999 rezultate për

azilit

Brazili tronditet nga skandali më i madh i korrupsionit Brazili është tronditur nga skandali më i madh i korrupsionit në historinë e tij, pasi gjykata shpalli hapjen e hetimeve
Alarmohen banorët në Kinostudio, ja çfarë ndodhi mbrëmë brenda azilit të moshuarve (VIDEO) Në rrjetet sociale po qarkullon një video e cila ishte regjistruar në pjesën e jashtme të një azili që ndodhet në zonën
Ulërima që të ngjethin mishin, punonjësit e azilit rrahin të moshuarin (VIDEO) Një video shokuese e publikuar nga “JOQ” tregon se në një azil privat për moshat e thyera që ndodhet në zonën e Kinostud
Legjenda e Brazilit: Neymar s'do kishte vend as në stol te Brazili më 1970 Neymar është lideri i përfaqësueses aktuale të Brazilit, por një ish-lojtar i Selecao-s mendon se ai nuk do të ishte pje
E dashura e Neymar kërcim provokues në karnavale (VIDEO) Bruna Marquezine është e dashura e “yllit” të Brazilit dhe Barcelonës, Neymar Jr. Ajo ka shpërthyer në një kërcim se
Përleshje në një tjetër burg të Brazilit, të paktën 33 të vdekur (VIDEO) Të paktën 33 të burgosur kanë mbetur të vrarë pas një tjetër përleshje të ndodhur në një burg në veri të Brazilit. Se
Tragjedi në Brazil/ Ndahet nga gruaja, i hyn në banesë dhe vret 11 persona Një person i armatosur ka hyrë në një banese dhe ka vrarë të paktën 11 persona natën e Vitit te Ri ne Campinas, qytet ne
Politikanët gjermanë kërkojnë ashpërsim të ligjeve të azilit Kurrë më parë ligjet e sigurisë dhe të azilit nuk kanë qenë kaq të ashpra sa tani. Po a është kjo zgjidhja për rrezikun
Federata braziliane urdhëron Chapecoensen të luaj ndeshjen e fundit Ka kaluar vetëm një javë nga tragjedia që tronditi botën e futbollit por Fedetara e Brazilit nuk e ka ndërmend ta lërë m
Argjentina me Messin ka udhëtuar me avionin e rrëzuar në Kolumbi (FOTO) Kombëtarja e Argjentinës mund të ishte përfshirë në një tragjedi të madhe pasi 18 ditë më parë udhëtoi drejt Brazilit me
Trafikanti në Romë kapet me kokainë të lëngshme në shollën e atletes (VIDEO) Zyrtarë të doganave që zhvilluan një operacion të përbashkët me policinë në një Aeroport në Romë, vlerësuan se linja e f
Ndahet nga jeta ish-kapiteni legjendar i Brazilit Kapiteni i Brazilit në Kupën e Botës 1970, Karlos Alberto, është ndarë nga jeta në moshën 72 vjeçare. Ish¬mbrojtësi r
Neymar vulos fitoren e Brazilit në Rio me një tatuazh special Sulmuesi Neymar, pas fitores historike të medaljes së artë në futboll me ekipin e Brazilit në Rio 2016, ka vendosur që t
Thaçi i kërkon Brazilit, Argjentinës dhe Sllovakisë të njohin Kosovën Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet me presidentë dhe liderë shtetëror gjatë qëndrimit
Maqedonisë dhe Brazilit tashmë pa viza Maqedonia dhe Brazili kanë lidhur marrëveshje për regjim pa viza. Regjimi pa viza hynë në fuqi më 27 gusht. "Qyte
Armina: Ja me kë e ka inatin Shkëlzeni në këtë Europian Armina Mevlani është ndjekëse e rregullt e sportit si trashëgim ndër vite nga familja e saj. Ndonëse tifozeritë e të afë
Zonja e parë e Brazilit 43 vjet më e re se Presidenti Marcela Temer tashmë është Zonja e parë e Brazilit. Pas votimit për largimin e presidentes Dilma Rousseff, zëvendësuesi
Barcelona i bën "bllok" Brazilit, Neymar nuk luan në Kupën e Amerikës Neymar mund të luajë në Lojrat Olimpike në Rio në muajin gusht, por jo në Kupën Amerika në qershor. Kështu të paktën
Luis Suarez është sërish "i lirë" Ylli i Barcelonës, Luis Suarez i ka dhënë fund pezullimit 21­mujor të vendosur nga FIFA dhe është gati të kthehet të lua
Gjermania voton sot paketën "çnjerëzore" për azilin Parlamenti gjerman voton sot paketën e re shumë më të ashpër të ligjeve të azilit në mesin e kritikave të një pjese të o
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.