999 rezultate për

azilkerkuesve

Rritet numri i azilkërkuesve në Kosovë, 649 sirianë hynë në mënyrë ilegale Më shumë se 1 mijë e 409 persona, shumica prej tyre nga Siria, gjatë vitit 2020 kanë kërkuar azil në Kosove. Nga gjit
Për tu marrë shembull, Portugalia u jep nënshtetësinë azilkërkuesve për shkak të pandemisë Portugalia ka vendosur tu japë nënshtetësinë të gjithë emigrantëtvedhe azilkërkuesit që ishin në proces verifikimi. K
Alarmante! Shqipëria mes 10 vendeve me numrin më të madh të azilkërkuesve në BE Sipas raportit të Agjencisë Evropiane për Azilin (EASO) Shqipëria vazhdoi të ishte mes dhjetë vendeve me numrin më të ma
Bie numri i azilkërkuesve për në Gjermani Ministria e brendshme gjermane së fundmi ka deklaruar se janë regjistruar 122 225 kërkesa për azil që nga fillimi i viti
2000 kërkesa në muaj, rritet numri i azilkërkuesve shqiptarë Numri i shqiptarëve azilantë që trokasin nëpër dyert e Europës është rritur gjatë Korrikut, tregojnë të dhënat më të fun
Rritet numri i azilkërkuesve në Evropë, kush kryeson Zyra për Azil e Bashkimit Evropian (EASO ) thotë se numri i njerëzve që kërkojnë mbrojtje ndërkombëtare në vendet evropi
BE bën thirrje të ndërmerren hapa ndaj azilkërkuesve Delegacioni i BE në Tiranë ka reaguar pas debatit të krijuar dhe zhurmës nga deklaratat e Komisionerit të Bashkimit Evro
Frymëzohet nga Xhaka dhe Shaqiri, refugjati sirian bën shqipnjën (VIDEO) Tabi, refugjat lufte u emocionua dje kur pa dy shqiptarë të festonin me shqiponjë fitoren me Serbinë. Ai është një 23
Si në luftë, 157 mijë shqiptarë kanë kërkuar azil në BE prej vitit 2013 Shqipëria renditet e shtata në botë për numrin e azilkërkuesve në Bashkimin Europian në vitin 2017, pas shteteve që i ik
Ngrohja globale pritet të rrisë numrin e azilkërkuesve në Europë Ndryshimi i klimës parashikohet të rrisë masivisht numrin e azilkërkuesve në Europë, nëse vazhdojnë tendencat e ngrohjes
Bie numri i azilkërkuesve në Gjermani për vitin e dytë radhazi Numri i azilkërkuesve në Gjermani, që kishte rënë ndjeshëm në vitin 2016 pas kulmit të mbërtijeve të migrantëve në vitin
Media franceze për Shqipërinë: Vend i narkotrafikantëve Ish-kryeministri Berisha duke ju referuar një shkrimi të publikuar nga një media freanceze për Shqipërinë e ka cilësuar
U priten përfundimisht shpresat 36 azilkërkuesve shqiptarë Sot pasdite u riatdhesuan në aeroportit 'Nënë Tereza' 36 shtetas shqiptarë të cilëve u ishte refuzuar kërkesa për azil n
Gjermania "fshesën" 150 azilkërkuesve nga Shqipëria dhe Kosova Me një aeroplan të përbashkët që është nisur sot në orët e mesditës nga Aeroporti i Dyseldorfit, janë riatdhesuar 150 az
Shqiptarët kryesojnë listën e azilkërkuesve që ende janë në pritje Rreth gjysma e të gjithë azilkërkuesve që kishin aplikuar në vendet e Bashkimit Europian, Norvegji dhe Zvicër gjatë viti
Gjermania fillon dëbimin e azilkërkuesve Gjermania ka dëbuar për në Afganistan 8 persona, pasi ju refuzoi kërkesën për azil. Ministri i brendshëm i Bavarisë,
Basha sulmon Ramën për numrin e lartë të azilkërkuesve Kreu i PD-së, Lulzim Basha me anë të një statusi në Facebook ka reaguar për numrin e lartë të azilkërkuesve shqiptarë në
Franca dhe Gjermania “fshesën” azilkërkuesve, 3 chartera vetëm sot (VIDEO) Vijon pasivisht kthimi nga vendet e BE-së, (Franca dhe Gjermania), i shtetasve shqiptarë që kishin kërkuar azil për moti
Shtohen masat ndaj azilkërkuesve, ndalohen 39 shqiptarë në Rinas Liria për të udhëtuar në zonën Shengen tashmë do të jetë e kufizuar për shqiptarët pas fluksit të kërkesave për azil n
Gjykata Evropiane lejon deportimin e azilkërkuesve Gjykata Evropiane e Drejtësisë vendosi që ligji, i cili kërkon nga refugjatët që të aplikojnë për azil në shtetin e parë