999 rezultate për

avdullah

Hyrja e xhandarmërisë serbe në Karaçevë, reagon Avdullah Hoti Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas futjes së disa pjesëtarëve të xhandarmërisë serbe në Karaçevë të K
I izoluar prej disa ditësh, si është gjendja e Avdullah Hotit? Visar Berisha, këshilltar për shëndetësi i Kryeminstrit të Kosovës, ka folur për gjendjen shëndetësore të Avdullah Hotit
Kusari-Lila: Avdullah Hoti nuk u vetizolua, të shkarkohet Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila tha se lajmi që kryeministri Avdullah Hoti doli pozitiv me COVID-19,
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti infektohet me COVID-19 Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar me një postim në rrjetin social Facebook se ka dalë pozitiv në testin
Opozita e refuzon Hotin, kush shkoi në "Forumin e Liderëve" ​Derisa po kalon ora e parë e takimit të paraparë të kryeministrit, Avdullah Hoti me liderët politikë, atij i janë
Premtime për heqjen e taksës dhe të traut, Basha takon Avdullah Hotin në Kosovë Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha sot në konferencën me Kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti, se një ndër
Takimi i paplanifikuar i kryeministrit të Kosovës, Hoti i shkon Berishës në zyrë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti kishte paralajmëruar një takim me kryeministrin Edi Rama, kryetarin e Kuvendit Gra
Avdullah Hoti viziton sot Tiranën, me kë do takohet Kryeministri i Kosovës, Abdullah Hoti viziton sot për herë të parë si drejtues i qeverisë Tiranën. Rreth orës 10:00,
Kush janë 22 zëvendësministrat e emëruar nga Avdullah Hoti Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka emëruar 22 zëvendësministra në gjithsej 16 ministri. Në Qeverinë Hoti, Lidh
Avdullah Hoti emëron këshiltar ish-ministrin e Shëndetësisë Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka bërë edhe një emërim të ri në kuadër të kabinetit qeverisës. Alush Gashi ësht
Përgjegjësitë e kryeministrit të ri, çfarë pritet të bëjë Hoti sot Kryeministri Avdullah Hoti merr pjesë në manifestimin e organizuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve për pub
Avdullah Hoti merr sot zyrtarisht detyrën e kryeministrit Avdullah Hoti do të marrë sot zyrtarisht detyrën e tij si kryeministër i ri i vendit. Pas votimit të djeshëm në Kuvend m
Sulmoi Thaçin gjatë konferencës për media, arrestohet qytetari (VIDEO) Policia e Kosovës ka arrestuar një person pasi shkaktoi një incident teksa presidenti Hashim Thaçi mbante një konferencë
Votohet qeveria e re, Avdullah Hoti kryeministër i Kosovës Kuvendi i Kosovës e ka votuar me 61 vota pro qeverinë e rë të udhëhequr nga Avdullah Hoti i LDK-së. Kështu, nga sot e
Gati vendimi: Gjykata Kushtetuese pritet të vendos në favor të Thaçit Gjykata Kushtetuse do t’i jap të drejtë presidentit Hashim Thaçit për nominimin e Avdullah Hotit për kryeministër të Kos
Kushtetuesja pret sot komentet për dekretin e Avdullah Hotit si kryeministër Gjykata Kushtetuese përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se sot deri në orën 12:00 do të presë komentet për ca
Kandidat për kryeministër, kush është Avdullah Hoti Kryesia e LDK-së, në mbledhjen e mbajtur sot, ka marrë vendim që Avdullah Hoti të jetë kandidat i kësaj partie për kryem
Isa Mustafa: Ishte vullnet i të gjithëve emri i Avdullah Hotit Kreu i LDK’së Isa Mustafa e ka konfirmuar se Avdullah Hoti është emri që kanë zgjedhur për të nomimuar për kryeministër.
LDK propozon Avdullah Hotin si kandidat për kryeministër Lidhja Demokratike e Kosovës ka propozuar që Avdullah Hoti të jetë i nominuar për kryeministër. Këshilli i Përgjithshëm
Avdullahu kritikon LLV: Nuk po e tregon strategjinë për dialog me Serbinë Rifillimi i dialogut me Serbinë është kërkesë e ShBA-së, por edhe BE-së. Në takimet që kryeministri kishte me ambasadori