999 rezultate për

aviacionit

Do të fluturoni drejt Italisë? Lexoni këtë njoftim Dy fluturime të Alitalias do të anulohen më 14 janar. Lajmi është bërë me dije nga Autoriteti i Aviacionit Civil, i cil
Pas tragjedisë me 176 viktima, SHBA anulon fluturimet drejt Iranit dhe Irakut Irani filloi sot sulmet ndaj SHBA, pas eliminimit nga ajri të gjeneralit iranian. Menjëherë pas sulmit me raketa, një
Rrëzohet një bombardues i Luftës së Dytë Botërore Një aeroplan bombardues i Luftës së Dytë Botërore u rrëzua sot ndërsa po përpiqej të aterrojë në SHBA. Gjashtë person
Laptopët e Apple ndalohen në fluturime në SHBA Administrata Federale e Aviacionit Amerikan (FAA) ka ndaluar disa modele Appletë laptopëve MacBook Pro gjatë fluturimeve
Aviacionit amerikan i ka humbur një bombë atomike Në vitin 1958 forcat ajrore të ushtrisë amerikane pas përplasjes me një tjetër aeroplan kanë humbur një bombë bërthamore
Çfarë e detyroi fluturimin nga Shtutgarti në Prishtinë të ulet në Zagreb Autoriteti i Aviacionit Civil të Kosovës ka informuar lidhur me fluturimin e nisur nga Shtutgarti për në Prishtinë, i ci
Pekini po ndërton qindra aeroporte Kina është një nga vendet që po pëson zgjerim të madh në industrinë e aviacionit. Në një hapësirë kohore prej gati nj
Nesër greva e kompanive ajrore, Autoriteti i Aviacionit bën njoftimin e rëndësishëm Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, ka njoftuar se ditën e nesërme, në fluturimet nga Tirana drejtë Italisë dhe anas
Shkarkohet Keri i Aviacionit Civil pas super grabitjes në Rinas Kreu i Avicionit Civil Krislen Keri është shkarkuar nga detyra pas grabitjes së bujshme të disa ditëve më parë në Rinas.
Grabitësit bënin kërdinë në Rinas, Aviacioni Civil paska qenë i zënë duke bërë para Pas grabitjes në Rinas, një tjetër hije skandali po qëndron rreth Autoritetit të Aviacionit Civil. Përveç sigurisë ky au
EMRAT/ Kush janë personat që bashkëpunuan me grabitësit në Rinas Dritan Goxhaj, një nga ekspertët më të mirë të aviacionit në vend, deklaroi se vetëm punonjësit e sigurisë së aeroportit
Mos fluturoni për në Itali pa e ditur çdo të ndodhë sot Në Itali, sindikata e punonjësve ka paralajmëruar për ditën e sotme një grevë 4 orëshe, që nis në orën 10:00 paradite dh
Avioni shpërtheu në tym, si ndodhi pakujdesia që tmerroi pasagjerët Një avion i linjës “Blue Panorama” që udhëtonte nga Tirana drejt Anconës ka kryer ulje të detyruar ditën e djeshme pak m
Do rrëzonin helikopterin! Çfarë ndodhi mes aviacionit grek dhe atij turk në Egje Mediat greke kanë zbuluar detaje nga incidenti që për pak desh çoi vendet në luftë sipas tyre. Mësohet se incidenti i
Përurohet "Avioni" te ish-Fusha e Aviacionit në Njësinë 7 Ish Fushës së Aviacionit në Njësinë 7 i është shtuar një aeroplan i ri. Sigurisht, jo i vërtetë, por një vepër arti
Shihni shmangien e aksidentit më të madh në historinë e aviacionit (VIDEO) E premtja ka mundur të jetë e zymtë për SHBA-në. Një incident ishte afër të shkaktoi një tmerr të vërtetë në fluturimin
Bashkia e Tiranës ndërton këndin e 17-të lojërave në ish-Fushën e Aviacionit Nga një hapësirë e degreduar prej vitesh, parku te ish-Fusha e Aviacionit është transformuar në një hapësirë argëtimi e
Kur Shqipëria prodhonte raketa për avionët MIg-19 dhe Mig-21 (FOTO LAJM) Në fillim të viteve `80, pasi shtetit shqiptar i qenë prerë kreditë dhe ndihmat ushtarake që merrte nga Kina, specialist
Fluturon avioni i parë për pasagjerë "made in China" (FOTO LAJM) Avioni i parë i madh për pasagjerë i prodhuar tërësisht nga Kina realizoi provën e tij të parë me sukses. Avioni u n
66 vjet nga themelimi i aviacionit shqiptar, ja ku u shkolluan pilotët e parë Forcat Ajrore Shqiptare janë një nga tre armët e Forcave të Armatosura Shqiptare e cila përbëhet nga Komanda dhe Shtabi