999 rezultate për

azilkerkuesit

Mundësi e artë për azilantët shqiptarë në Gjermani, mund të marrin 1200 euro Ministria e Brendshme gjermane ka nisur një fushatë të polemizuar, duke premtuar pagesën e një viti qira për azilkërkues
Merkel kthen mbrapsht azilkërkuesit, do nisë dy chartera drejt Italisë në tetor Dy avionë charter të mbushur me azilkërkues do të mbërrijnë nga Gjermania në Itali më datë 9 e 19 tetor duke kthyer pas
Franca është vendi i preferuar, Shqipëria thyen rekord për azilkërkuesit në BE Shqipëria vijon të jetë shteti europian me numrin më të lartë të azilkërkuesve në BE. Sipas statistikave që ka publi
Zbulohet plani, ç’do ndodhë me azilkërkuesit e refuzuar në Gjermani “Pjesa dërrmuese e azilkërkuesve nga Ballkani në thelb vijnë në Gjermani për arsye ekonomike”. “Ky është shpërdorim i së
Kancelarja Merkel arrin marrëveshje me 14 shtete të BE-së për azilkërkuesit Kancelarja gjermane Angela Merkel ka arritur të ketë mbështetjen e 14 anëtarëve të Bashkimit Evropian, të cilët thonë se
Kjo i pret shqiptarët nëse shkojnë për azil në Gjermani Në një qendër të parë model në Gjermani do të strehohen azilkërkuesit deri sa të sqarohet me saktësi identiteti i tyre e
Gjermani, pritet ashpërsimi i masave për azilkërkuesit Ministri i ri i Brendshëm i Gjermanisë Horst Seehofer do të ndërmarrë masa për të përshpejtuar procedurat për azilin dhe
Lajm i mirë për azilkërkuesit në Britani Britania po përfiton “shumë pak” nga një marrëveshje e Bashkimit Europian, e njohur ndryshe si “Rregullacioni i Dublinit
Ministri francez jep alarmin për azilkërkuesit shqiptar në Francë Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm francez sot kanë zhvilluar një takim nga ku po mbajnë dhe konferencë për
Gjermani jep 4 000 euro për familjet azilkërkuese, Andrea tregon ç’do të bëjë Një program shpërblimi për azilkërkuesit që kthehen vullnetarisht në vendet e tyre të origjinës. Ky është projekti i
Azilkërkuesit në BE, Shikoni kujt ia kalon Shqipëria Megjithese ne trend ulës, shqiptarët vijojnë të kryesojnë Evropën për nivelin e lartë kërkesave për azil në vendet e BE-
Franca i jep detyra Policisë të Kosovës për azilkërkuesit Azilkërkuesit shqiptarë në Francë janë bërë një shqetësim për autoritetet e këtij vendi. Qeveria franceze i ka ngarkuar
Harrojeni Gjermaninë! Kanadaja është vendi më bujar për azilantët Azilkërkuesit janë shtuar në masë nga e gjithë bota, duke iu drejtuar shteteve të sigurta për të siguruar edhe jetën e t
Gjermania ashpërson masat për azilkërkuesit Arrest dëbimi, pranga elektronike e implantuar, kontrollimi i telefonave celularë të refugjatëve me votat e koalicionit
PLANI / Si po i dëbon Gjermania azilkërkuesit? "Në fund, kabineti federal nuk e zbuti pozicionin e tij. Megjithë protestat e veprimtarëve të të drejtave të njeriut dhe
Gjermania do dëbojë azilkërkuesit? Ja plani i Merkel Gjermania po përgatitet të dëbojë refugjatët, gjë e cila është kontestuar nga opozita e organizatat e azilantëve. Për
Jeta e mjerueshme e emigrantëve në kampet australiane (FOTO LAJM) Më shumë se 1,250 azilkërkues të cilët çdo ditë jetojnë me shpresë se do të arrijnë në Australi, ndërsa u duhet që të vu
180 000 euro ISIS-it për të bombarduar Evropën, pranga azilkërkuesit në Gjermani Autoritetet gjermane kanë arrestuar një azilkërkues sirian 38 vjeç nën dyshimin se i ka kërkuar ISIS-it një shumë të maj
Bavaria në luftë me azilkërkuesit kosovarë Rajoni i Ballkanit është konsideruar si një vend i sigurt. Kështu, shanset që refugjatët kosovarë të fitojnë azil në
Gjermania ndryshon ligjin e punësimit, ja si përfitojnë azilkërkuesit Azilkërkuesit, të cilëve u lejohet të qëndrojnë në Gjermani, do të kenë më shumë akses në tregun e punës pas miratimit t