999 rezultate për

badovcit

Ata që furnizohen me ujë nga liqeni i Badovcit të bëjnë kujdes Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” njofton të gjithë konsumatorët që furnizohen me ujë të pijshëm nga sistemi
Grupi i “Badovcit” dënohet me 47 vjet burg Pesë të akuzuarit e njohur si “Badovci” , Besnik Latifi, Gazmend Haliti, Milazim Haxhiaj, Fehmi Musa dhe Enis Latifi, ja
Nis seanca për të dyshuarit e rastit "Badovc" Në Gjykatën Themelore të Prishtinë ka filluar seanca ndaj pesë të dyshuarve për terrorizëm. Ata dyshohen se kishin për q
Skënderi: Nuk ka informacione për kërcënime serioze nga ISIS Pas kritikave te shumta në adresë të tij në lidhje heshtjen e dyshimeve mbi tentativën për sulme terroriste në Liqenin e
Gjendet një varkë e fundosur në liqenin e Badovcit (FOTO LAJM) Policia në bashkëpunim me Shoqatën e peshkatarëve dhe disa zhytës kane nxjerrë një barke nga Liqeni i Badovcit, te shtyl
Apeli le në paraburgim të arrestuarit e Badovcit Gjykata e Apelit ka vendosur që të lerë në fuqi masën e paraburgimit ndaj pesë personave që u arrestuan dy javë më parë
Çfarë mendonte i arrestuari i "Badovcit" për sulmet e ISIS në Kosovë (VIDEO) Njëri nga pesë të arrestuarit e rastit të "Badovcit", Fehmi Musa, ka folur pak kohë më parë për ISIS dhe kërcënimet e ti
Dy nga të arrestuarit e Badovcit pjesëtarë të ISIS Dy nga pesë të arrestuarit për përgatitje të veprave terroriste tek liqeni i Badocit kanë qenë pjesëtarë ISIS në Siri. A
Rojet e Badovcit ishin paralajmëruar për rrezikun nga ISIS Patrullimet e dy veturave të kuqe me persona me mjekra të gjata, si dhe paralajmërimi që ua kishte dhënë shefi i tyre dy
Sot vendimi ndaj të dyshuarve për terrorizëm Gjatë ditës së sotme pritet që të merret vendimi për pesë të dyshuarit për terrorizëm që u arrestuan të shtunën afër liq
Prishtina pa ujë nga frika e helmimit të ujit nga të arrestuarit për terrorizëm Disa lagje të kryeqytetit janë pa ujë që në orët e para të mëngjesit të sotëm. Lagjet e prekura janë ato që furnizohen n
Shkon në 5 numri i të arrestuarve për terrorizëm Edhe dy persona të tjerë janë arrestuar nga Gjykata Themelore e Prishtinës si të dyshuar për involvim në rastin e mbrëms
Policia kishte informata për një kërcënim të mundshëm në Badovc Menaxheri i pikës së kompanisë Rosa (kompani kjo e cila prodhon ujë për shitje) në Liqenin e Badovcit, ka thënë se tri j
Aksident i rëndë te Liqeni i Badovcit, 7 të lënduar (VIDEO) Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak çastesh në afërsi të fshatit Mramor, te Liqeni i Badovcit, ku janë përfshirë di
Përmbyset makina pranë Liqenit të Badovcit Një makinë me targa të Kosovës është aksidentuar mëngjesin e sotëm në rrugën pranë liqenit të Badovcit, përcjell Express
Del nga shtrati uji i liqenit të Badovcit për shkak të reshjeve Mëngjesin e sotëm ka filluar dalja e ujit nga shtrati i liqenit të Badovcit, gjë që ka ardhur si rrjedhojë e reshjeve dh
Po digjen malet përreth Badovcit Malet përreth Liqenit të Badovcit janë përfshirë nga zjarri. Pyjet kanë marrë flakë, sidomos gjatë orëve të pasdites
Nis mbushja e Badovcit me ujë Përfunduan punimet për hapjen dhe renovimin e kanalit për furnizim me ujë të liqenit të Badovcit nga liqeni i Ujmanit. K
Thaçi: Brenda 7-10 ditësh fillon furnizimi me ujë Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, ka premtuar sot se së shpejti do të ketë furnizim të rregullt me ujë në Prishtinë.