999 rezultate për

axurre

Peruja rrezikon përjashtimin, Axurrët shpresojnë ta zëvendësojnë Kombëtarja peruane rrezikon zyrtarisht pjesëmarrjen në Botërorin e Rusisë, dhe këtë gjë e thotë vetë gazeta amerikano ju
Suedia fiton kundër Italisë, Axurrët shokohen në "Friends Arena" Suedia ka mposhtur Italinë në ndeshjen e parë të "play-off"-it që të dërgon në Kupën e Botës "Rusi 2018", pasi zhvillohe
Axurrët rrezikonë edhe në shortin e Botërorit "Rusi 2018" Në rast të një kualifikimi të mundshëm që do të luajë ndeshjet e “play off”-it, që vlejnë për një vend në Botërorin "Rus
STATISTIKAT/ A thyhet sonte "tersi"? Shqipëria s'u ka shënuar asnjëherë "axurrëve" (VIDEO) Sonte Shqipëria ka në dorë që t'ia vështirësoj punët Kombëtares Italiane për botërorin "Rusi 2018", ku "Axurrët" duhet t
Tronditet Italia, ylli i "axurrëve" rrezikon sfidën me Shqipërinë Në prag të ndeshjes së të premtes ndaj Italisë, vijnë lajme të mira nga "Concerciano". Shtylla e mbrojtjes së Italisë, L
Buffon luan një ndeshje të veçantë ndaj Shqipërisë Ndeshja me Shqipërinë do të jetë mjaft e veçantë për kapitenin e Italisë, Gianluigi Buffon. Gardiani i kombëtares "axurr
E dashura italiane zgjedh "axurrët" për Malokun, por ai do Shqipërinë (FOTO LAJM) Nuk kanë vetëm yjet e futbollit histori të bukura dashuri. E tillë mund të cilësohet dhe ajo mes talentit shqiptar të Pe
Boateng rrëfehen penalltinë që u dhuroi "axurrëve" Qendërmbrojtësi gjerman Zherom Boateng, tregon emocionet e tij dhe analizon ndeshje. "Ishim skuadra më e mirë në fushë,
Bild: 7 arsye pse këtë herë e mundim Italinë (FOTO LAJM) Italia konsiderohet si ‘macja e zezë’ e Gjermanisë, por këtë herë mediat gjermane flasin me bindje; Bordoja do të jetë f
Chiellini kalon në avantazh Italinë, “axurrët” të frikshëm (VIDEO) Italia dhuron spektakël ndaj Spanjës në 33 minutat e para duke dominuar dhe duke arritur që të shënojë golin e avantazhi
Edhe Italia s'do na ndihmonte, “axurrët” thyhen nga Irlanda (VIDEO) Nuk do të ishim kualifikuar as nëse do të mbetnim në dorën e Italisë. Kombëtarja “axurre” ka pësuar një humbje minimale
"Ja si refuzova një skuadër italiane, te 'axurrët' ... kurrë mos thuaj kurrë" Trajneri i Kombëtares sonë Gianni De Biasi ka dhënë një intervistë për të përditshmen "Il Messagero" ku ka prekur shumë
Italia "pushton" US Open, sot luhet finalja e gjitha "axurre" Nuk kishte ndodhur kurrë më parë që dy teniste italianeshkojnë në finalen e një turneu të Grand Slam. Bëhet fjalë për Fl
Elseid Hysaj është i Napolit Pak minuta më parë mbrojtësi i Kombëtares shqiptare Elseid Hysaj ka firmosur pë Napolin. Lajmi jepet nga SkySport, sipas
Italia, 10 minuta për të mposhtur Holandën (VIDEO) Debutim pozitiv për Antonio Conte në krye të pankinës së Italisë. Përballë 50 mijë spektatorëve në stadiumin "San Nicola
Axurrët rikthehen në Itali, Prandelli përqafon Pirlon (FOTO LAJM) Kombëtarja e Italisë ka mbërritur në Romë pas eleminimit që në fazën e grupeve të "Brazil 2014". Katër herë kampionët e
Itali-Uruguaj, Miss-et përkrahin Axurrët (FOTO LAJM) E gjithë Italia është me Kombëtaren e saj. Disa orë para ndeshjes vendimtare kundër Uruguajit edhe disa bukuroshe puljez
Juninho përqafon Pirlon: Je më i madhi! Ditë e madhe për Andrea Pirlon. Në fillim lajmi për rinovimin e kontratës me Juventusin deri në qershor 2016 dhe më pas
Italia, Axurrët pozojnë për Botëror (FOTO LAJM) Foto grupi për Italinë në Coverciano ku ka qënë i pranishëm edhe presidenti i Federatës Italiane të Futbollit Giancarlo
Italia, ja 30 Axurrët e mundshëm të Prandellit (FOTO LAJM) Jemi afër: brenda ditës së nesërme Cesare Prandelli duhet ti dorëzojë FIFA-s listën me 30 futbollistë nga të cilët 23 do