999 rezultate për

bajerni

Karl-Heinz Rummenigge njofton datën e dorëheqjes dhe pasuesin e tij Karl-Heinz Rummenigge ka pranuar se do të japë dorëheqjen nga posti i drejtorit të përgjishëm të Bajernit të Mynihut në
Bayern Munich nënshkruan me një tjetër talent Një tjetër talent i është bashkuar skuadrës së Bayernit të Munichut. Maxime Awoudja ka arritur marrëveshjen me kampionët
ZYRTARE/ Miroslav Klose trajner i Bajernit U-17 Miroslav Klose është zyrtarisht trajneri i Bajernit U-17. Lajmi është konfirmuar nga klubi gjerman, ndërsa pas karrie
Bayern të dielën në stadium kundër Juves për të vëzhguar lojën e Hysës Në Angli emra sugjestionues si Manchester United, Arsenal apo Chelsea, por ndërkohë që nga Gjermania, Bajerni i Mynihut
Hotel brenda stadiumit "Allianz Arena", Bajerni sjell suitat luksoze (FOTO LAJM) Rrjeti i hoteleve prestigjoze Marriott International ka lidhur marrëveshje shumëvjeçare me klubin kryesor evropian të fu
Bajerni i Mynihut uron në gjuhën shqipe tifozët shqiptarë Me rastin e fundit të vitit, për tifozët shqiptarë të Bajernit të Mynihut, ka ardhur një urim special, nga vetë klubi gj
Atletiko bëhet gati për largimet, klubet e tjera fërkojnë duart Trajneri i Atletikos së Madridit disa lojtarë nuk i ka më në plane. Përfshirë këtu edhe mesfushori belg Janik Karrasko d
Gardiani i Bayernit mungon prej muajsh, ja dita kur do të kthehet Gardiani i portës së Bajernit ka munguar gjithë sezonin pas dëmtimit që pësoi në ndeshjen ndaj Realit të Madridit në pri
Hainkes e pranon hapur: Bajerni më ka bërë ofertë Duket se Bild kurrë nuk gabon kur bëhet fjalë për lajme të bujshme nga kampionati gjerman. Revista gjermane zbuloi
Bajernit nuk i mjafton përvoja, thyhet nga furia e PSG-së (VIDEO) Skuadra franceze, PSG ka shënuar fitore të merituar ndaj Bayern Munichut në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur me rezul
Lajm i tmerrshëm për Bayernin, ylli i ekipit rrezikon të mbyllë sezonin Portieri i Bajernit të Mynihut dhe Gjermanisë, Manuel Nojer, ka pësuar sërish një dëmtim të rëndë në këmbën e tij të maj
Levandovski regjistron një tjetër rekord për Bajernin Robert Levandovski i ka dhënë sot Bajern Mynih suksesin 2-0 në fushën e Verder Bremen duke shënuar të dy golat e ndeshje
Dortmundi i pafat me autobusët, ja çfarë i ndodhi dje (FOTO) Borussia e Dortmundit nuk ka aspak fat ne autobusët. Këtë herë verdhezinjtë me të mbërritur në stadiumin “Allianz Arena”
Champions, kuriozitete nga duelet e kaluara mes ekipeve çerekfinaliste Me çiftet çerekfinaliste tashmë të përcaktuara, është koha t’u hedhim një sy disa kurioziteteve dhe fakteve interesante
Shorti i Champions sjell përplasje gjigantësh, fati i keq i Juves dhe Bajernit Ka rezultuar i pamëshirshëm për ekipet e mëdha shorti i hedhur para pak çastesh në Nion të Zvicrës, që përcaktoi çiftet
ËNDRRA KUQEZI/ 460 kilometra për të shpalosur flamurin shqiptar në “Allianz Arena” Jo pak mendojnë se tifozët janë masa ose turma njerëzish të padisiplinuar, ndërsa për të tjerë tifozët janë një kategori
Conte takohet me Vidal, 38 milionë sterlina për Bajernin Skuadra e Chelseat ka kthyer vëmendjen edhe një herë për të marrë shërbimet e mesfushorit të Bajernit të Mynihut, Arturo
Arsenali e Bajerni barazojnë, shënojnë Mesi dhe Xhaka (VIDEO) Po luhen sonte ndeshjet e katërta të fazës në grupe të Ligës së Kampioneve, takime të cilat nisën në orën 18:45 me ndesh
"Tronditet’" Bajerni i Mynihut, konfirmohen 3 mungesa Të shtunën Bajerni i Mynihut do të përballet në "Allianz Arena" me skuadrën e Ingolstadt. Në prag të ndeshjes, trajneri
Ancelotti dhe yjet e Bayernit "dehen" në festën e birrës (FOTO) Në Mynih është organizuar festa e birrës, e cila festohet çdo vit. Të gjithë vishen me veshje tradicionale dhe ku konsum