999 rezultate për

avokatin

VOA flet me avokatin e Harun Çelik: Shteti shqiptar shkeli të drejtat e njeriut Në Shqipëri, një tjetër shtetas turk, i arrestuar nga autoritetet shqiptare pasi tentoi të ndërmerrte një udhëtim drejt
Kam lindur vrasës dhe kështu do të vdes: Mediat greke nxjerrin foto të shqiptarit të famshëm që ekzekutoi avokatin grek Brahim Brahimaj, Olti Duçe dhe Klodian Lekoçaj u dënuan me burgim të përjetshëm nga gjykata greke me akuzën e vrasjes me
Protesta e Astirit, policia arreston edhe avokatin e njohur shqiptar Policia ka vënë në pranga sot 5 shtetas pas protestës së zhvilluar në zonën e Unazës. Një ndër të arrestuarit është e
Eliminuan avokatin grek, dënohen me burgim të përjetshëm 3 shqiptarët Gjykata e Athinës ka dënuar me burgim të përjetshëm 3 shqiptarët të cilët akuzohen për vrasjen e avokatit të njohur grek
Komisioni i Venecias kthehet në Tiranë, jo më për Metën Ekspertët e Komisionit të Venecias pritet që të rikthehen sërish në Tiranës në datat 18-19 shtator, por këtë herë jo për
Vranë avokatin grek për 100 mijë euro, kriminelët shqiptarë tallen para gjyqtarëve Kanë dëshmuar sot në gjykatën greke të akuzuarit për vrasjen e avokatit Mixalis Zafiropoulos. Autori i vrasjes, Ibrahim
U "dogjën" nga Vettingu, por prokurorë e gjyqtarë ushtrojnë avokatinë U hoqën nga sistemi si avokat dhe prokuror por të gjithë të shkarkuarit janë sërish ne sistem por ketë herë si avokat. T
Rama i përgjigjet Bashës për avokatin gjerman Kryeministri Edi Rama i përgjigjet akuzave të liderit të opozitës mbi pagesat për avokatin gjerman, duke theksuar se e v
Ushtar i bosit të mafias shqiptare në burgjet greke, pse e donin të vrarë Eno (Aleksandër) Maton Eno (Aleksandër Mata) dyshohet se ishte edhe shënjestra të mbrëmshëm në Vlorë ku mbeti i vdekur Raqi Mëhillaj, ndërsa ve
Vranë avokatin e njohur grek, e shkuara problematike e shënjestrës së atentatit në Vlorë Një i vdekur dhë një i plagosur nga atentati që ndodhi pak pas mesnatës në Vlorë. Viktima është Raqi Mëhillaj, ndërsa i
Thaçi tha se ka zgjedhur Avokatin e Popullit por kjo është e paligjshme Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mund të ketë shkelur Kushtetutën e Kosovës, nëse deklarimet tij lidhur me emërimin e
Aktivistja serbe rrëfen si serbët vranë avokatin shqiptar me djemtë e tij Aktivistja më e njohur serbe për të drejtat e njeriut, Natasha Kandic, themeluese e Fondit për të Drejtën Humanitare, fl
Avokatin nga Drenasi e lenë pa ushqim në qeli Këshilli për Mbrojtjen dhe të Drejtat e Lirive të Njeriut (KMLDNj), ka vizituar avokatin Gazmend Halilaj, cili po mbahet
Vajza flet për avokatin Halilaj, a kanë pasur marrëdhënie? E mitura nga Drenasi e cila dyshohet se është keqpërdorur seksualisht nga hetuesi policor dhe profesori, ka mohuar të ke
Bjondia kap avokatin në rrjetet sociale dhe e fton në shtëpi, aty nxehet situata (FOTO LAJM) Një eksperiment social është bërë për të treguar se sa keq mund të shkojë një takim online. Një mashkull që thuhet se
Burg për avokatin e Trumpit, reagimi i tij është i pabesueshëm Ish-avokati i presidentit Trump, Michael Cohen, u dënua me 3 vjet burg pasi u deklarua fajtor për një numër kriminesh li
28 vjet në burg edhe pse i pafajshëm, fotoja e 60-vjeçarit përlot tërë rrjetin “Isha 29 vjeç, duke kositur para shtëpisë së nënës sime në Birmingham, në Alabama. Ishte një ditë e nxehtë vere, e vitit
"Përdhunimi", Ronaldo mbrohet me avokatin që shpëton VIP-at Pasi ka marrë në mbrojtje Paris Hilton, Majk Tajson, Andre Agasi apo Bruno Omar, Davi Cesnof po përgatitet për të qenë p
Gjykata dënon me 1 mijë euro gjobë avokatin e Trajkovskit Seanca e sotme e rastit “T.N.T” për shkatërrimin e kompleksit të Kosmos së biznesmenit Fijat Canovski është shtyrë për 1
Voga: Prokurori po e përdor djalin tim si të fortë, e pagoi të dhunojë avokatin Kadri Voga, babai i Mondi Vogës i shpallur në kërkim nga policia si autor i dhunës ndaj avokatit Ilia Ilia ngre akuza të