tij balistik referuar disa
Fillon Lufta e Tretë Botërore, SHBA-të dhe aleatët testojnë mbrojtjen bërthamore Japonia do të organizojë të hënën dhe të martën me forcat amerikane dhe koreano-jugore manovra ushtarake për detektimin
Zbulohet ku ra raketa balistike e lëshuar nga Koreja e Veriut Koreja e Veriut ka lëshuar një raketë balistike, që shpërtheu në Detin e Japonisë, sipas ushtarakëve të Koresë së Jugut,
Nuk ndalet Kim Jong-un, Koreja e Veriut lëshon një tjetër raketë balistike Koreja e Veriut ka lëshuar edhe një raketë balistike. Lajmin e ka bërë të ditur agjencia e lajmeve e Koresë së Jugut
Kina bën gati raketën që mund të godasë çdo cep të botës (FOTO LAJM) Kina pritet të ketë gati brenda gjysmës së parë të vitit të ardhshëm raketat balistike ndërkontinentale të gjeneratës së
Irani “mburret” me raketën balistike në marshin vjetor Irani ka ekspozuar një raketë balistike ditën e sotme ndërsa mijëra iranianë marshuan në Teheran për të shënuar përvjeto
SHBA prezanton raketën që kap raketat balistike me shpejtësi ekstreme Shtetet e Bashkuara kanë testuar një nga raketat më të përparuara, “Standard Missile-6”, jashtë brigjeve skoceze. Rak
Kim Jong-un: Koreja e Veriut do t'i arrijë qëllimet bërthamore Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un është zotuar se do të arrijë qëllimet bërthamore të vendit. Ai ka deklaruar se
Ngecin hetimet për vrasjen e Cukut, ekspertiza balistike s’gjen prova Armët e përdorura në ekzekutimin e kryekomisar Artan Cukut nuk janë përdorur në krime të mëparshme. Rezultati i eksp
NATO-ja lëshon alarmin për përgjigje globale ndaj raketës që hodhi Korea e Veriut Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg kërkoi sot një përgjigje globale pas lëshimit të një rakete tjetër b
Kosova vazhdon të merret me Korenë e Veriut, edhe një ministri reagon Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës dënon fuqimisht lansimin dhe testimin vazhdueshëm të raketave bali
Koreja e Veriut publikon pamjet e lëshimit të raketës balistike (VIDEO) Mediat shtetërore të Koresë së Veriut kanë publikuar një video që thuhet se tregon lançimin e raketës së fundit të Pyong
Kështu ranë alarmet e luftës në Japoni pasi Koreja Veriore lëshoi raketën balistike (VIDEO) Lëshimi i një tjetër rakete balistike nga Koreja Veriore ka bërë që alarmet e sulmit të bien nëpër Japoni. Raketa b
Irani teston me sukses raketën balistike, pritet reagimi i SHBA-ve Irani ka testuar me sukses një raketë e cila mund të dërgojë satelitë në orbitë, raporton televizioni shtetëror i Iranit