999 rezultate për

axhenden

KE publikon axhendën, kur do diskutohet per Maqedoninë e Veriut Komisioni Europian i ka prezantuar Këshillit të Bashkimit Europian kuadrin negociues me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veri
Dash Shehi : Axhenda e Ramës nuk ishte pandemia, por shembja e teatrit! Kryetar i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar Dashamir Shehi thotë se shembja e godinës së Teatrit Kombëtar tregoi se axhenda
Osmani prezanton axhendën: Çdo të hënë mbledhje të Kryesisë, çdo të enjte seancë plenare Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit tha se tashmë do të jenë 14 komision
Vuçiç shkel axhendën dy ditore, kthehet sonte nëSerbi (VIDEO) Aleksandar Vuçiç i cili që nga mëngjesi po qëndron në Kosovë, megjithëse kishte paralajmëruar se do të qëndroj në Kosovë
Behgjet Pacolli: Kosova, fuqishëm në axhendën e Donald Trumpit Kryetari Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli thotë se Kosova doi tw hyjw fuqishwm nw agjendën dhe planet e Presidentit
Veliaj: Debati politik nuk devijon axhendën e qytetit Dy vjet pasi përuroi si ministër i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë shkollën profesionale të teknologjisë së informacionit
Meta në krah të Ramës: Nuk ia përcaktojmë ne axhendën! Një përplasje është shkaktuar sot në Kuvend ndërmjet Metës dhe Palokës, teksa ky i fundit kërkoi që kryeministri Rama të
Gjosha: Shqipëria e vendosur të avancojë me axhendën europiane Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, priti sot në një takim kortezie Ambasadoren e Greqisë, znj. Eleni Souran
“Euro 2016”, FSHF zbulon axhendën e Kombëtares Trajneri i Shqipërisë Gianni De Biasi dhe Federata Shqiptare e Futbollit, po bëjnë publike agjendën e skuadrën kombëtare
Mustafa: Punësimi në axhendën e Qeverisë Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se Qeveria e Kosovës është e përkushtuar për zhvillim ekonomik të qëndrues
Basha vijon vizitën në Kosovë, takon Atifete Jahjagën Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimeve me Hashim Thacin dhe Isa Mustafen, vijoi axhenden e tij me Pr
Kosova digjet, Mustafa e Thaçi vazhdojnë axhendën në Bruksel (FOTO LAJM) Në një kohë kur Prishtina po ndizet flakë nga protestat e oppozitës dhe kur ka patur përplasje të forta mes qytetarëve d
Rama zbardh axhendën e kuqezinjve Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zbardhur dhe axhendën e futbollistëve të Kombëtares sonë për ditën e sotme, prit
Xhaferaj: CEZ-i po mbulon skandalin Tahiri, opozita të mos ndjekë axhendën e qeverisë Skandali i CEZ-it ka përfshirë të gjithë sferën publike të vendit duke nxitur edhe një shqetësim të qarqe të caktuara po
Jacobson i kërkon Veselit të realizojë axhendën legjislative Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka takuar sot ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës
Nga Simeone te Vangioni, Milani për pazar në Amerikën e Jugut (FOTO LAJM) Jo vetëm me parametra zero: Milan peshkon në Amerikën e Jugut talentet e së ardhmes. Drejtori Sportiv Maiorino ka nisur
Vizita e fundit si Komisioner në Tiranë, ja axhenda e Stefan Fule Vizita e fundit në Tiranë në detyrën e Komisionerit për Zgjerim, do ta mbajë Stefan Fulen më pak se 24 orë në Tiranë. Or
Festa e Pezës, Rama publikon axhendën Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot në rrjetin social Facebook axhendën për Festën e Pezës e cila do të zhvillohet në
Delegacioni shqiptar niset drejtë samitit të NATO-s Një delegacion shqiptar është nisur sot për në samitin e NATO-s në Uells. Delegacioni i përbërë nga ministri i Jashtëm D
Barroso premton mbështetje për axhendën europiane të Shqipërisë Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta vlerësoi sot kontributin e Presidentit të Komisionit Evropian z. José Manuel Barroso pë