999 rezultate për

axhenden

Kurti e Rama flasin për axhendën e integrimeve evropiane për Shqipërinë dhe Kosovën Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti u takua dje me Kryeministrin e Republikës së Shqipërisë z. Edi Rama në Tira
Kosova në axhendën e Kongresit të FIFA-s Kosova do të jetë sërish pjesë e axhendës së FIFA-s. Ende pa një vendim përfundimtar për njohjen e federatës më të re në
Opozita braktis seancën e Kuvendit Update- Pas rreth katër orë debatesh, opozita braktisi pasditen e sotme seancën e Kuvendit duke e konsideruar të kryer m
Greqia, partner strategjik i Kosovës Ministrja e Integrimit Evropian, Vlora Çitaku ka takuar sot shefen e re të Zyrës Ndërlidhëse të Greqisë në Prishtinë, am
Inter, dy emra për sulmin (FOTO LAJM) Inter po mendon për ndërtimin e skuadrës për sezonin e ri 2014-2015/ Veçanërisht po mendohet për përforcimin e sulmit. O
Protesta e PD-së nuk pengon punën e Kuvendit Rendi i ditës në seancën e ardhshme parlamentare të së enjtes, ka qenë në qendër të diskutimit në mbledhjen që grupi i P
Juve, 5 emra për mesfushën (FOTO LAJM) Ka një emër të ri në axhendën e drejtuesve të Juventus përsa i përket repartit të mesfushës. Bëhet fjalë për mesfushorin
Milan, 2 kandidatë për portën (FOTO LAJM) Milan është në kërkim të një portieri me eksperiencë, i cili mund të zëvëndësojë sezonin e ardhshëm Christian Abbiatin j
Kosova do të respektojë axhendën e MSA Ministrja e Integrimeve Europiane, Vlora Çitaku në një intervistë për Deutche Welle është shprehur se Kosova është e gat
Meta takon krerët e grupeve: Seanca e radhës të enjten Update- Seanca e radhës së Kuvendit do të zhvillohet ditën e enjte. Kështu u shpreh kryetari i Parlamentit Ilir Meta në
Në fundjavë Thaçi udhëton drejt Washington-it Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi gjatë ditëve të fundit të javës do të udhëtojë drejt Washington-it. Ai do të bëjë nj
Sot, në axhendën e BE Maqedonia dhe Kosova Sot vendoset nëse Maqedonia do të marrë datën për negociata për t,u anëtarësuar në Bashkimin Evropian. Kjo do të vendose
LSI: Deklaratat e stisura nuk ndihmojnë axhendën e integrimit Lëvizja Socialiste për Integrim bëri sërish sot thirrje që klasa politike të kontribuojë për marrjen e statusit të vendi
8 emra në axhendën e Juventus (FOTO LAJM) Pavarësisht dekalratave të ditëve të fundit të Drejtorit të Përgjithshëm të Juventus, Giuseppe Marotta se bardhezinjtë n
Chelsea, 100 mln paund për 3 yje (FOTO LAJM) Sipas asaj që raporton tabloidi britanik "Daily Star", Chelsea është gati të invesatojë plot 100 milionë sterlina në mer
Reeker vijon me axhendën e takimeve Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Europën dhe Euroazinë, Philip Reeker do të vijojë edhe ditën e sotme m
Whitmore-Berishës: Mbështesim axhendën e Shqipërisë në krye të KiE Kryeministri Berisha u takua me presidentin e Kongresit Evropian të Autoriteteve Lokale Rajonale, Keith Whitemore, i cil
Zgjedhja e Presidentit, Fyle sjell mbikqyrësin Bashkimi Evropian vendos nën mbikqyrje procesin e zgjedhjes së Presidentit të ri të Shqipërisë. Më 7 qershor, mbërrin në
Arvizu: Kthimi i opozitës, jetik Aleksandër Arvizu, ambasadori i SHBA-së në Tiranë ka vlerësuar deklaratat e opozitës se do të marrë pjesë në Kuvend. Pje
Pacolli anullon axhendën pas vendimit të gjykatës Behgjet Pacolli, presidenti i Kosovës ka anuluar axhendën e sotme, ku kishte parashikuar një vizitë në Gjakovë. "Preside