999 rezultate për

baggio

Befason Zanetti: Baggio ishte më i mirë se Ronaldo "Fenomeni" Ish-kapiteni legjendar i Interit, Javier Zanneti e ka cilësuar Roberto Baggion se lojtar më të mirë se Ronaldo Fenomeni.
Ndeshje e yjeve në "Air Albania", De Biasi dhe Baggio te Italia Andi Lila ka zbuluar të tjera detaje rreth eventit të 10 janarit në ‘Air Albania’ Stadium, aty ku do të zbresin në fushë
Baggio para 9 vjetësh kishte pyetur ku e ka Messi anijen kozmike (VIDEO) Ishte prilli i vitit 2010 dhe Barcelona sapo kishte eliminuar Arsenalin pasi në ndeshjen e kthimit në “Camp Nou”, Lionel
Rrëfehet Igli Tare: Me Guardiolën flas akoma, Baggio anti-futboll Igli Tare është padyshim një nga shqiptarët më të suksesshëm në botën e futbollit. Në një rrëfim special për “RTSH”, dre
Legjenda Roberto Baggio “E rimendoj akoma penalltinë e gabuar në finale e USA ’94 kundër Brazilit. Hidhërimi nuk më është pakësuar, nuk do të më
Roberto Baggio shqiptar bëhet hero në SHBA, shënon në minutën e 95-të (VIDEO) Futbollisti shqiptar i Miamit në SHBA, i njohur për emrin e veçantë, Robert Baxho Kçira, ka shënuar një gol shuëm të rën
Stërvitet nga Nesta, Baggio mund të luajë me Shqipërinë Robert Baggio do të aktivizohet me skuadrën e Alessandro Nestës, Miami FC. Nuk wshtw shaka, por njw histori e vwrtet. N
Roberto Baggio elozhe për Juven dhe Dybala-n Roberto Baggio, ndër futbollistët më të mëdhenj të të gjitha të Italisë ndër vite është rikthyer të flasë për Seria A pa
SPECIALE/ 13 specialistët e goditjeve të dënimit që kanë shënuar më shumë (FOTO) Më 3 nëntor të vitit 1985, "El Pibe de oro", siç njihet ndryshe Maradona do të shënonte një ndër golat më të bukur të të
Raul "tradhëton" Realin, ja çfarë thotë për Messin Legjenda e Real Madrid, Raul Gonzalez Blanco, shprehet se Lionel Messi është kundërshtari më i fortë që është përballur
Zanetti Story", Baggio e Messi flasin për legjendën e Interit (VIDEO) Më 27 shkurt del në kinematë italiane "Zanetti Story", dokumentari që flet për jetën dhe karrierën e ish kapitenit të In
"Ndeshja e Paqes", spektakël Maradona-Baggio (FOTO-VIDEO) Festë e madhe në "Olimpico" të Romës për "Ndeshjen e Paqes", e propozuar nga Papa Francesco dhe që mblodhi në fushën e l
Brazilianët akoma "falenderojnë"Roberto Baggion (FOTO LAJM) Të gjithë e mbajnë mend finalen e Kupës së Botës USA '94 Brazil-Itali, e cila nxorri për herë të katërt kampion bote Sel
Juve-Bayern, Baggio tifoz bardhezi Një tjeër ish do të jetë përkah Juventus për sfidën e sotme të Champions League kundër gjermanëve të Bayern Munchen. Pas
"Bishtaleci" feston 46-vjetorin, urime kampion (VIDEO) Pasion, kurajo dhe sakrificë: me këtë recetë futej në fushën e lojës Roberto Baggio, emri i madh i futbollit botëror që
Montella dhe Baggio në Sanremo Festivali i famshëm i muzikës italiane "Sanremo", i cili starton sezonin e ri më 12 shkurt në Televizionin Rai 1, do të
Guardiola kërkon Baggion si zëvendës Pep Guardiola ka kërkuar Roberto Baggion si zëvendësin e tij për të udhëhequr bavarezët. Miqësia mes tyre ka lindur gjat
Baggio: Argëtohem nga Juve dhe Milan Juventusi këtë vit mund të fitojë kampionatin. E thotë këtë ish futbollistit i Kombëtares Italiane, Roberto Baggio. Në d
Merkato, Juvetnus: Jovetiç "trashëgimtar" i Baggio Stevan Jovetiç po rikuperon sezonin që humbi vjet për shkak të një dëmtimi të rëndë, me lojën e mirë që po tregon këtë s
Gol alla Baggio (VIDEO) Ai ka pamjen e Roberto Baggios, komentatorët quajnë si ish-fantazisti italian. Gjatë një ndeshje në ligën e Kuvajtit, ai