999 rezultate për

bĂhen

Brenda burgut ku mbahet Hashim Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO LAJM) Gjykata Speciale ka publikuar akuzat për Hashim Thaçin dh eish-komandantët e UÇK-së. Këta të fundit prej disa javësh tas
Zgjedhjet në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut mbahen më 29 nëntor Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka shpallur datën e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për Kryetar në Komun
Meta nuk pajtohet me Kryemadhin: Jam kundër atyre që bëjnë thirrje mos të mbahen maskat Presidenti Ilir Meta gjatë një konference për shtyp u shpreh se qytetarët duhet të jenë të kujdeshëm dhe të respektojnë
Pse peshoret mbahen si shenja më tërheqëse e horoskopit Nëse ka një shenjë horoskopi që shquhet për sharm dhe marrëdhënie të shkëlqyer me pasqyrën, është Peshorja. Yjet jan
Brataj: Ja pse është e rëndësishme të mbahen maskat Duke filluar nga e enjtja (15 tetor), maska do të bëhet e detyrueshme për qytetarët në çdo ambient jashtë shtëpisë. K
Vështrimet e turpshme që do të mbahen mend gjatë, kanë vënë në siklet VIP-at (FOTO LAJM) Yjet përballet çdo ditë me momente mjaft të sikletshme që i bëjnë të skuqen para të gjithëve. Për momentin duket sikur g
Shqiptarët tërheqin lekët nga banka pas pandemisë, kaq lekë mbahen nëpër shtëpia (FOTO LAJM) Kriza e epidemisë së Covid-19 ka nxitur një rritje të qarkullimit të parasë jashtë bankave. Të dhënat e Bankës së Shqipë
Dule pas takimit me Metën: Zgjedhjet të mbahen në datën më të shpejtë që lejon kushtetuta Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule pas takimit që ka zhvilluar me presidentin Meta ka kërkuar gjithashtu datën më të shpejtë të
Tifozët e Barcelonës nuk përmbahen, hyjnë në "Camp Nou" dhe duan kokën e Bartomeut (VIDEO) Tifozët e Barcelonës kërkojnë dorëheqjen e Bartomeut. Reagimi i popullit të Barcelonës shpërthen në mbrëmje pas lajmi
DETAJET/ 12 pacientë u shëruan tek Infektivi, mbahen të shtruar prej pasojave të sëmundjes Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 932 testime për vlerësimin e infektimit nga virusi SARS COV2, dhe 155
Sëmundjet e gjakut: Ja çfarë janë, nga se shkaktohen dhe si mund të mbahen nën kontroll! Në sëmundjet e gjakut bëjnë pjesë: helmimi i gjakut (sepsa), hemofilia, tromboza , pagjakësia (anemia), leukemia, etj.
Në Maqedoninë e Veriut mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare 2020, ja kur mbyllen votimet Sot Maqedonia e Veriut nga ora 07 deri në 21.00 voton për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 15 korrikut 2020. N
Maqedonia e Veriut sot mban zgjedhjet e jashtëzakonshme Dita e sotme përkon me ditën e zgjedhjeve për Maqedoninë e Veriut. Këto zgjedhje janë të veçanta pasi do mbahen teksa CO
Në gusht mbahen zgjedhje të parakohshme në Kosovë, Albin Kurti kthehet kryeministër në shtator Muaji gusht pritet të jetë muaji i zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë. Qeveria aktuale e Avdulla Hotit nuk do të mun
Infektimi i deputetit Arben Gashi, seancat e Kuvendit mund të mbahen online Për shkak të pandemisë së COVID-19, Kuvendi i Kosovës ka disa muaj që ka mbetur gjysmë i bllokuar në punën dhe efikasite
Besa Shahini: Zgjedhjet në universitete do mbahen në 30 korrik Zgjedhjet në universitete do të mbahen në datën 30 korrik të këtij viti. Vendimin e ka bërë publik ministrja e Arsimit,
Nuk përmbahen më, Eros Grezda i shpreh publikisht dashurinë Oriolës (FOTO LAJM) Pas konfirmimit të lidhjes së tyre, tashmë modelja Oriola Marshi dhe futbollisti Eros Grezda janë të lirë të shijojnë da
Caktohet data e zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe ai i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, kanë arritur marrëveshje për datën e zgjedhjeve
Maqedonia e Veriut para krizës politike, opozita paralajmëron bojkotin e zgjedhjeve Në Maqedoninë e Veriut të shtunën në mesnatë ka përfunduar gjendja e jashtëzakonshme dhe pas kësaj kanë nisur të rrjedhi
Shifrat në rritje me COVID-19 nxisin përplasjet për datën e zgjedhjeve Rritja e numrit të të infektuarve me koronavirus ka thelluar përplasjet mes partive për datën e zgjedhjeve në Maqedoninë