bĂrĂ

Chelsea dhe Tottenham ndajnë pikët (VIDEO) Një barazim i bardhë pa gola në supersfidën e javës së 10-të të Premier League mes Chelsea dhe Tottenham. Një ndeshje
Meçi mes gjigandëve, Mike Tyson dhe Roy Jones mbyllet në barazim Ka përfunduar meçi madh ndërmjet Mike Tyson dhe Roy Jones, duel ky që i takoi kategorisë së rëndë në boks. 54 vjeçari
Inzaghi thumbon Pirlon pasi i mori barazimin Nuk është një goditje për mikun e tij të shumë betejave Andrea Pirlo, por mund të duket kështu. Filippo Inzaghi, pikë
Befasohet Liverpooli, Brighton barazon në "frymën e fundit" (VIDEO) Liverpool është befasuar në minutat të ndeshjes ndaj Brighton. Vendasit nuk janë dorëzuar dhe arritën të barazojnë r
Nesër protestë në Shkup për barazinë e flamurit shqiptar me atë maqedonas Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut pak më ndryshe do të shënojnë këtë 28 Nëntor. Për nesër në ora 14 e 30 minuta ësht
CR7 magjik Juventus barazon shifrat (VIDEO) Cristiano Ronaldo ka barazuar shifrat ndaj Ferencvaros. Portugezi realizoi një gol mjaft të bukur duke shkarkuar të m
Chelsea dhe Sevilla sigurojnë kualifikimin (VIDEO) Chelsea dhe Sevilla janë dy skuadrat e para që kanë siguruar kualifikimin në 1/8-at e Champions League pas fitoreve resp
"Çmendet" Interi, shënon dy gola në 3 minuta dhe barazon shifrat (VIDEO) Interi nuk dorëzohet. Zikaltrit kanë shënuar dy gola në 3 minuta duke barazuar në kohë rekord 2-2 Torinon. Për In
Ajaxi fillon revanshin, shkëputet në krye të Eredivisien Ajaxi i Amsterdamit e çoi në 5 numrin e fitoreve radhazi në Eredivisie. Harkëtarët kaluan lehtësisht në shtëpi me rezul
Partizani dhe Laçi ndajnë pikët në një barazim të "thatë" Është mbyllur në barazim pa gola ndeshje mes Partizanit dhe Laçit në "Elbasan Arena" e vlefshme për javën e 3-të në Kate
Reali në vështirësi, ndalet në barazim edhe nga Villarreal (VIDEO) Real Madridi ka arkëtuar vetëm një pikë në udhëtim të Villarreali (1-1). Ndeshja ishte e baraspeshuar me dy skuadrat
Bayern Munich barazon rezultatin ndaj Werder Bremen (VIDEO) Pas pjesës së parë të mbyllur në avantazhin minimal të miqve, Bayerni ka arritur të barazojë në të dytën. Është Coman
Nuk zgjat shumë gëzimi i Kosovës, barazon Sllovenia (VIDEO) Sllovenia ka arritur të barazojë rezultatin përballë Kosovës. Vetëm pesë minuta pasi shënoi Kosova, sllovenët arritën
Ramos lë pas Buffon dhe shenjestron legjendën e Egjiptit Sergio Ramos humbi dy penallti përballë portierit Sommer në barazimin 1-1 të Spanjës në fushën e Zvicrës, megjithatë mbr
Gjermania përmbys rezultatin ndaj Ukrainës (VIDEO) Luani nuk duhet ngacmuar, Ukraina vendosi ta bëj dhe po e pëson. Pas golit të miqve, Gjermania reagon dhe përmbys rez
Messi tërbohet pas barazimit me Paraguain: Na vodhe dy herë (VIDEO) Argjentina nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 në sfidën kundër Paraguajit, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikueset e
Barazon Puskas, Ronaldo bëhet golashënuesi i katërt më i mirë në histori të futbollit Cristiano Ronaldo ka barazuar rekordin e Ferenc Puskas, duke u bërë golashënuesi i katërt më i mirë në historinë e futbo
Ramos nuk di të ndalet, barazon rekordin e Buffon dhe synon atë botëror Pesë minuta para përfundimit të ndeshjes Spanjë – Holandë, Sergio Ramos u inkuadrua për të bërë historinë. Ishte para
Superliga e Kosovës, Prishtina ndalet në barazim Në ditën e sotme janë zhvilluar tre ndeshje të IPKO Superliga e Kosovës. Bie në sy fitorja në “frymën e fundit” e Drenic
Milanin e shpëton Ibra në fund (VIDEO) Milani barazon 2-2 në fund një ndeshje që pa gjithçka… Tranversë, dy gola të anuluar, penallti e humbur nga Ibrahimovic