999 rezultate për

azilkerkues

BE bën thirrje të ndërmerren hapa ndaj azilkërkuesve Delegacioni i BE në Tiranë ka reaguar pas debatit të krijuar dhe zhurmës nga deklaratat e Komisionerit të Bashkimit Evro
Nga modele në azilkërkuese, çfarë ndodhi me vajzën e kopertinave (FOTO LAJM) Modelja e njohur iraniane ka përfunduar e pastrehë në Paris. Negin Ahm e lindur në një familje që nuk donte regjimin e
E pabesueshme, azilkërkuesi gjen 16 500 franga dhe i kthen në polici 16 500 franga, të cilat i kishte tërhequr në bankë dhe i kishte ruajtur në një qese plastike, një burrë i moshuar donte
Mundësi e artë për azilantët shqiptarë në Gjermani, mund të marrin 1200 euro Ministria e Brendshme gjermane ka nisur një fushatë të polemizuar, duke premtuar pagesën e një viti qira për azilkërkues
Azilkërkuesi shqiptar gjendet i vdekur në Francë Një shqiptar është gjetur i vdekur ditën e sotme në Francë. Tupi i pajetë i të riut është gjetur në i ri është gjetur
Merkel kthen mbrapsht azilkërkuesit, do nisë dy chartera drejt Italisë në tetor Dy avionë charter të mbushur me azilkërkues do të mbërrijnë nga Gjermania në Itali më datë 9 e 19 tetor duke kthyer pas
Franca është vendi i preferuar, Shqipëria thyen rekord për azilkërkuesit në BE Shqipëria vijon të jetë shteti europian me numrin më të lartë të azilkërkuesve në BE. Sipas statistikave që ka publi
Zbulohet plani, ç’do ndodhë me azilkërkuesit e refuzuar në Gjermani “Pjesa dërrmuese e azilkërkuesve nga Ballkani në thelb vijnë në Gjermani për arsye ekonomike”. “Ky është shpërdorim i së
Kancelarja Merkel arrin marrëveshje me 14 shtete të BE-së për azilkërkuesit Kancelarja gjermane Angela Merkel ka arritur të ketë mbështetjen e 14 anëtarëve të Bashkimit Evropian, të cilët thonë se
Frymëzohet nga Xhaka dhe Shaqiri, refugjati sirian bën shqipnjën (VIDEO) Tabi, refugjat lufte u emocionua dje kur pa dy shqiptarë të festonin me shqiponjë fitoren me Serbinë. Ai është një 23
Si në luftë, 157 mijë shqiptarë kanë kërkuar azil në BE prej vitit 2013 Shqipëria renditet e shtata në botë për numrin e azilkërkuesve në Bashkimin Europian në vitin 2017, pas shteteve që i ik
Kjo i pret shqiptarët nëse shkojnë për azil në Gjermani Në një qendër të parë model në Gjermani do të strehohen azilkërkuesit deri sa të sqarohet me saktësi identiteti i tyre e
Pacolli: Kur të liberalizohen vizat nuk do të ketë azilkërkues Në ditën kur në Kuvendin e Kosovës zhvillohej debati rreth votimit për ratifikimin e Marrëveshjes për demarkacionin e ku
Gjermani, pritet ashpërsimi i masave për azilkërkuesit Ministri i ri i Brendshëm i Gjermanisë Horst Seehofer do të ndërmarrë masa për të përshpejtuar procedurat për azilin dhe
Nëse shkoni për azil në Britani nuk ktheheni në shtetet e BE-së Britania po përfiton “shumë pak” nga një marrëveshje e Bashkimit Europian, e njohur ndryshe si “Rregullacioni i Dublinit
Lajm i mirë për azilkërkuesit në Britani Britania po përfiton “shumë pak” nga një marrëveshje e Bashkimit Europian, e njohur ndryshe si “Rregullacioni i Dublinit
Kërkohet burgim i përjetshëm për azilkërkuesin afgan që vrau gruan e konvertuar Prokurorët gjermanë kanë kërkuar dënim me burgim të përjetshëm për një azilkërkues afgan, i akuzuar për vrasjen e një gr
Riatdhesohen vullnetarisht 130 shqiptarë azilkërkues në Francë Rreth 130 shtetas shqiptarë, të cilëve iu është mohuar kërkesa për azil në francë, janë rikthyer në Shqipëri pasditen e
Azilkërkuesi i vogël jeton me ankthin e dëbimit: Mos me ktheni në Shqipëri! Afro 60 mijë shqiptarë kërkuan azil në Gjermani në vitet 2014-2015. Shumë syresh familje me fëmijë në moshë shkolle.
Gjermani, strehimoret për azilkërkues kanë mbetur bosh Fluksi i refugjatëve në Gjermani është bërë më i vogël. Rreth 90,000 azilkërkues erdhën në gjysmën e parë të vitit 2017.