999 rezultate për

avioni

Përse shërben ky trekendësh i zi në kabinën e avionit Kur hipim në avion, ka disa detaje të cilat ne nuk i vemë re apo nuk na bëjnë përshtypje, por që kanë shumë rendësi për
Momente paniku për futbollistët, rrufeja godet në udhëtim avionin e Hertha Berlin Një moment tmerri është regjistruar ditën e diel, teksa klubi gjerman i Hertës së Berlinit, ishte duke u kthyer në kryeq
Përveç paketimit, asgjë shqiptare te "Migjeni": Detajet që nxjerrin zbuluar propagandën e Ramës (FOTO LAJM) Përveç bojës dhe ndonjë gote kartoni me logon e stampuar si edhe dy tre stjuardesave, asgjë tjetër nuk ka shqiptare tek
Ky ishte avioni i fundit që fluturoi në këtë bazë: Tani ajo u mbyll (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mbyllur bazën ajrore që kishin prej dekadash në Katar duke i dhënë fund kështu prez
Pas 5 vitesh, eksperti tregon misterin që fshihet pas zhdukjes së avionit "Malaysia Airlines" (FOTO LAJM) Eksperti i MH370, David Learmount pretendon se di se kush fshihet pas zhdukjes së avionit Boeing 777. Fluturimi 370 i
Dëmet e tërmetit, avioni grek me ndihma zbret nesër në Tiranë Një javë më parë, një tërmet i fuqishëm goditi vendin tonë, duke shkaktuar edhe dëme materiale. Mësohet se Greqia ësh
Çfarë "jete" kishte avioni i ri i "Air Albania" para se të vishte "lëkurën" e "Migjenit" (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama prezantoi sot avionin tjetër të kompanisë "Air Albania" duke e njoftuar si një sukses të madh, ndë
“Fshehu provat kur ra avioni me drogë në Divjakë”, PD akuza ndaj dy shefave të rinj të Policisë Partia Demokratike ka bërë një reagim në lidhje me dy emërimet e reja në Policinë e Shtetit, drejtorin e ri të Lezhës dh
Motori merr flakë në ajër, pasagjerët i çojnë SMS lamtumire të afërmve (VIDEO) Problemet gjatë fluturimit janë frika më e madhe e atyre që zgjedhin të udhtëojnë me avion. Dhe, kur ato ndodhin atëherë
Luks i gjallë, avioni më modern në botë me suita e bar (FOTO LAJM) “Airbus A380” u krijua për të ofruar komoditet dhe luks për pasagjerët. Me suita, dushe, bar dhe gjithçka tjetër të nevo
Rrëzohet avioni në Filipine, vdesin të gjithë pjesëtarët e bordit FILIPINE- Një avion u rrëzua në Filipine, ku mbetën të vdekur të nëntë personat në bord. Sipas mediave të huaja, avioni
Njihni avionin më të frikshëm në botë: Bombardoi ushtrinë e Millosheviçit në Kosovë (FOTO LAJM) Avioni legjendar B-2 Stealth Bomber e ka kryer fluturimin e parë në verën e vitit 1989. Një nga arsyet që këtij avion
233 shpirt në bord, del videoja e tmerrit nga avioni që piloti hero e uli në arën me misër (VIDEO) Gjatë mesditës së sotme një avion i Ural Airlines u detyrua të ulej në një arë me misër pasi motorrët u goditën prej një
Tmerr në ajër për 233 pasagjerë, avioni ulet në fushën me misër (FOTO LAJM) Një avion i Ural Airlines është ulur në një fushë me misër në afërsi të Moskës pak më parë për shkak se në motorët e tij
Shmanget tragjedia në Aeroportin e Romës, defekt në motorrin e avionit Një dëmtim teknik në motorin e avionit Boeing 787, i linjës ajrore norvegjeze, për pak sa nuk ka shkaktuar një tragjedi
Avioni i yllit botëror rrëzohet dhe shpërthen në flakë (FOTO LAJM) Një avion privat që mbante në bord ekipin e këngëtares Pink, shpërtheu në flakë pasi u rrëzua në Danimarkë pas performan
I mbaroi karburanti, avioni ulet në mes të rrugës (VIDEO) Gjatë 21 vjetëve sa punoj, kjo është hera e parë që kam parë një aeroplan se si aterron në rrugën Pacific, tha oficeri C
Sekretet e avionit presidencial të SHBA-së Nëse përmendim “Air Force One”, shumëkush prej nesh di të përgjigjet me të parën se bëhet fjalë për avionin personal të
U hodh nga avioni, shokët kanë frikë se nuk do ti gjejnë as trupin 19-vjeçares Alana Cutland, një studente 19 vjeçare e Universitetit të Kembrixhit ka vdekur pasi që rënë nga një lartësi prej 1500 me
Pas defektit të avionit së linjës Prishtinë-Antalya, defekt pëson dhe avioni i linjës Stutgart-Prishtinë Aeroporti i Prishtinës ka njoftuar se aeroplani i kompanisë ajrore Onur Air ka pësuar një defekt, gjë që ka shkaktuar vo