999 rezultate për

baleti

U largua nga “TV Klan”, Graciano me pozicion të ri në televizionin konkurrent (FOTO LAJM) Në fillim të vitit, balerini i njohur Graciano Tagani deklaroi publikisht se është larguar nga trupa e baletit “Albi Nak
Mbrëmë na suprizoi Klaudia, sot e ka radhën Bora Zemani Mbrëmja e djeshme në Këngën Magjike erdhi plot supriza. Padyshim tërhoqi vëmendjen performanca e balerinës Klaudia Pe
Klaudia Pepa dhe Nora Istrefi bëhen bashkë, çfarë po kurdisin? (FOTO LAJM) Të dyja i përkasin botës së televizionit. Bëhet fjalë për Norën dhe për Klaudja Pepën. Por nga një foto e postuar ng
Klaudia Pepa nis një karrierë të re, që nuk ka asnjë lidhje me baletin Për asnjë motiv nuk do e tradhtonte dashurinë e saj të parë, por ja që në jetë çdo eksperiencë e re është e vlefshme për
Ajsi shton akuzat kundër familjes Bombaj: Ndërtuan studio baleti para shtëpisë sime Ajsi Xhaxhaj, një showgirl, e rritur në skenë dhe që bëri bujë me deklaratën se u abuzua nga Leonard Bombaj, dëshiron ta
77 vjeçarja në majë të gishtave jep mësime baleti Ideja për të qëndruar në formë dhe për me qenë e shëndetshme është luftë në këtë kohë. Përvec fitnesit, vrapimit dhe
EKSKLUZIVE/ Rrëfehet Sofia e "Zonë e Lirë", pasioni i panjohur për baletin (FOTO LAJM) Xheni Brahaj (Sophia e Zonë e Lirë) është emri më i ri i modelingut dhe botës së televizionit shqiptar dhe që po shkakto
Rikonstruktohet Shkolla e Baletit, gati të hapë dyert në shtator për 230 artistët e rinj Me fillimin e vitit të ri shkollor, 230 artistët e rinj, nxënës të Shkollës së Baletit në Tiranë, do mund të studiojnë n
Veliaj inspekton punimet te Shkolla e Baletit: Kemi të drejtën t’i shohim njerëzit në sy Në shtator, në 60-vjetorin e ndërtimit të saj, Shkolla e Baletit do të hapë dyert për të mirëpritur nxënësit pas rikonst
“Caruso”, baleti kontemporan në TKOB (FOTO LAJM) Vepra koreografike "Caruso" do të shfaqet në Tiranë. Në skenë e TKOB-së, regjisori dhe koreografi italo-afrikan Mvula Su
Bashkia nis rikonstruksionin e plotë të Shkollës së Baletit Shkolla e Baletit do të jetë shumë shpejt në dispozicion të nxënësve që studiojnë në Tiranë, tërësisht e rikonstruktuar
Zana Çela rizgjidhet drejtore e TKOB Zana Çela ka marrë drejtimin e Teatrit të Operas dhe Baletit. Vendimi u mor sot në mbledhjen e qeverisë, në tavolinën e
Magjia e baletit, koreografja Amela Aga bën bashkë fëmijë e të rinj Koreografja e mirënjohur Amela Aga ia ka arritur që të triumfojë sërish, duke sjellë në shfaqjen e radhës talente që çdo
Coco Antonel në gjurmët e së ëmës Inis Gjoni, prej disa kohësh po i mëson baletin vajzës së saj të vogël, Coco Antonel. Një foto në një sallë kërcimi, Ini
Baleti Kombëtar i Kosovës jep shfaqje në Tetovë Në kuadër të agjendës kulturore "Dardania", Komuna e Tetovës sjell sot para publikut tetovar performancën artistike të B
21 vjeçarja vret veten me plumb në bark Për shkaqe ende të panjohura, një 21 vjeçare i ka dhënë fund jetës teksa është vetëvrarë me një plumb në bark. Trup
Ja si kërcehet Vallja e Kukësit (VIDEO) Një dasëm nuk quhet e tillë nëse në të nuk kërcehet vallja e Kukësit. E konsideruar ndër më të ritmiket dhe më të pëlqye
Lopez një divë në “Fashion Rocks” Nuk kishte si të ndodhte ndryshe ndërsa diva JLo ka tronditur skenën e “Fashion Rocks”. Ajo mbizotëroi në skenë, ndërsa
Artistët e TKOB-së pa paga Artistët e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit bojkotojne provat gjenerale të koncertit “Stabat Mater”. Vendimi erdhi
Fëmija 14 muajsh, mjeshtër baleti (VIDEO-FOTO) Mamaja e kishte marrë vogëlushin gjatë provave të saj për një shfaqje baleti, por duket se fëmija 14 muajsh që shihni në