E FUNDIT/ Bie nga 20 metra lartësi, humb jetën nëna e dy fëmijëve
999 rezultate për

bakter

Lani dhëmbët, bakteret mund të depërtojnë deri në tru Studiuesit e mjekësisë e përcaktojnë pjesën trekëndëshe të fytyrës, pra zonën rreth gojës dhe hundës, ndërkohë si “trekë
Pastroni sa të doni, nëse i bëni këto veprime gjithçka është përsëri pis Ndenjësja e tualetit është e pistë, e mbushur me baktere, e rrezikshme madje, por e dini ç’është akoma më e pistë? Lecka
Meshkuj kujdes me mjekrën, është më e papastër se lëkura e qenit Një studim i kohëve të fundit ka zbuluar se mjekra e meshkujve fsheh më shumë baktere se lëkura e një qeni. Ky hulumt
Dhjetë bakteret që jetojnë në telefonat tonë mobil Sipas studimeve të shumta, është dalë në përfundimin se në sipërfaqen e celularëve që përdorim gjatë ditës, ndodhen rret
Edhe një fëmijë preket nga bakteria MRSA në Maqedoni, frikësohen prindërit Edhe te një fëmijë nga klasa e gjashtë e Shkollës fillore “Panajot Ginovski” në Butel është konstatuar bakterie MRSA (Me
Ky frut ekzotik lufton bakteret Shkencëtarët Australianë besojnë se 3 enzima që gjenden tek ananasi mund të ndihmojnë në luftën kundër baktereve. Ata ka
A e dini që Trump ka frikë ka bakteret? Donald Trump është presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Trump si një prej personazheve më të fuqishme
E kemi të gjithë, stafilokoku ju rrezikon jetën Mbi lëkurën e çdo njeriu në botë ekziston një superbakter i cili është potencialisht vdekjeprurës. Bakteri është Sta
Duket si e pamundur, por obeziteti është ngjitës Obeziteti mund të kalojë nga një person në tjetrin, njësoj si një sëmundje ngjitëse, kjo për shkak të një bakteri të njo
Nuk duam ta besojmë, por në trupin tonë jetojnë mijëra baktere Në trupin e njeriut jetojnë rreth 5 mijë lloje bakteresh. Mikrobiologët shprehen janë zbuluar aktualisht rreth 70 përqin
Shkoi të punonte në kopësht, bakteri i mishit i hëngri tërë këmbën Një 43-vjeçare nga Amerika për pak ka gjetur vdekjen pasi është infektuar nga një "bakterie ha mish". Ai thuajse ka h
Pse mbulesat e shtretërve në spital, janë me mikrobe edhe pas pastrimit Edhe pas një pastrimi të plotë, gjurmët e baktereve që shkaktojnë diarre mund të mbeten në mbulesat e shtratit të spital
Kujdes! Celulari, më i pistë se një ndenjëse tualeti Ato janë pajisjet e shndrritshme që ofrojnë gjithçka vetëm nëpërmjet një lëvizjeje me gisht në ekran. Por personat që nu
U infektua nga një bakter mishngrënës vetëm që të duket si Kim Kardashian I fiksuar pas Kim Kardashian, një djalë bën gjithçka për t’i ngjarë asaj, por po rrezikon jetën. Jordan Parke, nga West
Pse duhet me patjetër të hapni dritaren tuaj në mëngjes Është një strategji e thjeshtë për të ruajtur shëndetin. Studime të reja kanë treguar se lejimi i dritës së diellit në d
Mund të na shpëtojnë jetën, një litër gjak i këtyre krijesave kushton 16 mijë dollar Gaforret “Patkua” kanë jetuar për 450 milionë vite, gjatë të cilave toka ka parë katastrofa nga më të ndryshmet, që nga
Duhen shmangur urgjentisht, këto veprime e bëjnë shtëpinë tuaj një fole bakteresh 1. Nuk keni një plan-rutinë pastrimi Filloni dhe mendoni për një mënyrë strategjike të të pastruarit të shtëpisë në m
Hapeni dritaren çdo mëngjes, që të pastroni dhomën tuaj Është një strategji e thjeshtë për të ruajtur shëndetin. Studime të reja kanë treguar se lejimi i dritës së diellit në d
Si t’i vendosni vezët në frigorifer ashtu siç duhet Vezët kanë një anë më të ngushtë, më të mprehtë dhe një më të gjerë, më të rrumbullakët. Në fund të pjesës së gjerë gjen
Merreni vesh njëherë e mirë, sa shpesh duhet të laheni Dije se në jetë do njohësh dy tipe njerëzish: atë që lahet pas çdo shëtitjeje apo seksi të mundshëm dhe atë që e shtyn d