999 rezultate për

baer

Ish-agjenti i CIA-s zbulon fakte të rënda, pse SHBA e çliroi Kosovën Robert Baer, është një ish-oficer i CIA-s, i cili ka shkruar shumë libra që zbuluan sekretet e CIA-s dhe administratës s
Gazetari amerikan trondit opinionin: Ja si veproi CIA për ta shkatërruar Jugosllavinë Robert Baer, ish-oficer amerikan, tashmë kolumnist ka hedhur një hiptezë thuajse të pabesueshme dhe tepër të rrezikshme.
OSBE e shqetësuar për ndikimin e qeverisë në gjyqësor Ambasadori amerikan në OSBE Daniel Baer shprehu shqetësim nga ngjarjet politike në Maqedoni. “Vërejmë se ka pohime se
Baer: Kosova duhet të jetë pjesë e OSBE Ambasadori amerikan në OSBE-së, Daniel Baer, tha sot se Kosova duhet të përfshihet në diskutimet e këtij institucioni. N
Austria, përfaqësuese speciale e Maqedonisë për në BE Austria e cila nga Gjermania e mori rolin udhëheqës për organizmin e konferencës së ardhshme të Berlinit për Ballkanin k
Lack of political compromise in Albania prevented reforms In response to the report presented a day earlier by the OSCE Ambassador in Tirana, Florian Raunning, the United States
Mungesa e kompromisit politik pengoi reformat në vend Në përgjigje të raportit të prezantuar një ditë më parë nga ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Florian Raunning, përfaqësue
SHBA: Të ketë ulëse për Kosovën në OKB Përfaqësuesi i SHBA-ve në OSBE, ambasadori Daniel Baer ka thënë se Kosova e meriton një ulëse në OSBE. “Ne i bëjmë th
Zenit fiton derbin e ish-BS Në ndeshjen tjetër të Ligës së Kampioneve, Zenit- Shaktar, të përfunduar disa minuta më parë, vendasit kanë fituar me re