999 rezultate për

azem

INTERVISTA/ Rrëfehet Daljana Sejdia: Jam e lumtur, sportin e mora përsipër me entuziazëm dhe ia dola, prindërve u jam mirënjohës (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur sportive Daljana Sejdia në një intervistë ekskluzive për Albeu.com, dhënë gazetarit Gerli Doko, na
I pandehur për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia përballet me Krimet e Rënda Izet Haxhia është gjendur sot përballë Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Kjo për arsye të transferimit të dosjes "Azem
Hajdari reagon pas përplasjes me të riun: Më shqetëson mbyllja e shkollës "Azem Hajdari" (VIDEO) Deputetja Rudina Hajdari pas incidentit në shkollën “Shejnaze Juka” në Shkodër, në një deklaratë për mediat ka thënë se
Fejohet Azem Hajdari: Kjo është bukuroshja në krah të tij (FOTO LAJM) Të gjithë e dinë moshën e Azem Hajdarit junior, sepse kur u vra babai i tij i ndjerë, nga i cili ka trashëguar emrin, ai
Duhet të ishin pritur me entuziazëm, por iPhone-t e rinj po friksojnë njerëzit Ndërsa Apple hodhi të martën në treg tre modelet më të fundit të iPhone, ajo që duhej të ishte risia më e madhe, tre kam
Nderimet për Azem Hajdarin, Basha 'injoron' Rudinën kur takohet me Kirin (FOTO LAJM) Ditën e sotme është përkujtuar 21 vjetori i vdekjes së Azem Hajdarit, liderit të Lëvizjes së Dhjetorit në rrevoltën që s
Basha shtrëngon duart me Rudina Hajdarin tek varri i Azemit pas përjashtimit nga PD (FOTO LAJM) Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka shtrënguar duart me vajzën e Azem Hajdarit në ceremoninë që u zhvillua te memoriali pr
21 vite nga vrasja e Azem Hajdarit Sot bëhen 21 vite nga vrasja në Tiranë e deputetit dhe ish-kryetarit të parë të Partisë Demokratike, Azem Hajdari. Az
Enca s'ka turp dhe i jep një mesazh meshkujve që nuk e çojnë në orgazëm (FOTO LAJM) Këngëtarja shqiptare Enca, ka postuar në Instagram foto në bikine duke theksuar linjat e saj. Enca ka shkruar “Nëse n
Shqipëria një "prezervativ", kurse Kosova një fantazëm: Si e imagjinon artisti gjerman Europën (FOTO LAJM) Të gjithë e njohin Italinë në hartë për shkak të formës së çizmes, por një gjerman ka prezantuar mënyrën se si i sheh h
Turp, dëmtohet varri i heroit shqiptar Varri i heroit kombëtar të rezistencës shqiptare kundër pushtuesve serbë, Azem Galicës është dëmtuar sot nga disa person
Vrau Azem Hajdarin, gjykata jep vendimin për Izet Haxhinë Gjykata e Apelit për Krime të Rënda ka rrëzuar kërkesën e Izet Haxhisë për ndryshim mase ndërkohë që seanca e radhës ës
"I dinte sekretin e madh, Azem Hajdari kishte plan vrasjen e Sali Berishës" Avokati i Izet Haxhisë, Idajet Beqiri, ka bërë një deklaratë të fortë sot në media duke theksuar se Azem Hajdari kishte
Bamir Topi: Ç'më tha Sali Berisha fill pas vrasjes së Azemit Ish-Presidenti Bamir Topi ka shkruar nw librin e tij edhe momentet kur u vra Azem Hajdari si edhe revoltwn qw pasoi duke
Vrasja e Azem Hajdarit, Bamir Topi: Si më çoi Berisha drejt kurthit me armë në Shkodër Ish-presidenti Bamir Topi ka treguar se çfarë i ka thënë sipas tij Berisha pas vrasjes së Azem Hajdarit dhe devijimi i c
Rudina lexon në Kuvend fjalët e Azem Hajdarit 28 vite më parë Rudina Hajdari gjatë fjalës së saj sot në foltoren e Kuvendit pas akuzave kundër klasës politike risolli duke lexuar fja
Aeroporti "fantazëm", aty ku asnjë avion nuk fluturon prej 40 vitesh (FOTO LAJM) Në këtë aeroport, avionet janë gjithnjë me "vonesë"! Madje, nuk fluturojnë fare që prej vitit 1973. Bëhet fjalë për a
Vrasja e Azemit, pyetjet që Izet Haxhia do t'i bëjë Berishës në gjyq pas rihapjes së dosjes Gjykata ka pranuar kërkesën e Izet Haxhisë për të rigjykuar nga fillimi vrasjen e Azem Hajdarit. Ashtu siç tha edhe avok
DËSHMIA/ Nata e vrasjes së Azem Hajdarit, kush e thirri dhe kush qëlloi Gjykata vendosi sot rigjykimin e vrasjes së Azem Hajdarit duke u rikthyer kështu 20 vite pas në atë që quhet "Vrasja e S
E BUJSHME/ Rihapet dosja e vrasjes se Azem Hajdarit Gjykata e Apelit ka vendosur sot të pranoj kërkesën e Izet Haxhisë për të hapur dosjen “Hajdari”. Sipas Apelit, Haxh